| sashka a întrebat:

Ce ai face in momentul cind afli ca iubitul(iubita) se intilneste pe ascuns cu altcineva, dar relatie dintre tine si ea are mai mult de 1an

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

L-as parasi scurt,oricat m-ar durea.
Ca sa nu mai fie nevoie sa se ascunda! Sa se duca pe fata la cea cu care se intalnea pe ascuns!
Daca il ierti,o va face iarasi,sigur ca il vei ierta de fiecare data!
Ca sa se intalneasca,si pe ascuns cu alta,inseamna ca tu nu-i mai ajungi,interesul lui pentru tine s-a pierdut, asa ca, e mai bine pentru toti sa-si vada fiecare de drumul lui!

| vladmR a răspuns:

Pur si simplu i-as da papucii,in cazul in care nu m-am atasat foarte mult de acea persoana, daca e asa, va fi mai greu

| Anca95 a răspuns:

Si daca are mai mult de un an ce? Daca are pe cineva inseamna ca nu te mai iubeste ca intre voi exista o bariera care nu mai permite ca relatia s afie ca inainte.Cu siguranta i-as da papucii pentru ca nu a procedat corect fata de mine, inselandu-ma (pentru ca asta a facut). Daca este ceva care nu functioneaza era mai bine sa-mi fi spus ce anume il/o deranjeaza si poate se rezolva si daca nu ne desparteam si asta e, insa el/ea a recurs la minciuna iar eu urasc acest lucru.

| necunoscut22 a răspuns:

M-as desparti de el (ea)fiind ca o daca tea inselat odata te inseala si a 2-a oara si atreia oara si tot asa si tu il ierti find ca il iubesti si el repeta aceiasi greseala.

| alina58 a răspuns:

Poate sa fie si o relatie de 10 ani. Nu conteaza! Asa ceva nu se iarta. Pentru ca relatia nu o sa mai mearga, nu o sa mai existe incredere si automat o sa fie 100 de certuri pe zi. Deci, de ce sa continui ceva care nu iti face bine?

| fofinha a răspuns:

Depinde de ceea ce simti pentru el. eu nu i as spune ca stiu si i as cere un timp pentru a imi pune ideile cap la cap.vezi ce face in acest timp, daca te cauta si inseamna ca tine la tine si a fost o simpla aventura pe care orice baiat o are mai devreme sau mai taarziu. daca este o iubire sincera merita iertat dar tine.l putin in suspans pentru a ti da seama daca te iubeste sau nuhappy

| Evelyne13 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-i dai papucii ci doar sa vorbiti si sa il/o intrebi de ce...