| AnonymousSSR a întrebat:

Cat rezista un băiat când face sex pentru prima data? laughing Mi-a zis un prieten ca el a rezista cică 22 de secunde...cred ca minte sau? happy

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Este posibil, dupa cum, daca stie ce si cum, poate rezista si 5 minute!
Depinde foarte mult de cat e de atras de partenera, de cat e ea de umeda si fierbinte inauntru, de cat da faini sunt sanii, dar si de cata experienta are el dinainte, adica macar sa fi facut Petting si sa fi invatat sa nu termine imediat, daca a fost stimulat si a exersat ejacularea by manual, sau oral, cat mai tarzie!
Depinde de mai multi factori, nu exista raspuns cert, matematic, fix!

| RAY a răspuns:

Eu am auzit ca uni au raman blocati acolo pe viata, fiecare cum poate, cat poate

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, cat sunt de excitati si de novici, unii scapandu-se in primele 10 secunde, altii dupa cateva minute bune.
Totul intra in normal si tine mai mult, in timp, cand se capata experinta.
De aceea este important ca baiatul sa se ocupe intai de fata, sa o excite bine, eventual sa-i obtina si un orgasm clitoridian si apoi sa aiba penetrare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Spusele prietenului tau s-ar putea sa fie adevarate sau doar o "laudarosenie" a celui care incearca sa te uimeasca/epateze fiindca el si-a inceput deja viata sexuala. Nu ar trebui sa devii nici extaziat dar nici disperat chiar daca de prima data tu vei reusi sa obtii o "performanta" cu valoare asemanatoare cu cea realizata de prietenul tau. In foarte multe situatii din cauza excitarii intense sau a surescitarii absolut normale intr-o astfel de situatie, care de obicei apare/exista/se manifesta inaintea sexului de dezvirginare, retinerea ejacularii sa devina practic imposibila si aceasta sa se produca in momentul in care penisul se atinge de vulva, uneori chiar inainte de acest moment sau imediat dupa primele 1-2 penetrari. Timpul efectiv al primului sex depinde in primul rand de gradul de excitabilitate a fiecarui tanar in parte, dar si de existenta unei minime experiente de natura sexuala ce se poate acumula prin intretinerea unor sedinte de petting. Succes si bafta!

| vocea a răspuns:

Depinde cat esti de excitat, daca esti prea excitat iti dai drumu repede si prima data iti dai foarte repede ori nu iti dai deloc pentru ca te inhibi si se inmoaie

| UnBroken2016 a răspuns:

Ala a stat cu ceasul in mana de e atat de specific? rolling on the floor

| MadagasHardwell a răspuns (pentru UnBroken2016):

La asta ma gandeam si eu laughing)

| UnBroken2016 a răspuns (pentru MadagasHardwell):

Nu e ca ma mira. AStia stau cu rigla in buzunar si la fiecare 2 zile cred ca isi masoara gogul. Asta cu ceasul e inca nimic laughing

| Staind a răspuns:

2 zile. Non-stop.
Astia de-o fac prima data sunt titani.

| seth2016 a răspuns:

De cand incepe penetrarea ar trebui sa reziste cel putin cateva minute, 3, 4, 5 sau mai mult.

Unii baieti, din cauza anxietatii (fricii), pot sa reziste si mai mult, altii rezista mai putin. Orgasmul poate intarzia sau poate chiar lipsi prima data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă se masturbează înainte probabil 4 minute, dacă nu se masturbează înainte 1 minut e mult dacă durează

| Miihaa a răspuns:

Are dreptate.
Am avut parte de baieti cu care eram printre primlelemlor partide si isi dadead durumul cand isi puneau prezervativul sau imediat ce o bagau

| AnonymousSSR explică (pentru Miihaa):

Cum te-ai simțit? laughing) cand ai vazut asta big grin

| Miihaa a răspuns (pentru AnonymousSSR):

Nu am ochi sa vad ca incepau sa tremure si sa le curga sperma in prezervatin

| RazvyEnglezu a răspuns:

Minte. Eu termina dinainte.

| ItsTurbii a răspuns:

Pe mine m-a tinut 3 minute laughing)