| Razvan a întrebat:

Care e povestea ta de dragoste? >8-

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

Povestea mea de dragoste a inceput in liceu, eu organizator al balului bobocilor, ea boboaca. Sincer primele intalniri la pregatiri pentru bal chiar nu am observat-o deloc, adica parca nici nu era acolo, dar ea imi observa fiecare miscare. Pana intr-o seara cand am primit un mesaj "Salut! Sunt Sanziana. Dormi?" Am facut legatura cine era si am vorbit o noapte intreaga prin mesaje si la vreo 3 zile, eram iubitu si iubita. Un an jumatate a fost mai frumos decat as putea spune in zeci, sute si milioane de cuvinte. Niciodata nu am mai iubit pana atunci si nu stiu daca voi mai iubi asa. Offf... Oricum a fost foarte frumos ne-am iubit foarte mult, am facut foarte multe impreuna, Ea pentru mine era perfecta in tot ceea ce facea. Orice eram dispus sa fac pentru ea. Pana cand a trebuit sa ma mut din oras pentru facultate. Atunci au aparut probleme intre noi. Lacrimi peste lacrimi din partea mea si a ei, nenumarate "Iarta`ma" si cateva nopti nedormite mai tarziu ne-am impacat si relatia a mai mers inca 1 an de zile pana ce ne-am despartit DE TOT! Eu inca am incercat o perioada buna de timp sa ne impacam dar nu mai voia ea. Dupa 8-9 luni de zile din ziua in care ne-am despartit. Cu multe eforturi m-am repus pe picioare. Dar nici acum dupa 1 an jumatate nu am uitat-o si nu o voi uita, mi-a dat o lacrima. Iubitiva mult si pretuiti ceea ce aveti la momentul oportun ca doare prea rau apoi!

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, hmm, pai cam asa:l-am cunsocut pe fostul meu prieten in urma cu 3 ani, pe atunci aveam doar 13 anisorihappy. el avea 18 si era el tare smecheraas, vagabond, glumet, genul de baiat care ii palcea doar sa se distreze si sa nu aibe relatii serioase.Eu m-am indragostit de el de la prima vedere, mai mult decat fizicul m-a atras felul lui de a vorbi de a ma face sa zambesc, eu mergeam la el pe strada si se baga si el in seama cu mine, dar asa facea cu altele, de aceea nu am acceptat sa fiu cu el ca credeam ca se va juca cu mine. Mi-a tot cerut prietenia, dar desi il iubeam mult, nu am acceptat, asa se purta si cu altele, dar cu mine ceva mai special, mereu ma conducea acasa, vorbea frumos cu mine, ma lua in brate, ma pupa pe obraz, ca si cum eram impreuna dar nu ne sarutam pe buze, dupa un timp el a plecat in strainatate si nu am mai stiut de el nimicsad, mi-era tare dor de el si plangeam foarte multcrying, insa cu timpul am reusit sa il uit, dar el a luat nr meu de la o fata si ma suna din Spania ca cica vrea sa fie cu mien cand vine ca ma place si asa mai deaprte...atunci eu eram cu altul si nu prea l-am bagat in seama, dar ceva tot mai simteam pentru el. A venit in tara si a mai incercat sa fie cu mine dar tot in zadar, nu am vrut ca toti ziceau ca nu are rost, ca isi bate joc de minesad, desi ma durea, l-am refuzat. Timp de 2 ani el tot mergea dincolo si venea tot la 2-3 luni, si mereu cand venea ma cauta, dar nu avea rost.In acesti 2 ani cat tot pleca si venea eu tot il iubeam dar credeam ca nu are rost ca tot eu am de suferit.Pana anul trecut in august cand a venit in tara si a venit de tot. A inceput iar sa ma caute, si a insistat si de data aceasta am acceptat pentru ca il iubeam mult.Chiar daca credeam ca ma va lasa dupa 2-3 zile, ca vrea doar o distractie, tot am acceptat, pentru el...asadar,a trecut un an frumos de tot alaturi de el, am trecut prin bune si rele, toti erau impotriva rel noastre, familia ema nu l-au acceptat, dar eu ma vedeam pe ascuns cu el, am suferit mult pentru el, multe certuri.multe probleme, in fine.Mergeam la el, ne iubeam mult(cel putin eu pe el), si m-am bucurat ca am accepat sa fiu cu el ca nu ma asteptatm sa fie asa frumos cu el, deci de 3 ani tot il iubeam, si un an am fost cu el, si ne-am despartit acu o luna si cevasad, imi pare rau pentru asta, chiar l-am iubit si a fost singurul care l-am iubit cu adevarat, prima mea iubire si singura pana acumsad, imi vine sa plang cand imi amintesc ca m-a lasat doar pentru faptul ca nu eram pregatita sa fac sex cu el, m-a asteptat un an, dar cica nu mai poate, el are 21 de ani, iar eu 16, dar asta nu a contat pentru noi, acum imi pare rau ca din prieteni pot spune ca suntem dusmanisad, ne-am certat mult in ultimul timp, s-a luat de mine din cauza geloziei, desi el mi-a dat papucii.niciodata nu va sti ce mult l-am iubitsad

