| otypa a întrebat:

Care este cea mai potrivita varsta pentr-u a face un copil?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

22-30 ani

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, o femeie e bine sa aiba minim 19-20 de ani. E bine cat mai devrme dupa aceasta varsta. Exista insa numerosi factori care modifica aceasta varsta. Un copi e bine sa faci cand ai o slujba, un loc in care sa stai curat si stabil, o relatie stabila cu un om de care vrei sa te legi toata viata. Casatoria e o legatura care se poate desface, un copil insa leaga doi oameni pe vecie.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

22-25, daca si social, si economic e ok! Dar fara tigari si alte noxe curisc pentru produsul de conceptie, da?! Faceti si analizele de compatibilitate si verificati Rh-ul inainte! Sanatate si succes!

Anna
| Anna a răspuns:

Medical vorbind, este recomandat pana in 30 de ani pentru a evita complicatiile.Cu cat esti mai tanara cu atat e mai bine, si de-aici o groaza de beneficiihappy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

A mai fost intrebarea. Gasesti raspunsurile date aici: http://www.tpu.ro/......punde.html

| nicky a răspuns:

Cred ca dupa 20 ani corpul unei femei este pregatit pentru a putea face un copil.

| cami_6226 a răspuns:

Nu conteaza varsta, conteaza sa ai ce sa-i oferi.

| yasminna a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun exact o varsta potrivita pentru a avea copii, insa atunci cand iei aceasta hotarare trebuie sa te gandesti daca ai ce ii oferi copilului tau, sa iei deciziile cele mai bune pentru viitorul sau sa fii sigura daca vrei sa renunti la o parte din activitatile tale pentru ca el sa devina principala ta *activitate*. Din punct de vedere al organismului as putea spune ca varsta potrivita este cuprinsa undeva intre 20 si 30 de ani. Dupa 30 de ani am inteles ca sansele incep sa scada.Important este si ca tu sa te simti indeajuns de matura si pregatita pentru aceasta minunata experienta.Multa sanatate si sa ai un bebe sanatos si sarcina usoara daca te hotaresti.

| gege a răspuns:

Intre 20 si 30!

| LittleZyzy a răspuns:

Atunci cand amandoi va doriti, si va simtiti pregatiti sufleteste, si nu numai, pentru a creste un copil.

| Rose_2860 a răspuns:

23-26

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12-16 ani

| buddy a răspuns:

Nu este o varsta potrivita, dar se recomanda sa fie mai devreme de 30 de ani si la o varsta minima la care sa fii constienta de responsabilitatile care te asteapta odata cu conceperea unui copil. Din nefericire, varsta minima observ ca scade din ce in ce mai mult!