| paodoolse a întrebat:

Care are sa-mi dea si mie niste site-uri cu ststusuri de dragoste, smechera noi? sau nu neaparat site-uri, ziceti-mi voi aici:*:*:*:*dau fundita celui care imi zice cele mai frumoase statusuri

Răspuns Câştigător
| B3stgirl a răspuns:

Nu te iubesc pentru cã m-am sãturat,Sã te caut, sã te gasesc, si iar sã te pierd.Nu te iubesc, pentru cã-mi esti drag,Nu te iubesc pentru cã te iubesc prea mult
Niciodata nu vei mai putea intoarce timpul, nu-mi vei vedea chipul, nu vei intelege de ce m-ai pierdut, cand tu , de fapt, nu m-ai avut.
Desi tu Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locul tau, joaca-ti rolul tau,fa-ti regulile tale si jocul tau !"
Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi?
moartea e un haos,o mare de stele;cand viata e o mare,de vise rebele!
unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc! "
Eu nu`s tren sa merg pe sine ,puse de un nu stiu cine! ;]
Aceeasi ea Aceeasi amintire. Mereu impreuna la greu si la bine > big grin <
• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti ! •"
Dragostea inseamna diferenta dintre el si ea, dintre ceea ce auzi si ceea ce simti
Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti
Nu mai bea nu mai fuma nu-njura nu riposta, nu mai da din cap atunci când se-aude muzica
AsTa SuNt Eu. Nu Am Ce Sa'Ti FaC. Nu PoT Fi CuM aI vIsAt
FeRiCiReA e StArEA MeA NaTuRaLa.
O fata care n`o sa te tradeze . O fata care atunci cand iti e rau starea aia sa ti`O fenteze . O fata care e mereu langa tine . O fata a carei privire iti va face bine
Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste;x
~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~
Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X
Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X
Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss
ai fost ce-ai fost esti cine esti nu uita esti ceea ce gandesti cat traiesti vei fi tot tu acelasi suflet zace in tine indiferent ca vrei ori nu
Eu Asa Sunt . Asa Voi Ramane . Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu . Obisnuieste`te !
Nu stiu ce-ai in cap, probabil am sa ti-l sparg sa aflu
Imi amintesc prima seara Cand m-ai sarutat Si mai rugat, sa am incerdere ca vei fi Singurul baiat ce il pot iubii
Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea...Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.
sunt in casa,ai vrea sa imi fi tata,cand plec la scoala ai vrea sa imi fi profesor, cand plec la intalnire ai vrea sa imi fi.PRIETEN.IUBIT,SOT,AMANT,ai vrea sa fi totul pentru ca atunci cand ma vei cunoaste... NU VEI PUTEA TRAI FARA MINE
Oare au dat spaga ca sa treaca de clasa I? Da,e cat se poate de clar
ai inteles ideea? Ce? Tre sa iti mai explic?:O ce e asa de greu de inteles ? pur si simplu il ador si e toata viata mea:X
Vezi tu timpu' trece.Mi se rupe stii ca mi se rupe INIMA.Sunt inofensiv da' gandu' meu e criminal.Atat de natural denaturez cuvintele in timp real
Am boala pe tot ce nu-mi place, Asta ma face isteric Da nu sunt indiferent Si ce am, Am pe merit
I want just the impossible!
You want a piece of me!Hey,boy, nothing is for free!
Good girl , bad intetions!
StIe cand Sa RaDa...sTiE cAnD Sa fiE SupArAta...cand iN oChII taI Sa FiE CEa MaI ImPoRTaNta FaTAlove struck!
Idei nebune,idei commune Sunt tot ce noi aveam Desi viata in roz nu o vedeam
Diferiti si totusi asemanatori Ne completam mereu de atatea ori
Simt cum nu ma mai support Daca as putea.as vrea sa scap de tot De viata,de oamenii ce ma`nconjoara Setimentul cel am in mine acuma ma omoara.
Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...
Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti .
Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.
Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!
Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot!Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost!Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang.
Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’tzi trece prin cap , stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii
sa poTi sa fii aceEasi cand toTul e schimbat...sa poTi sa fii indiferenTa cand toTul te-a marcaT[;x]…
Te pot ucide cu cuvinte, Te pot face sa-ti iesi din minte… Te pot ucide cu o singura privire Si, în acelasi timp, sa râd fara oprire….
sunt un exemplar rar.gata sa dispar…Dar…am sa mai stau ….sa tin fraierii pe jar
Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei
I see angles in the sky, I’ve seen snow falling in July, I’ve seen things you can only imagine to see or do, but I haven’t seen anything sweeter than you
Cand mergi - defapt stai...Cand iubesti - normal urasti...Visezi - dar defapt traiesti.
Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!
Ma intorc catre cer si strig: nu mor!'
A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti,a fost dar nu mai este...
unii oameni nu gandesc,vorbesc si...ranesc!
Its' time for..."I don't care
Am nevoie de tineeeeee !
.Ea nu e ca restu ea e pur si simplu ea...
Azi baty din nou la usa mea.ce ai batut mereuwinking!aunci iti deschideam cand imi spuneai `sunt eu`.dar dinkolo de usa…azi vocea mea iti spune.`ai venit prea tarziu.du`te la stii tu cine!winking
Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana
Viata bate filmul!
cui nu.i place:singur acasa si cu picioarele pe masa?

