| Dizzydizz a întrebat:

Cat de des va certati cu partenerii vostri? Care sunt motivele care provoaca certurile?

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Motive?/de cele mai multe ori sunt banale. ii zic sa nu mai umble cu sosetele albe in balcon sau in baie, si nu ma asculta, sau cand ii zic sa manance lasa pe mai tarziu, ori cand se joaca gta trebuie sa-l intreb de 3 ori acelasi lucru pentru ca e prins de joc si nu aude, si ma enervez.cam astea sunt motivele.in mare eu sunt vinovata, dar si el face multe boacane.de ex, ultima oara, a facut curat in toata casa, ca sa-mi faca mie surpiza sia luat carpele de vase si le-a bagat in cosul cu rufe(pentru spalat):Ocum sa faci astalaughing)? l-am iertat ca deh. ori de cate ori greseste il intreb unde ti-e mintea? si raspunde? la tine.ma lasa fara replicabig grin

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, inainte ne certam mai des dar de 6 luni de cand ne-am impacat ne certam mai rarhappy...motivele sunt de multe ori banale.De exemplu, eu ma supar ca uneori nu e punctual adica zice ca ma suna la o anumita ora si ma suna mai tarziu si eu ma supar, sau daca nu ii raspund se enerveaza, dar inselat niciodata, mintit deloc, nici eu nu l-am mintit si nu l-am jignit, nu l-am inselat, la fel si el ma respecta, nu l-am prins cu minciuna si nu m-a jignit deloc si nu l-am prins sa ma insele.Asa certuri minore, ca daca acum ma cert cu el dupa jumate de ora ma suna ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.
Asa ne certam destul de rar, dar nu e tocmai o cearta.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu nu mă cert.
Discuţia civilizată în contradictoriu nu cred că se pune ca ceartă. Întotdeauna vor exista mici tensiuni şi dezacorduri că doar oameni suntem şi suntem diferiţi; dar, cu încredere şi inteligenţă, toate aceste momente în mare parte banale, se depăşesc chiar uşor.
Să fiţi iubiţi!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De obicei cand apare gelozia sau ne batem cap in cap cu propriile pareri (orgolii). si asta de curand caci inainte nu ne certam delochee hee

| Alisa a răspuns:

Pana acum nu ne-am certat deloc si nici nu cred ca ne vom certa, deoarece el este foarte calm si stie sa ma linisteasca, eu fiind cea care explodeaza si este mereu ca un vulcan. Mereu ne-am rezolvat problemele prin comunicare, discutand si ajungand la un subiect comun, sa fim amandoi de acord. Pana acum am avut o neintelegere, dar s-a rezolvat cu bine. Noi vorbim foarte mult si nu ne certam sau sa ne jignim deoarece acest lucru ne-ar afecat relatia, mai bine spui direct si sincer ceea ce te deranjeaza decat sa ajungi la o cearta. Sunt impreuna cu el de 7 luni.
Numai bine!

| Cryssy a răspuns:

Acum nu ma cert ca nu am cu cine.laughing Dar cand eram impreuna nu prea ma certam cu persoana iubita. Nu imi amintesc sa ne fi certat. Poate doar sa fi existat mici discutii dar prostii, nu o cearta in adevaratul sens al cuvantului.

| madagascar a răspuns:

In fiecare zi, din motive banale, pareri diferite, avem personalitati puternice si nu cedam, dar cred ca ne place sa ne impacam, oricum certurile uneori sunt inofensive si se rezolva cu o gluma buna, alteori sar scantei, dar intr-un final e dulce impacarea.chiar e buna o cearta din cand in cand te descarci de sentimentele negative, decat sa ti pentru tine mai bine sa ii faci si partenerului putin capul mare, daca nu s-ar certa si totul ar fi "da draga cum zici tu" ar insemna ca relatia e moarta, trebuie sa existe si scantei care sa tina flacara aprinsa, parerea mea

| Just a kid a răspuns:

Pai inainte de ultima impacare ne certam mai des da asa aiurea de ex ca raspundea mai greu la mesaje sau ca zicea brb pe mes si ii lua prea mult sa faca ceva. da ne impacam repede. certuri mai mari...in ultimul timp aveam ca el nu avea credit si nu ma putea suna si numai eu puteam sla sun si cum nu stiam cand pate vb si cand nu(ca are treaba in timpul zilei)nu nimeream mom potrivit d multe ori si imi dadea ocupat eu ma suparam.si ajungeam sa ne certam destul de tare.acum de cand ne-am impacat de cateva zile nu ne mai certam chiar din toate prostiile da uite de exemplu azi iar ne-am certat ca mi-a dat ocupat si na rasp la msg.de obicei cam asta e motivul:telefonulhee hee

| ina88 a răspuns:

Gelozia, paranoia, neincrederea...

| darkangel_7824 a răspuns:

Eu de exemplu ma certam cu prietenul meu aproximativ de fiecare data cand vorbeam la telefon, motivul era faptul ca eu aveam nevoie ca el sa-mi fie mereu linga mine... acum insa cand suntem mai aproape unul de altul ne certam fff rar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicii odata luigii calarasi 0724444163

| LoVe97 a răspuns:

Pai eu ma cert cu prietenii mei pentru ca nu suntem de akord intr-o anumita privinta...ma cert destul de esc pentru ca toti prietenii mei sunt foarte tupeisti iar eu sunt sensibil singurul lucru pe care pot sa-l mai fac e sa-mi cer scuze pentru ca altfel pune toata clasa impotriva mea.ma mai cert cu ei pentru ca sunt nesimtit si ma fac in toate felurile si eu inapoi pe ei si pentru ca ne furam prietenii unii altuia(ma refer la cea mai buna prietena a mea, iar ea ma lasa balta pentru toate fetele din grup)Faza e ca ma imt foarte prpost dup ce ma cert cu ei.sunt foarte sensibila si imi e greu sa accept faptul ca prietenii mei pot fii in halul asta de jignitori... dar un sfat:nu va cereti mereu voi scuze pentru ca dupa aceea veti fi luati de prostiwinking