| iLoveFanta a întrebat:

Care e diferenţa dintre Ziua îndrăgostiţilor şi Dragobete?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Reprezinta una si aceeasi sarbatoare ca semnificatie, cu singura deosebirea ca Valentine's Day este de import iar Dragobetele este autohton.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Data si originea. Dragobetele este sarbatoarea noastra, a romanilor. Cealalta este imprumutata.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prima e de origine americana, a doua de origine romaneasca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sf Valentin e o sarbatoare importata de la americani in scopuri de marketing. Dragobetele e o sarbatoarea populara romaneasca

| Emilian65 a răspuns:

Ziua indragostitilor nu este ziua iubirii pe romaneste, pe cand Dragobetele este ziua iubirii pur romaneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 10 zile.