A little bit about me: .I don`t care if you like me or not.because it`s better to be hated for who you are ,than loved for who you`re not! winking.
Sunt absolut sigura că e prea devreme să înţeleagă, Fiindcă e la vârsta la care nu ştie ce să aleagă .
E usor te-ascunzi decat sa zici totul`pe fata,e mai usor sa te minti decat sa faci ceva in viata,e mai usor sa dai din cap decat sa ai parerea ta...pentru toate astea eu i-ti zic PA...
Imi pare rauu`, dar n`am pretz! T simtsi pr0prietaruu` me0, snt mai mult decat atat! Crezi ca snt un tr0feuu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !
xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X
. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simtsi l0w
;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[ ]. ;x
Sa zicem . Gen eu pe tocuri , tu pe Nike . Ne completam perfect . ce sa mai
Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa?iubesc,zambesc din nou e tot ce conteaza
Stiu ca e greu,dar sunt aici Gata sa te ridic cand simti ca pici
Stiu c`astepti perioada in care va fi bine Si cateodata ai impresia ca numai vine
"Lumea spune ca nu poti zbura.E o minciuna, nu crede in ea !
Mi.a zis cineva odata o vorba desteapta...Nu plange ca viata nu te asteapta...
Cateodata pur si simplu iti vine sa renunti Iti vine sa pleci draeaq si sa uiti sa mai anunti …
Foarte putine persoane care o sa te sustina,Nopti in care devin varcolaci pe luna plina,Putin sa timp sa realizezi ce'ai propus,Ca anturaju e o groapa [ Si ] e greu sa ajungi sus,Alege cu atentie , ca optiuni sunt putine,Prea putini sunt cei ce vor sati faca bine.
Crezi ca totu`i roz , da totu`i intunecat,Nu mereu viata are culoarea in care esti imbracat
Ochii tai caprui si sarutul tau dulce m`au facut sa te am in sange!

3 răspunsuri:
| andrutzic a răspuns:

As vrea sa iubesc marea, dar marea nu iubeste. As vrea sa iubesc pamantu, dar pamantul e rece si plin de intuneric.As vrea sa iubesc oamenii, dar oamenii sut rai. As vrea sa te iubesc pe tine, dar nu stiu daca ma iubesti.

Compusa de o fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yon3lutza:
Mica finetze:X...Invidiata de multe zdrente:X

| crina_3063 a răspuns:

