| BlagaAndrei a întrebat:

Care sunt pasii pentru un sarut frantuzesc [mozol], Primu raspuns bun are FUNDA :X

5 răspunsuri:
| Sfatosul2012 a răspuns:

Am citit undeva ca asa ar trebui s-a cam fie primii pasi. Fii sigur ca este atmosfera si timpul potrivit. Trebuie sa respiri adanc si incearca sa fii cat de calm posibil. Incepe printr-un sarut normal, nu prea ferm, dar nici agresiv.
Sarut-o gentil, alinta-i buzele si deschide-i gura indepartandu-i buzele cu ajutorul limbii. Nu te grabi, incearca sa te controlezi si sa nu transformi sarutul in unul agresiv, o data ce limba ta se afla langa cea a ei.
Citeste mesajul trupului, daca aceasta pare incordat si simti ca vrea sa se retraga, opreste-te din ce faci. In schimb, daca aceasta se aproprie si mai mult de tine si simti ca se implica cu adevarat in sarut, continua sa faci tot ce ai facut si pana acum doar ca mai adauga inca un pic de pasiune. Dupa mine dupa trebuie sa nu ai asa multi pasi o saruti si gata. Nu prea se planifica asa sarutul trebuie sa simti asta important e sa nu incepi agresiv. succes!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Mary0Hellen a răspuns:

Pai, nu prea sunt niste pasi, totul vine din instinct, crede-ma, nu e mare filozofie, desi, la primul sarut, imi amintesc ca si eu eram tot ca tine ( ma intrebam ce ar trebui sa fac ).
Bafta! happy

| kristi1 a răspuns:

Te apropii de ia si te va tineti buzele lipite pina cineva dintre voi descide gura si apoi instinctul