| a5r5b5c7 a întrebat:

Care sunt simptomele unei sarcini...la inceput?
Va rog cat mai detaliat si cat mai repede astept raspuns!
Funda ☺️

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie urmatorul material scris de un medic pe intelesul tuturor; http://femina.rol.ro/......29504.html

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Varsaturi, greturi dar apar mai tarziu stare de nervozitate depinde

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Cel mai important este întârziere menstruației
2 sâni mariti si mai tari ca de obicei
3 stare de oboseala/somnolenta
4 ușoare dureri pelviene, în partea inferioară a abdomenului
5 greata în special dimineață
6 constipație ușoară
7 pofte pentru diverse alimente care nu îți plăceau înainte
8 amețeală sau chiar dureri de cap
9 sângerări ușoare și nedense(în momentul când de fixează ovulul fecundat în uter)
10 vrei sa urinezi mai repede
11 pielea din jurul buricului se închide la culoare
12 schimbări ale stării de spirit(asta nu apare de la început început)
13 unele femei,, simt" ca sunt insarcinate, au diverse vise sau senzații etc

Succes!

| zazaza2016 a răspuns:

Postatul întrebărilor pe TPU, cel mai cunoscut simptom! Va fut3ti cu care prindeti si dupa sunteti ingrijorate. Fii demna pana la capăt si începe sa strângi bani de scutece!

| emanuela222 a răspuns:

Buna! Te ajut cu mare plăcere! Sunt însărcinată in 29 de săptămâni si iti pot spune cateva dintre simptomele sarcinii la început. Faza cu menstruatia nu e chiar atât de valabila. Eu la 4 săptămâni incepeam sa am lapte in sâni. Foarte putin dar daca strangeam o data la doua zile iesea. Iar durerile de cap apăreau. Ameteala. Starea de voma nu prea apare la o luna de sarcina. Dupa o luna am avut si stări de greata foarte puternice. Sau când esti însărcinată si nu stii ai senzqtia sa dai cu mana pe burtica înainte sa te ridici din pat. Ai mai multa pofta de mâncare si o stare mai diferita. La fiecare femeie e diferit. La prima sqrcina nu-ti poti da seama din primele săptămâni ca esti gravida deoarece bebelusul nici nu e format bine. Iar testele de sarcina sunt posibile sa iasă negative dar tu sa fii gravida. Vrei sa mai stii ceva?

| a5r5b5c7 explică:

Daca nu am nici un simptom din toate acele ....desi a trecut o luna de la actul sexual.ce inseamna?