Nu te iubesc pentru cã m-am sãturat, Sã te caut, sã te gasesc, si iar sã te pierd.Nu te iubesc, pentru cã-mi esti drag,Nu te iubesc pentru cã te iubesc prea mult
Niciodata nu vei mai putea intoarce timpul, nu-mi vei vedea chipul, nu vei intelege de ce m-ai pierdut, cand tu, de fapt, nu m-ai avut.
Desi tu Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locul tau, joaca-ti rolul tau,fa-ti regulile tale si jocul tau!"
Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi?
moartea e un haos,o mare de stele; cand viata e o mare, de vise rebele!
unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc! "
Eu nu`s tren sa merg pe sine, puse de un nu stiu cine!;]
Aceeasi ea Aceeasi amintire. Mereu impreuna la greu si la bine > <
• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"
Dragostea inseamna diferenta dintre el si ea, dintre ceea ce auzi si ceea ce simti
Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti
Nu mai bea nu mai fuma nu-njura nu riposta, nu mai da din cap atunci când se-aude muzica
asta Sunt Eu. Nu Am Ce Sa'Ti FaC. Nu PoT Fi CuM aI vIsAt
FeRiCiReA e StArEA MeA NaTuRaLa.
O fata care n`o sa te tradeze. O fata care atunci cand iti e rau starea aia sa ti`O fenteze. O fata care e mereu langa tine. O fata a carei privire iti va face bine
Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste; x
~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~
Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X
Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea, Daca e a lui Nu poate fi si a ta!; X
Tu ma Asteptai sa vin. Cacii asa am promiss dar acum eu sunt.ce`a cu telefonul` inchiss
ai fost ce-ai fost esti cine esti nu uita esti ceea ce gandesti cat traiesti vei fi tot tu acelasi suflet zace in tine indiferent ca vrei ori nu
Eu Asa Sunt. Asa Voi Ramane. Daca Ma Placi E Bine. Daca Nu. Obisnuieste`te!
Nu stiu ce-ai in cap, probabil am sa ti-l sparg sa aflu
Imi amintesc prima seara Cand m-ai sarutat Si mai rugat, sa am incerdere ca vei fi Singurul baiat ce il pot iubii
Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea...Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.
sunt in casa, ai vrea sa imi fi tata, cand plec la scoala ai vrea sa imi fi profesor, cand plec la intalnire ai vrea sa imi fi.PRIETEN.IUBIT,SOT,AMANT,ai vrea sa fi totul pentru ca atunci cand ma vei cunoaste... NU VEI PUTEA TRAI FARA MINE
Oare au dat spaga ca sa treaca de clasa I? Da, e cat se poate de clar
ai inteles ideea? Ce? Tre sa iti mai explic?:O ce e asa de greu de inteles? pur si simplu il ador si e toata viata mea:X
Vezi tu timpu' trece.Mi se rupe stii ca mi se rupe INIMA.Sunt inofensiv da' gandu' meu e criminal.Atat de natural denaturez cuvintele in timp real
Am boala pe tot ce nu-mi place, Asta ma face isteric Da nu sunt indiferent Si ce am, Am pe merit
I want just the impossible!
You want a piece of me! Hey, boy, nothing is for free!
Good girl, bad intetions!
StIe cand Sa RaDa...sTiE cAnD Sa fie SupArAta...cand iN oChII taI Sa FiE CEa Mai ImPoRTaNta FaTA!
Idei nebune, idei commune Sunt tot ce noi aveam Desi viata in roz nu o vedeam
Diferiti si totusi asemanatori Ne completam mereu de atatea ori
Simt cum nu ma mai support Daca as putea.as vrea sa scap de tot De viata, de oamenii ce ma`nconjoara Setimentul cel am in mine acum ma omoara.
Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...
Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti.
Ochisori caprui si privire cu subinteles. Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.
Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!
Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot! Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost! Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang.
Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’ti trece prin cap, stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii
sa poti sa fii aceeasi cand totul e schimbat...sa poti sa fii indiferenta cand totul te-a marcat[; x]…
Te pot ucide cu cuvinte, Te pot face sa-ti iesi din minte… Te pot ucide cu o singura privire Si, în acelasi timp, sa râd fara oprire….
sunt un exemplar rar.gata sa dispar…Dar…am sa mai stau ….sa tin fraierii pe jar
Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei
I see angles in the sky, I’ve seen snow falling in July, I’ve seen things you can only imagine to see or do, but I haven’t seen anything sweeter than you
Cand mergi - de fapt stai...Cand iubesti - normal urasti...Visezi - dar de fapt traiesti.
Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!
Ma intorc catre cer si strig: nu mor!'
A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti, a fost dar nu mai este...
unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!
Its' time for..."I don't care
Am nevoie de tineeeeee!
.Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...
Azi baty din nou la usa mea.ce ai batut mereu! aunci iti deschideam cand imi spuneai `sunt eu`.dar dinkolo de usa…azi vocea mea iti spune.`ai venit prea tarziu.du`te la stii tu cine!
Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana
Viata bate filmul!
cui nu.i place:singur acasa si cu picioarele pe masa?

A little bit about me:.I don`t care if you like me or not.because it`s better to be hated for who you are,than loved for who you`re not!
Sunt absolut sigura că e prea devreme să înţeleagă, Fiindcă e la vârsta la care nu ştie ce să aleagă.
E usor te-ascunzi decat sa zici totul`pe fata, e mai usor sa te minti decat sa faci ceva in viata, e mai usor sa dai din cap decat sa ai parerea ta...pentru toate astea eu i-ti zic PA...
Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi!
xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X
. Inca o data, iar sh din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low
; x. plang ιn hohote de ras. day єvєryday. auzι bєy.[!? ]. hey! 'tє`n mortιι tєι.[ ].; x
Sa zicem. Gen eu pe tocuri, tu pe Nike. Ne completam perfect. ce sa mai
Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa? iubesc, zambesc din nou e tot ce conteaza
Stiu ca e greu, dar sunt aici Gata sa te ridic cand simti ca pici
Stiu c`astepti perioada in care va fi bine Si cateodata ai impresia ca numai vine
"Lumea spune ca nu poti zbura.E o minciuna, nu crede in ea!
Mi.a zis cineva odata o vorba desteapta...Nu plange ca viata nu te asteapta...
Cateodata pur si simplu iti vine sa renunti Iti vine sa pleci draeaq si sa uiti sa mai anunti …
Foarte putine persoane care o sa te sustina,Nopti in care devin varcolaci pe luna plina,Putin sa timp sa realizezi ce'ai propus,Ca anturaju e o groapa [ Si ] e greu sa ajungi sus,Alege cu atentie, ca optiuni sunt putine, Prea putini sunt cei ce vor sa-ti faca bine.
Crezi ca totu`i roz, da totu`i intunecat, Nu mereu viata are culoarea in care esti imbracat
Ochii tai caprui si sarutul tau dulce m`au facut sa te am in sange!
sper sa iti placa :X:X:X:X:X:X te pupwinking