| Sara a răspuns:

Pff, o dragoste care a pornit dintr o gluma. Vb pe mess, el incerca sa ma cucereasca sau eu nu ii acordam aceasta sansa, caci stiam ca este un afemeiat. Suntem impreuna de 2 ani, viata ne a facut sa ne intalnim, si sa avem o poveste superba big grin Ne adoram!

| bluesky a răspuns:

Pai e prima mea iubire, primul sarut, inca il mai iubesc dar din pacate nu mai suntem impreuna sad, suntem amici!winking Oricum a fost frumos cat a durat!

| Corinne a răspuns:

Si eu sunt cu un baiat pe care il cunosc de vreo 2 ani. Dar acum de o luna si ceva suntem impreunalove struck La inceput ne vedeam in pauze (liceul lui aproape de al meu etc etc etcchatterbox), ne salutam si atatstraight facein timp am inceput sa vorbim asta intr-o ora de sporthee hee era vorba dee thinking nici nu mai stiu dar parca simteam ca il plac se uita cu o priviree pff in fineoh go on imi imaginam eu o relatie cu el dar imposibilasad asa se intamplase cred ca vreo 2 sau 3 saptamani si parca simteam ca il plac pe zi ce trece si observam ca gandul meu tot la el erastraight face apoi am mai vorbit pe mess, a inceput sa`mi spuna ca ii este dor sa ma vadalove struck chestii de genuoh go on apoi mi-a marturisit ca ma placelove struck imi batea inima si stiam ca nu`i minciuna se comporta diferit, era din ce in ce mai atent si am uitat sa mentionez ca a incercat sa ma sarute dar l`am refuzatstraight facepoate nu am procedat corect dar asa gandeam la momentul respectiv, insa acum imi vine toata ziua sa-l sarutlove struck in fineoh go on atunci lui i-am dat de inteles ca nu-l cred si ca are glume in programoh go on (Pana atunci aflase ca eu il placbig grin mi se pare prea copilaresc dar ne amintim amuzandu`ne de inceputul nostruhee heelove struck) asa big grin si cum spuneam de mess ca nu-l credeam alea aleachatterbox a 2a zi ne-am intalnit intr-o pauza si m`a invitat sa iesim dupa ore la o plimbarelove struck am acceptat si ne-am intalnit apoi am inceput sa vorbim mai serios despre noi m`a intrebat daca il plac si i-am marturisit adevarul blushing cu toate ca mie era o rusinee :O blushingapoi nu stiu ce am mai vorbit daca am mai vorbithee hee si m`a sarutatbatting eyelashes si am ramas impreunaa love strucklove strucklove struck

