| croissant a întrebat:

Cat de sigure sunt testele de sarcina precum barza sau altele?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Facut in momentul oportun, adica dupa minim 21 de zile de la contactul sexual sau dupa 7 zile de intarziere a ciclului menstrual in cazul ciclurilor perfect regulate, acuratetea oricarui test de sarcina, indiferent de producator sau tip, este de 99, 9%.
Marja de eroare se refera in principal la erori aparute in urma folosirii incorecte a testului, nerespectand indicatiile din prospect.