| sylver69 a întrebat:

Ce ati alege intre Dragoste si Bani...cineva mi-a zis odata "o persoana bogata e o persoana fericita" ce parere aveti ...pentru voi banii aduc fericirea?
(mai ales ati pleca de langa persoana iubita pentru bani)?

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Categoric : dragostea.
O persoana bogata nu prea cred ca e mereu fericita. daca nu are langa ea o fiinta caruia sa-i ofere iubire.si sa fie iubit/a .nu prea cred ca mai exista acea fericire.
Pentru mine banii nu aduc fericirea. dar totusi. e bine sa ai ceva banuti:d.
Dar nu.niciodata nu as pleca de langa persoana iubita.
E un sentiment unic sa iubesti si sa fi iubit. iar sentimentul acesta nu l-as da pentru nimici in lume.
:*

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In urma cu 35 de ani am ales dragostea si nu am regretat nici atunci, nu regret nici acum.

| Cryssy a răspuns:

As alege dragostea si persoana iubta fara sa clipesc. happy

| cioko19 a răspuns:

Multumesc ca esti de acord cu mine, @sylver69.
tongue

mira
| mira a răspuns:

Viata fara dragoste este o povara.Este bine ca persoana iubita sa fie adecvat aleasa si sa munceasca suficient pentru a asigura familiei o oarecare indestulare.Nu poti iubi pe cineva care nu munceste, nu se cultiva, nu este preocupat de viitor.

| emi a răspuns:

Banii nu aduc fericirea dar intr-adevar in anumite cazuri o intertin.Este bine stiut ca intr-o pereche de multe ori apar probleme din cauza neajunsurilor.La a doua intrebare dragoastea 100%, nu pentru ca as crede ca-i mai bine, de multe ori persoanele materialiste au multe impliniri, insa iubesc prea mult, sunt prea sentimentala si cred enorm in viata in doi si mai ales cu persoana iubita.Banii mie nu-mi dau caldura noaptea in pat, inclusiv o plapuma cu funda de aur nu incalzeste cat un corp uman fapt probat stiintificlaughing

| RaluE a răspuns:

Dragostea nu se cumpara cu bani... happy

| kh1ss a răspuns:

Banii nu aduc fericirea.Banii nu aduc sanatatea, banii aduc doar invidie, si ghinion.Mai bine sarac da fericit, decat bogat si trist.

| sylver69 explică:

Totdeauna (am gandit asa)...cioko19

| viking a răspuns:

Vai ce frumos dar cati dintre voi sunt realisti? hai sa fim serios numai daca a-ti vedea 100 000 de parai va tremura genunchii, cate posibilitati, cate vise implinite, Cui nu i-ar place sa-si permita orice oriunde oricand...aleg banii.

| adelutzza a răspuns:

Eu as alege dragostea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii aduc fericirea.si sanatatea. daca ai bani te poti trata de o boala care costa mult in timp ce altii sufera dar din lipsa banilor mor...cu banii poti vizita locuri pe care un om normal nu le-ar putea vizita niciodata...cu ajutorul banilor nu vezi mereu necazurile din familie, casnicie, etc pe cand un om sarac vede mereu greselile care le-a facut in trecut, vede mereu saracia din interiorul casei...si acum vin cu intrebarea? de ce exista mult mai multi oameni saraci nefericiti decat oameni bogati nefericiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege iubirea

| an3 a răspuns:

Dragostea...bani poti sa faci daca ai cap...acuma "cum iti asterni asa vei dormi" nu toti care au bani sunt fericiti