Acum stiu ca tine la mine deci mi-a demonstrat`o nu prin vorbe doarbatting eyelasheschiar daca suntem fericiti amandoi si ne intelegem bine lumea este rea si invidioasasad toata lumea stie despre relatia noastra si au incercat multe fete sa ne desparta dar el ma iubeste si s`a gandit ca are o prietena pe care il adoralove struck si le-a refuzatbatting eyelashesRecunoscblushing si baieti au vrut sa-l parasesc dar nu ma lasa inima tin prea mult la el si ma face fericita in fiecare secunda pe care o petrec alaturi de el, prin saruturile lui, mangaierile, vorbele, gesturile pe care le face, imbratisarile pff cum sa nu-l adori?!?!?! love strucklove strucklove struck sper sa fie la fel si peste un an, 2010 pentru mine se anunta timpuri grelesaddar ce va fi va filove struck

Poate ii cam plictisitor sau secstraight face dar ne amintim cu drag de cele intamplatehee heelove struck

| theodoraafi a răspuns:

Povestea de dragoste de acum sau cele de dinainte?

zic sa ti-o spun pe asta de acum.
l-am intalnit in seara de halloween, il staim ca cel mai mare golan al cartierului, dar ma inselasem, era de fapt un baiat sensibil. am zis sa ii dau o sansa, si nu regret. suntem impreuna de o luna... mi-a demonstrat ca ma iubeste si ca, chiar ii pasa de minehappy

| julieta a răspuns:

Hm. l-am cunoscut acum vreo 6 ani si ceva, printr-o cunostinta comuna.nu ma atragea cu nimic, luam totul in gluma, dupa ce ne-am cunoscut la vreo cateva zile mi-a spus ca vrea sa fim impreuna, eu l-am refuzat.nu am dat importanta, mai corespondam prin mesaje cand ne mai aduceam aminte sau ne plictiseam. dupa vreo 2 ani ne-am reintalnit la discoteca, la insistentele surori mele el a venit de la el din oras(de la vreo 40km departare) la mine in localitate.in acea seara am decis sa stam impreuna, eu luand totul ca pe o gluma. dar gluma aceea sa ingrosat happy, si suntem de aproape 5 ani impreuna. e singura mea iubire, ne iubim enorm si nu imi imaginez cum ar fi daca m-as desparti de el.toti cei care au fost invidiosi si impotriva noastra nu au reusit sa ne desparta.ne-au intarit problemele si am reusit sa trecem peste tot ceea ce a fost rau. ubesk viata mea.kiss

| Munchkin a răspuns:

Poţi să crezi că l-am întâlnit într-un joc? laughing
A fost acum 3 ani aproape. Mi-a cerut id-ul de yahoo şi am început să vorbim. Şi am tooot vorbit, vreo 2 luni pe net. Apoi nu ne-am mai băgat în seamă laughing. Au mai trecut încă vreo 3 luni, iar el mă contactează din nou. După câteva zile ne întâlnim. Începuse să plouă, iar el îmi dăduse jacheta lui şi mă luase în braţe. Oricum, după ziua aia, iar nu ne-am mai vorbit aproape un an. După un an, iar mă contactează... şi iar ieşim în parc laughing. A fost frumos, am vorbit despre muuulte, îmi cumpărase o îngheţată, etc laughing. Apoi am continuat să vorbim încă vreo lună, dup-aia iar tăcere.
Anul trecut, pe la începutul lui decembrie, m-a contactat din nou. Am început din nou să ieşim cu câteva zile înainte de Crăciun. Cum ne plimbam noi prin parc, mie mi se făcuse frig, iar el mă luase în braţe. El fiind puţin mai înalt decât mine, eu mă uitam în sus la el, iar el îmi zâmbeşte, se apleacă şi MĂ MUŞCĂ DE GÂT! Dar tareeee laughing (am avut o săptămână vânătaie). În fine, ne mai plimbăm ce ne mai plimbăm, apoi ne oprim puţin iar eu mă ridic spre el. El crezând că vreau să îl sărut, închide ochişorii... Mă nene, când m-am apropiat de buzele lui, aşa tare l-am muşcat de elelaughing) Săracul, ce surpriză a avut...
În fine, toată luna am ieşit cu el. Iar în ziua de Revelion el îmi propune să mă conducă acasa... ok, l-am invitat înăuntru, l-am prezentat alor mei, etc. Şi nebunul i-a cerut tatălui meu permisiunea de a face Revelionul cu el şi cu familia lui laughing. Eu aveam alte planuri pentru Revelion, dar le-am anulat şi am acceptat laughing. Bineînţeles că taicămiu a fost uimit, dar n-a avut nimic împotrivă.
Oricum, am petrecut vreo oră cu ai lui şi un prieten de-al lui, apoi toţi 3 (eu, el şi amicul lui) ne ducem sus (stă la casă, mă rog). Cum stăteam noi pe canapea, eu mă dădeam mai aproape spre el... iar el hop, m-a luat în braţe laughing. S-a uitat pentru câteva clipe în ochii mei, iar apoi s-a tot apropiat de mine vrând să mă sărute. Eu, tachinându-l, mă tot jucăm cu buziţele pe lângă ale lui, dar fără să le ating. Până nu mai are răbdare şi mi le prinde într-ale lui şi mă sărută big grin A fost divin... day dreaming
Mai avem o lună şi facem un an... Şi ne iubim. happy

