| RAY a întrebat:

Ce ar putea sa vrea un baiat intre 14-18 de ani de la o fata daca nu doar sex? de ce unele fete viseaza la casatorie la 15-18 ani? nu inteleg ce viseaza ele sau ce vor ele de la un baiat de varsta aia

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Fetele viseaza la o casatorie de la cativa ani pana inchid ochii definitiv, chiar daca s-au casatorit deja laughing Si uneori o fac inconstient, pentru ca asta e modelul cu care au fost crescute: femeile trebuie sa se casatoreasca si sa faca un copil; li se spune mereu ca cea mai frumoasa zi din viata unei femei este cea in care e mireasa, o femeie e asigurata cand e maritata, etc-astea toate sunt vorbe din popor care reflecta o o viziune a oamenilor. Si probabil pentru ca rochiile de mirese sunt superbe, dar le putem purta doar cand ne casatorim laughing

E drept ca la 14 ani nu ar trebui sa te gandesti serios la casatorie si sincera sa fiu nici nu cred ca asta e problema fetelor de varsta asta. Poate se gandesc la o relatie stabila si la cum o sa le arate rochia de mireasa, dar asta nu inseamna ca vor sa se casatoreasca. Ele isi doresc sa fie iubite si bagate in seama, sa primeasca complimente si sa fie cu ceva mai bune ca restul prietenelor. Si fetele de varsta asta au hormoni, si ele simt nevoia de sex. Dar de cele mai multe ori (din fericire) sunt speriate de tot ce s-ar intampla daca ar face sex, nu sunt pregatite sa stea dezbracate, le e teama de o sarcina si unele au fost invatate ca nu e sanatos sa faci sex asa de repede. Si imi e greu sa cred ca tot ce vor baietii la varsta asta e sa faca sex. Daca doar asta ar vrea ar cauta femei dispusa sa faca sex, nu sa cucereasca fete. Si baietii vor sentimente si plimbari in parc. Si ei se indragostesc. Doar ca le e mai greu sa isi stapaneasca hormonii...

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu e musai sa vrea doar sex. Cred ca exagerezi. Sunt si baieti care la varsta aceea nu sunt concentrati atat pe sex cat pe ideea de a construi o relatie. Care da, poate include si aspecte ce tin de sexualitate dar mai degraba vorbim de petting. Pentru oricine exista persoane potrivite doar pentru o noapte de amor sau care sunt material de relatie. Important este sa fii sincer si sa nu amesteci borcanele, sa nu iti bati joc de celalalt.
Fetele viseaza poate la casatorie dar la fel nu cred ca viseaza sa se marite de la varsta aia. Vor doar pe cineva care sa ramana si alaturi de care sa ajunga sa faca pasul ala intr-o buna zi.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Deci la 15 ani poate asigura un viitor nu?

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Exista persoane care au fost impreuna de la 14-15 ani si care au ramas impreuna si au trecut prin mai multe etape impreuna si au facut copii si au fost fericiti, dincolo de toate ciondanelile care apar in orice cuplu.
Nu stiu ce nu intelegi. Daca te referi la faptul ca pana la 20 de ani e mult mai probabil sa iti schimbi felul de a fi si parerile ca pe sosete, ai dreptate. Dar exista oameni consecventi care au avut norocul sa recunoasca ce vor de la viata de la inceput si care au indraznit sa lupte pentru idealurile lor. Printre care a fost si o astfel de relatie.
Nu poti da garantii pentru ce va urma. Dar poti sa stii ca vei ramane langa o persoana atata timp cat reuseste sa te faca fericit si tu stii sa fii fericit din lucruri simple. Din dorinta de a construi ceva impreuna, de a dori ca binele tau sa insemne in acelasi timp si binele altcuiva.
Important este ca persoanele care sunt constiente ca nu pot fi statornice si vor diversitate sa nu profite de naivitatea celor care isi doresc doar sa caute acceasi daruire si loialitate de care sunt capabili ei. Sa existe o comunicare sincera.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Cam cate din cupluriile din ziua de azi care au inceput relatia la 15 ani au continuat pana la 30 de ani? tu ai prietenii de 15-20 de ani? crezi ca sunt maturi? eu nu prea vad baieti maturi

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Eu iti raspund doar ca poate exista continuitate. O relatie poate sa nu dureze mai mult de cateva luni sau cativa ani la orice varsta. Maturitatea nu tine de varsta. Varsta ofera doar claritate asupra maturitatii. Pentru cine e dispus sa inteleaga asta, viata ii va fi cu mult mai blanda.

| Lawliet14 a răspuns:

Fetele stiu ce vor.

| Anonimuserr a răspuns:

Pentru că este o generaţie bolnavă. Situaţia iese de sub control părinţii sunt obosiţi, lucrează sunt la muncă anturajul fiind de vină şi această dorinţă a acestor fete de 12 ani să facă sex să îşi înceapă viaţa sexuală atât de devreme.
La fel şi în cazul băieţilor. Dar cum băieţii sunt în general mai timizi decât fete foarte puţini ajung să facă sex la 12 13 14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea o pupă, atât rolling on the floor alea care vor să se căsătorească la acea vârstă, ori sunt proaste, ori stau prea prost cu banii și vor să plece de acasă.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect asa e, aia vor dar nu stiu de fapt nici ele, trebuie sa le spui tu asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da tu Ray? când te văd și eu căsătorit și cu copii?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cand se face 9octombrie bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Deci anul viitor o să vin la nunta ta laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Logic ca o sa vi la nunta ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Alta Ray, alta laughing eu stau singură toată viața, nu mă căsătoresc.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce rea esti nici macar cu mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nici măcar. caută ceva mai bun laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nici daca isi fac un album de manele nu vrei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu-mi plac manelele. ce rău ești, eu încerc să vorbesc serios cu tine și tu o dai în altele.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si eu vorbesc serios pe bune ca isi compun o manea sau dance, house, ce muzica asculti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

N-ai treabă? laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu deloc, pe la 5 ma bag pe filme asa frumose island si resident evil, si apoi ma culc

| Ancient a răspuns:

Tu pui întrebarea greşit.

Întrebarea ta e "Ce ar vrea un tip de 18 ani de la o fată între 14-15 ani"

Stai liniştit, frate-miu şi-a făcut şi el recent o iubită odată cu buletinul şi te asigur eu că nu o să o babardească. Amândoi fiind de aceeaşi vârstă.

Dar când un disperat pedo major agaţă o minoră, e clar că vrea doar sex. Fetele care au relaţii cu băieţi mult mai mari decât ele nu ar trebui să se aştepte la iubire sau alte chestii emoţionale.

| anamariaaaaaa57890 a răspuns:

Nu toate fetele viseaza la acelasi lucru eu niciodata nu m-am gandit cum as fi in rochia de mireasa nu visez la acel moment si sunt destul de feminina pentru mine conteaza mai mult intelegerea in familie decat casatoria