| adriana12 a întrebat:

Ce alte metode contraceptive mai cunoasteti si ati experimentat... in afara de prezervativ si pilule? thinking ...care credeti ca este cea mai sigura? Va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Abstinenta-sigura 100%.
Prezervativul de calitate, pus corect-99%
Pilule, foite, etc-sub 95%

Presupun ca nu se pune problema steriletului la tine deoarece pe viitor vrei copii.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-am mai incercat nimic altceva. Dupa parerea mea, singura metoda care mai are o siguranta suficienta pentru a fi folosita este steriletul. Dar acesta este numai pentru femei care au copii si nu isi mai doresc altii.

kratos
| kratos a răspuns:

Aici afli tot ce vrei tu despre contraceptie:>!
http://www.ginecologie.ro/www1/Contraceptie/tabid/140/Default.aspx

| adriana12 explică:

Aha...stiam si eu ceva de sterilet dar nu e comod deloc... dar despre inel vaginal ce ai auzit sau plasture?