| IQOnly a răspuns:

Dragostea mea e tot timpul si nu are final! Sper ca asa e si pentru tine!

| dya_4589 a răspuns:

Pai ne-am cunoscut pe 8 noiembrie 2006. Imi placea de el, insa nu aveam curaj sa-i spun (copchil de 16 ani deh :-

| dya_4589 a răspuns:

Scuze, vad ca nu au postat raspunsul intreg, asa ca reiau.

Pai ne-am cunoscut pe 8 noiembrie 2006. Imi placea de el, insa nu aveam curaj sa-i spun (copchil de 16 ani deh sick

| roxana_9288 a răspuns:

Ce draguta intrebare
happy
suntem in ceasi scoala, aveam azi o luna, e singurul baiat langa care ma simt linisita, protejata si alaturi de care nu ma gandesc" oare cum ne despartim?"
e minunat sa iubesti si sa fi iubit/a love struck

| sandulache a răspuns:

Buna.
Eu am o poveste mai oribila sa iti spun asa, am cunoscut-o si era frumoasa foc am stat cu ea 1 si jumate si dupa aceia am ramas cu gandul ca a murit din cauza unui turc ne atent la volan si in plus si beat si nu vreau sa imi aduc aminte, a dutar ceva vreme si am gasit o lata fata si am cunoscut-o la vara ei in casa ne-am vazut ne-am iubit si ne-am casatorit si avem si un copilas de 4 anisor, asta e tot.ai grija de tine distreazate si sa fi iubita.

| pissicutzzamik a răspuns:

Povestea mea de dragoste...pai.eu cred ca e cea mai frumoasa poveste, pentru ca sunt cu iubitul meu de la 11 ani, acum am 17.nu ne-am despartit niciodata.ne intelegem de minune si ne iubim foarte multbig grin

| babyangel a răspuns:

Ne-am cunosc prin intermediul unei verisoare de-a lui, cea mai buna prietena a mea. mi-a dat nr lui de tel si de la un beep am ajuns unde suntem acum.au trecut 3 ani de atunci si noi inca suntem impreuna...:X:X il iubesc si ma iubeste.

povestea e mai lunga dar eu am facut-o mai scurtahee hee

| Loomea straina' a răspuns:

