| Miihaa a întrebat:

Cat de des este bine sa faci dragoste?

20 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Cat de des simti nevoia happy

| AndreyG a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa traiesti intens viata de cuplu daca va iubiti cu adevarat. Dar si cu moderatie caci sunt atatea de facut:"cuddles", imbratisari, saruturi. Zambete, rasete. Nu trebuie sa-ti resfeti partenerul prea mult sa zic asa. Si daca ceri foarte mult inseamna ca este prea multa dragoste si prea putina iubire. As spune ca de doua ori pe saptamana este ok. Barbatii au nevoie de timp de refacere mai mare oricum, de doua ori pe saptamana mi se pare perfect. Poti sa faci mici jocuri mai mult, daca unul din parteneri doreste satisfactie sexuala si celalalt nu, se poate rezolva prin masaj al zonelor erogene si alte joculete pe care le poti concepe. Fiti creativi in dormitor si nu uitati de activitati romantice sau ce va place voua. Noroc

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreyG):

2 ori pe saptamana? cati ani ai, 40? bine ca nu zici o data pe luna. 12 ori pe an, poate si asa e prea mult.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AndreyG):

Mai baietas imi spui si mie unde ai citit /gasit aceste cugetari aberante? laughing Un cuplu sanatos psihic, fizic si medical face sex de cate ori simt nevoia si-i indeamna hormonii. Sunt trecut binisor de prima tinerete si te asigur ca nu am nevoie de timpi de "odihna" chiar si in cazurile cand o facem si de 2-3 ori pe zi si zile la rand (in Weekend) cu multe perversiuni si preludii prelungite.Nu m-am putut abtine sa nu-ti raspund mai ales citind urmatoarea aberatie: "As spune ca de doua ori pe saptamana este ok. Barbatii au nevoie de timp de refacere mai mare oricum, de doua ori pe saptamana mi se pare perfect". Din pura curiozitate ma intreb cati ani ai de ai cugetat atat de profund?laughing Sau si tu esti unul cu scula semiautomata, o ridici cu mana fiindca ea oricum cade singura laughing

| XxBlueRosexX a răspuns:

De cate ori simti nevoia... poti face si mai multe numere intr-o zi sau noapte nu exista limitawinking

| neutrino a răspuns:

Ori de cate ori avem nevoie.

| Emilian65 a răspuns:

Cat iti permite sanatatea si scula pe care o ai.

| SkyPilot a răspuns:

De cate ori simtiti amandoi ca vreti sa o faceti! Cu cat mai mult, cu atat mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

"cu atat mai bine" mda.am citut despre un cuplu care au facut sex o data zi de zi, timp de un an. oameni mai fericiti si sanatosi ca aia nu exista pe lume

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de fiecare in parte. Stare de sanatate, varsta, libido, obiceiuri...
Daca lor le e bine cu atat, bravo lor, si-au simplificat viata happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Totusi mi se pare aberant ce zice Andrei. daca are o varsta inaintata il cred, nu prea iti arde de multe, dar de altfel e cam aiurea sa stai in minte cu un numar fix de partide de sex in cap gen( a, pai am facut o data luni si o data marti gata saptamana asta ). poate doar mie mi se pare. cine stie. am mai citit eu despre un sot, numara pe luna de cate ori face sex cu nevasta. cateva luni a facut de 2 3 ori in toata luna. i-a zis, dupa te superi daca ma uit dupa altele laughing, amuzant omul

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie imi arde si nu mai sunt tanarhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

laughing, sanatate garantata.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca a fost invers, am avut grija de mine happy

| AndreyG a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu de doua ori pe saptamana atunci cat? Ca daca faci in fiecare zi deja nu mai e vorba de iubire. Eu spuneam la mod general, nu ca o regula stricta. Am spus ca pe deasupra sa faceti si altceva decat dragostea de zi cu zi, ca un joc erotic sau fantezii fara penetrare ineaparat. Cand spune dragoste eu ma gandeam la sex sex, eu in raspuns am sugerat si niste jocuri sau fantezii mai delicate, de ce ma face o astfel de sugestie cu varsta inaintata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreyG):

" de ce ma face o astfel de sugestie cu varsta inaintata?" pentru ca in mare, numai cei in varsta o fac o data la luna, daca si atunci. oricum sunt plictisiti unul de altul. la o varsta de 20 30 de ani, ai face si de 3 ori pe zi, pentru cine poate.

"Daca nu de doua ori pe saptamana atunci cat? Ca daca faci in fiecare zi deja nu mai e vorba de iubire." ma intreb unde ai "prins" aceasta indee inteligenta. si ce numar specific ai mai gasit. chiar ma depaseste, serios. vorba aia, daca taceai filozof ramaneai.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

De 2-3 ori pe saptamana. e ca mancatul. nu trebuie nici prea mult. nici prea putin. discuti cu partenerul si vezi cum doreste si el.

| LifeIsColour a răspuns:

laughing Nu conteaza asta, nu exista o limita anume, o faci cand simti, dar nici prea des nu e recomandat.Nu te gandi ca daca faci sex de 10 ori pe saptamana o sa mori, dar poate o sa-ti creeze dependenta si cand o sa vrei sa-ti schimbi stilul de viata si sa faci anumite modificari in relatia de cuplu, nu o sa reusesti.Intr-o relatie nu totul se rezuma la sex, desi este destul de important, ci mai sunt si alte chestii dragute pe care le puteti face impreuna.De exemplu puteti sa iesiti in oras, la film, sa va plimbati, sa va intalniti cu prietenii, sa faceti poze...

| k4Zy a răspuns:

Daca faci dragoste si nu sex, inseamna ca trebuie sa fie cu o persoana deosebita pentru tine si vei simti mereu cand e momentul potrivit.

| Casuta_Alexandru_1988 a răspuns:

Oricat de des si oriunde! happy Nu influenteaza, ba chiar mai mult o sa vezi ca totul se relaxeaza instant! laughing