| AuroraCT a întrebat:

Cat trebuie sa astept pana sa fac sex pentru prima data?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana devii matura.Pe la 19 ani.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ideal ar bine sa iti scoti din minte aceasta intrebare pentru o vreme.
Fa in asa fel si nu te mai gandi pentru ca, sexul nu este o competitie si nu o faci doar de dragul ca a facut si colega.
Cu cat mai tarziu, cu ataty mai bine, fa-o atunci cans crezi ca persoana de langa tine te respecta si merita sa fie primul in viata ta.
Documenteaza-te inainte de a face acest pas, informeaza-te ce inseamna bts-urile si protectie...
Nu accepta sexul cu primul venit/primul servit/nu accepta sexul fara protectie.
O zi bunahappy

| Adry05 a răspuns:

Pana gasesti un baiat care sa te respecte, sa te iubeasca si sa ai aceleasi sentimente pentru el. Nu o face cu oricine, la unele fete acest moment le leaga de un anumit baiat asa ca e bine sa o faci intr-un moment special.
Din punct de vedere biologic, recomandat e dupa 18 ani.

| Dantewashere a răspuns:

Depinde cat de ambitioasa esti, cu putina ambitie si imaginatie pana si un picior de scaun poate sa fie un partener destul de potent, fi deschisa...nu numai la minte.winking

| RAY a răspuns:

Sa ai macar 17 ani, sexul este o nevoie nu trebuie o relatie, casatorie sa faci sex da, daca isi place un baiat frumos fa sex cu el si gata nu visa la relatii ca esti tanara

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o anumita varsta la care dezvirginarea este considerata ca fiind normala sau acceptabila. Fiecare fata se dezvirgineaza la momentul potrivit si aceasta poate diferi foarte mult.Deci nu se poate da un raspuns corect si clar in privinta momentului optim de a-ti incepe viata sexuala, care sa nu poata fi contestat.Chiar dara din punct de vedere fizic esti suficient de bine dezvoltata, doar tu poti decide momentul in care te consideri suficient de pregatita psihic si mental.

| mihai69 a răspuns:

Cinci minute. După aia, din minut în minut.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pana dobandesti maturitatea fizica si pshihica.Pana ai cunostintele necesare pentru acest act.

| sofisis a răspuns:

Sa astepti sa faci macar 17 ani jumate.

| Mihaelagirl a răspuns:

De la 17-18 ani e o vârsta ok

| iBaws a răspuns:

Până când crezi tu că ești pregătită pentru asta. Depinde și de vârsta pe care o ai. Doar n-ai să fii destul de neglijentă încât să ai contact sexual subt 16 - 18 ani. Poți să fii pregătită atunci când ești sigură că ai găsit băiatul potrivit, care te iubește și ține la tine mereu. Nu genul de băiat care dorește toată ziua să aibă contact sexual zi de zi doar de plăcerea de a o face ci nu din plăcerea de a o face că te iubește și că sunteți pregătiți pentru asta.

| AuroraCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| AuroraCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!