PAI...totul a inceput chiar cand a inceput scoala, suntem clase paralele. El e mai mare decat mine cu 2 ani.In clasa cu el aveam 2 prietene foarte bune.Intr-o zi prietena mea mi-a zis ca el tot timpul vorebste despre mine si ca el isi doreste din toata inima sa fiu doar a luilaughing. Asa ca intr-o zis numai vad ca intra pe mess(mi-a aflat id de la o colega de a luitongue) si imi cere prietenia, eu m-am gandit ca isi va batee joc de mine si nu am acceptat. Dar timpul trecea(au trecut vreo 2 luni)si el tot timpul ma conducea acasa chiar daca statea in partea opusa, vroia sa ma sarute dar eu nu vroiam, ma lua in brate.ETC.Atunci mi-am dat seama ca el chiar tinea la mine. A doua zi i-ar mi-a cerut prietenia si am acceptat.De atunci el este foarte atent cu mine.chiar a venit sa ma ceara de la tata sa dorm la el:*:*:*. Ei de atunci au trecut 4 luni si noi tot santem impreuna.Nici eu nici el nu stim ce vom face daca ne despartim.Nu stiu dar parca e singurul baiat cu care ma simt in siguranta, simt ca tine la mine.IL IUBESK.Si nu am regretat nici o clipa ca am ales sa fiu iubita lui.Dorim sa fim impreuna pana la nesfarsit.Nu stiu ce m-as face daca ne-am despartiilaughingcrying.:*:*:

| ForeignO a răspuns:

Dar a ta Oana? Care este?

As vrea sa-ti zic povestea de dragoste pe care o traiesc eu.

Este 6 ani diferenta intre noi dar ne iubim foc, chiar daca inca nu ne-am recunoscut sentimentele unul pentru celalalt.Este foarte trist insa, faptul ca nu ne vedem aproape deloc (el este la facultate )! Asta ma omoara! Ma consoleaza putin doar conversatiile la telefon, pe messenger sau prin mesaje.Il ador pur si simplu, Are niste maini de zeu, nu alta! Canta la pian de 8 ani, Iar eu ma descurc cu vocea cat de cat. Cantam impreuna, ne jucam ne alintam, ne iubim dar inca nu ne-am sarutat. Doar imbratisari si vorbe dulci. Si cel mai frumos si special lucru la noi este ca suntem amandoi Ra-ra-iti
Inca un lucru teribil pentru mine este ca ne vedem acasa la o cunostiinta cam odata pe saptamana(9daca ne vedem si data aia)deoarece eu am scoala si nu pot mereu. Mai ales ca prietena mea cea mai buna se simte exclusa de faptul ca vorbesc non-stop cu el si cand sunt cu el ma simt pierduta.Il ador in intregime, ii ador parul blond si ochii (nu sunt albastrii, dar in fond ce conteaza?)Ma roade de asemenea faptul ca este de o saptamana si 2 zile si noi nu ne-am vazut decat de 4 ori.
Odata, chiar weekendul acesta. Eu si colega mea cea mai buna am dormit la ea acasa(la cunostiinta unde eu ma vad cu el)Si duminica dimineata mama prietenei mele a plecat la servici si a venit el si a stat toate dimineata cu noi. A fost cea mai frumoasa zii. Atunci mi-am dat seama cat de mult il pot iubi! ne-am alintat, ne-am incalzit amandoi, am stat imbratisati.etc.Apoi a trebuit sa cant (pentru ca ii promisesem) am cantat Unfaithful-Rihanna si a iesit minunattongue(el cu pianul si eu cu vocea)! Apoi s-a intors mama prietenei mele de la serivci.Ne-a fost mai greu sa stam imbratisati avan in vedere ca mai venisera niste rude(printre care si tatal lui care se intelege de minune cu mama lui)dar am continuat sa ne jucam si sa ne alintam. Mai pe seara eu (pe la 3) trebuia sa plec la o gala (un concurs si era premierea...)Nu stiu cum s-a intamplat si am ramas doar noi in camera(noi2) el canta la orga si eu ma uitam la el. Am vorbit foarte deschis atunci si mi-am dat seama ce simte pentru mine. Orele, ba chiar minutele se scurgeau al naibii de repede! Si vroiam cu patima sa-l imbratisez sau macar un pupic pentru ca-mi cantase toate cel 10 partituri trase pentru eltongue! Nu am mai apucat pentru ca fata de tatal sau se poarte foarte distant(asta pentru ca este profesorul meu )dar totusi ...peste 2 saptamani este ziua prietenei mele si stiu ca va fi si el, dar nu pot sa stau atat fara el! Apreciez face eforturi, vine la mine la bloc(bine vine la prietena mea la bloc.Prietena mea are 2 locuinte. Una in care sta mama ei singura(pctul meu si al lui de intalnire) si una la bunica ei care sta la bloc.In prezent locuieste la bloc, in bloc cu mine)adica la prietena mea la bloc dar numai ca sa ma vada pe mine! Imi este foarte frica daca el v-a pleca la facultate de mine se va alege praful nu alta

