| sandumirel98 a întrebat:

Care este după părerea voastră vârsta normală minimă si maximă de dizvirginare și pentru băieți și fete?

Răspuns Câştigător
| Medediqueaperderte a răspuns:

Cum sa nu conteze varsta? Ce te numesti tu cand faci sex la 14 ani? Daca fetitele au impresia ca la varsta aia e iubire adevarata, stai sa vezi ce mai regreta pe la 17-18. Undeva la 17-18 e cel mai indicat pentru ambele sexe. Nu trebuie sa fii dezvoltat numai fizic. Conteaza sa fii si pregatit psihic si sa ai cunostinte medii despre riscuri, consecinte, protectie, etc. Si nu cred ca la 14-15 ani se intereseaza cineva de toate astea.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Medediqueaperderte):

Chiar nu conteaza varsta. Si nu prea e nevoie de cunostinte, mai ales daca esti baiat. Pui prezervativ si ai rezolvat toate probleme.

| sandumirel98 explică (pentru FaraNume1245):

Știu asta. dar zic, dacă e o problemă dacă ești virgin la 16 ani!?

| FaraNume1245 a răspuns (pentru sandumirel98):

Probleme serioase din asta nu sunt, adica singurele probleme care pot aparea din cauza faptului ca esti virgin la 16 ani sunt in grupul tau de prieteni care eventual vor face misto de tine.

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o astfel de varsta. Orice comentariu pe aceasta tema este irelevanta si lipsita de orice fundamentare stiintifica.

| Suck a răspuns:

16 ani minim si dupa 30 de ani de puteefactie maxim.

| Eastwood a răspuns:

Frumos as fi sa te dezvirginezi cu femeia cu care vei trai toata viata, asa ar fi normal, dar generatia de azi de la 13/15 ani nu mai sunt virgini!

| sandumirel98 explică (pentru Eastwood):

Este cel mai frumos răspuns și cel care ar trebui luat de cât mai multe persoane în calcul!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cand te simti pregatit/a. bine sper ca nu ai 13-14 ani laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu există o vârstă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Preferabil, ar fi sa incepi viata sexuala undeva dupa 18 ani. Trebuie sa stii totul si ce implica acest act, metode de contraceptie(in cazul in care nu iti doresti copil de la o varsta atat de frageda).

| Eduard196 a răspuns:

Aceiasi cu varsta casatoriei

| Eduard196 a răspuns:

Mai exact normal este ca sotia ta sa fie prima si tu sa ii fi primul.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

...just do it

| EmanuelKant a răspuns:

Cand vrea pla ta ca e a ta si faci ce vrei cu ea.