| infinitespiral a întrebat:

Care sunt motivele pentru care un baiat cu care ai vorbit max o jum de ora sa te adauge la prieteni pe facebook nestiind nici macar cum te cheama? deci sa va explic cum a fost: Eram la facultate si s-a nimerit sa stau fix langa el la un examen.Dupa ce s-a terminat examenul s-a tinut ora si nu prea am vorbit mare lucru. Dupa aceea ora, am iesit, si am avut traseu comun vreo 10 min.Am mai povestit de profi, una alta, am ajuns la concluzia ca ne cam plac aceleasi materii, si m-a intrebat de unde sunt.Intamplator, colegul lui de camera e din acelasi oras cu mine.Si da, a2a zi deja vad cererea de prietenie.L-am intrebat,si mi-a zis ca m-a gasit cu ajutorul colegului lui de camera.Bun, deci ideea e ca eu am prieten iar colegul lui de camera stie asta(nu stiu daca i-o fi spus), ce-i drept la mine pe profil nu apare din prima "intr-o relatie",ci doar la sectiunea cu informatii despre mine, iar poze nu prea am in general dar apar checkinuri cu prietenul meu, deci neinteresant profilul meu.Prima data i-am scris eu, a-2a oara i-am scris tot eu doar ca sa-i raspund la ceva ce ma intrebase data trecuta legat de faculta iar mai apoi am continuat coversatia.La un moment dat mi-a lasat numarul de telefon, a zis ca pleaca de acasa si ca nu are net. Apoi am vorbit prin mesaje.De vreo cateva zile imi tot scrie pe facebook tot cam la 2 zile,nu vorbim mare lucru(din punctul meu de vedere), adica lui ii place sa vorbeasca mai mult despre el(asa mi se pare), iar cand pleaca de acasa si nu are net imi scrie messaj ca un fel de continuare a discutiei.Deci nu stiu ce sa cred, i-o place de mine sau ce? mai nou ma tot gandesc la el desi am prieten, si stiu ca nu e in regula.Bine, relatia cu prietenul meu e ca subreda de ceva luni, adica eu nu prea mai simt nimic, dar asta e alta poveste...Astept parerile voastre.

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Normal ca te place si vrea sa fie cu tine, vorbeste cu el despre asta.

| infinitespiral explică (pentru AnemonaP):

Ai citit macar pana la capat? sau mi-ai raspuns doar ce vreau eu sa aud?laughing si chiar am nevoie de pareri sincere

| pufulescu a răspuns:

Cum de ne mai intrebi daca te place din moment ce omul arata interes fata de tine? Ce ar trebui sa faci e alta poveste, nu stie nimeni exact ce relatie ai cu actualul sau caracterul tau si al celui care te curteaza. Asta ramane hotararea ta!

| Minionuu a răspuns:

Din punctul meu de vedere baiatul e interesat de persoana ta! Avand in vedere ca relatia cu prietenul tau nu mai are nici un farmec, nu inteleg de ce mai stai cu el si nu iti indrepti interesul spre baiatul care ti-a atras atentia si te face sa stai cu gandul la el, adica spre colegul tau! Oricum. Nu sta in relatie cu persoanele cu care nu mai simti nimic pentru ele. Alegerea iti apartine! Sa ai o viata frumoasa!

| Vanessa14 a răspuns:

Ok, deci parerea mea ca te place...Si ca nu orice baiat ar' scrie asa des...Ex-ul meu ma ignora tot timpul...Eu in locul tau l-as accepta