Totusi iti multumesc ca ai reusit sa citesti pan; la capat

| ForeignO a răspuns:

Zi*(Am flururi in stomac si cand vorbesc despre elbatting eyelashes)

| nivajna a răspuns:

Frumoase povesty pe'aici insa a mea e trista;( eram intr-o simbata la disko nu aveam dispozitie deloq (am fost la o onomastyka) incepe a cinta un cintec lent eu ma pun pe scaun si incep a plinge de aceea c eram singura apoi el se apropie de mine ne stiam de mult timp dar nu prea prieteneam se apropie si ma invita la dans a fost ceva superb dupa aia ma petrecut acasa nu a fost nimic deosebit pentru prima data numai un sarut pe obraz dupa aia am continuat sa iesim toti deja stiau ca suntem impreuna happy totul era minunat insa nu a fost sa fie iata ca la un timp apare fosta lui si aflu c ei sau intilnit un an de zile si sau certat recent insa nu erau desprtiti stiam ca nu mai existe sanse insa am continuat fara sa-i spun nimic caci il iubeam ei a mai trecut o saptamana si vedeam ca devenise deja mai rece cu mine nu raspundea la apeluri ink si mai rau dadea altor fete sa raspunda pe net numi scria deja nu mai puteam si i-am scris un mesaj c totul sa sfirsit nu i-am explicat de ce el o mai iubeste pe fosta si ea tot sper sa fie fericiti acum vb cu dinsu sintem buni prieteni ne intelegem foarte bine sad insa cum poti fi prieten cu cineva pe care il iubesty extrem de mult... nu stiutiu ce sa mai fac il vad foarte des prin scoala si nu ma pot uita la el ma doare nul pot uita il iubesc cu adevarat sufar foarte mult caci vad cum el cu fosta faq schimb de mesaje pe net cel mai rau este ca ma minte chiar si ca prieten caci cind il intreb cum cu prietena el neaga faptul ca inca o mai iubeste si nu stiu de ce face asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne cunoastem de mici.
In ciuda varstei, stam impreuna in apartamentul nostru propriu.
Suntem in aceeasi clasa.
Dormim in acelasi pat.
Ne iubim cum nimeni nu o poate face.
Este singurul si primul meu prieten.
La anul vrem sa ne casatorim(cu acte).
Vrem sa ducem o viata linistita si sa fim lasati in pace.Si sa ne dea cat mai repede dreptul sa votam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-as spune nu ai crede! Il cunosteam de mai de mult timp.ma cunoste:. dar de iesit impreuna nu iesisem pana cand sora lui a renuntat in ultima clipa sa mearga cu noi la film...am mers deci impreuna si dupa film ne-am mai plimbat... m-a invitat si pentru a doua zi la cofetarie. A doua zi.ploua,ploua tare cu picuri marunti m-a privit in ochi.era asa de frumos si de timid! M-a intrebat doar atat:vrei sa fii sotia mea? _DA! am raspuns si de atunci au trecut 18 ani si nu regret nici azi raspunsul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei voi continua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ffh

| rockismylife a răspuns:

Toti aveti povesti frumoase de dragoste...
eu am avut parte numai de lacrimi.de sangecrying