| xXdoareuXx a întrebat:

Ce ati facut de Dragobete?

39 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nimic interesant doar am trait viata rutinara in singuratate.

| xXdoareuXx explică (pentru mgtow):

Naspa sad Dar nah anul viitor n-o sa mai fie asa tongue

| mgtow a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Nu va fi invers ci la fel ca acest an pana voi muri.

| xXdoareuXx explică (pentru mgtow):

De ce zici asta? Orice are un inceput

| LeontinAndrei a răspuns (pentru mgtow):

Stai linistit... eu am fost parasit de dragobete. Anul trecut am fost parasit de Valentine's Day, deci se putea si mai rau de atat.

| mgtow a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Dar are si un sfarsit, eu nu mai vreau sa iubesc pentru ca am trecut prin belele in viata si nu mai vreau sa am parte de ele din nou.

| mgtow a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Dar nu te compari cu mine pentru ca eu vreau sa raman singur toata viata.

| xXdoareuXx explică (pentru LeontinAndrei):

Eu azi m-am certat cu prietenul meu dar dupa se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat :-

| xXdoareuXx explică (pentru mgtow):

Pana sa ajungi la iubirea adevarata o sa treci prin multe. Si eu acum sunt intr-o rel la distanta si in 3 kluni ne-am despartim de 6-7 ori.dar tot am ramas impreuna. Trebuie sa fi mai increzator in tine love struck

| LeontinAndrei a răspuns (pentru mgtow):

Prietene, si eu am suferit din dragoste si nu odata. Mi-am pierdut luni de zile in suferinta, deci nu suntem prea departe. Ideea este ca anul acesta cand am suferit pentru prima data pe 2012 am inceput sa practic hipnoza doar din dorinta de a trece mai usor peste problemele de genul asta, dar si pentru a-i ajuta pe ceilalti ce se lovesc de aceeasi problema. Singuratatea nu te va ajuta, desi in teorie suna foarte frumos, insa sa te intorci in fiecare zi de la servici si sa stii ca acasa nu te asteapta nimeni care sa te iubeasca, ba sa nu te astepte nimeni deloc... nu este deloc placut. Ai sa ajungi in acea zi cand imi vei da dreptate si chiar daca este trist, sa stii ca este foarte adevarat.

| mgtow a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Oricum nu mai am sperante in asa ceva, eu ma concentrez pe plan profesional mai mult si de rest putin imi pasa.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Spui lucruri frumoase, insa de fiecare data cand am ajuns sa iubesc foarte mult o fata (si crede-ma ca stiu sa fac diferenta intre dragostea adevarata si un simplu "a place o fata") de fiecare data ajungeam sa sufar din cele mai tampite motive. Prima data pur si simplu nu ma gasea fata atragator si cand am incercat sa fac ceva mi-a spus frumos ca are prieten (mai tarziu am realizat ca nu avea), anul asta m-am indragostit de o alta fata care era indragostita de altul, iar acum s-a indragostit de colegul meu de camera. Astea doua sunt momentele "fericite" care m-au marcat. Deci nu vorbeam doar de o simpla iubire, ci vorbeam de sentimente foarte puternice.

Ma bucur pentru tine si iti doresc sa fii fericit alaturi de eawinking

| mgtow a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Dar eu sunt decis 100% ca voi ramane singur dar asta nu inseamna ca voi fi trist asa stiu ca nu voi fi inselat mai ales eu ma angajez pe tir dupa ce fac scoala si o sa fiu plecat de acasa zile intregi.

| xXdoareuXx explică (pentru LeontinAndrei):

Oricine are nevoie de cineva care sa-i fie alaturi. Si acum serios? Tu practici hipnoza?

| xXdoareuXx explică (pentru LeontinAndrei):

Pai mersi...si imi pare foarte rau pentru tine. Dar sunt fata. Si da sper sa fiu fericita alaturi de el :-

| LeontinAndrei a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Da. Am inceput sa o practic initial doar din dorinta de a ma ajuta singur sa trec peste acele probleme, dupa cum am mai spus, asta din pasiunea pentru psihologie, insa am constatat ca le pot face bine si celor din jurul meu. Imi cer scuze, am citit in graba si dupa nume nu mi-am dat seama blushing

| xXdoareuXx explică (pentru LeontinAndrei):

Nui nimic. Broavo tie adica iti pasa si de cei din jur nu numai de tine si e foarte bine ca din aceasta pasiune a ta poti ajuta mai multe pers care trec prin momente grele.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Multumesc, insa fac asta pentru ca sunt trecut prin multe lucruri si stiu ce inseamna suferinta, stiu ce inseamna tristetea si toate cele si cred ca a fost suficient ca am trecut eu prin asa ceva. De ce sa treaca si alte persoane prin asa ceva cand pot face ceva sa-i ajut? Trebuie sa recunosc ca si aici pe TPU am ajutat cativa oameni sa treaca peste diverse situatii, nu neaparat legate de dragoste, cat si probleme de genul timiditatii, deprimarii, etc. Daca stau si ma gandesc bine, totul se datoreaza fetei pentru care mi-am pierdut cam o luna si jumatate si care la ora actuala sufera pentru colegul meu de camera. Ideea este ca daca nu era ea eu nu cred ca ma apucam de asa ceva. thinking

| xXdoareuXx explică (pentru LeontinAndrei):

Stai sa inteleg.Tu o mai placi si ea s-a despartit de tine pentru colegul tau care nici nu o baga in seama? sau ceva de genul?

| LeontinAndrei a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Nu. Fata mi-a fost un gen de cea mai buna prietena timp de vreo 2 ani... Anul trecut s-a indragostit de unul care i-a spus ca nu s-ar uita la ea mai mult ca la o prietena si ca e urata si ea a apelat la mine pentru suport moral. Am ajutat-o vreo doua saptamani, timp in care am inceput eu sa ma indragostesc de ea. Intr-un final i-am spus ce si cum si se tot folosea de faptul ca "inima ei apartine altcuiva" referindu-se ca ii apartine celui care ii spusese ca-i urata, iar geniul meu de coleg de camera a luat odata idul ei din lista mea, s-a bagat in seama cu ea, eu am aflat si am zis ca macar va pune o vorba buna. Ceea ce a facut el nu a fost exact ceea ce am sperat eu pentru ca tot vedeam conversatiile lor. Deja incepusera sa-si spuna "iubi", el ii daduse id-u si parola lui ca ea sa intre pe contul lui si sa-i puna la avatar o poza cu ea, ea avand o poza cu el la avatar... si toate astea erau facute la misto. Si in perioada in care eu incercam sa imi revin din suferinta pentru ea, ei tot faceau glume de genul ala cu poze, cu temele acelea de la messenger (cele cu inimioare), etc si tineau sa-mi spuna totul. Am ajuns sa ma cert cu ea si am hotarat ca nu ne vom mai minti si ca vom ramane doar prieteni si i-am zis ca daca nu il place deja pe el, o va face mai devreme sau mai tarziu, iar ea imi tot spunea ca nu, ca daca il pupa pe mess asta nu inseamna nimic. Evident ca lucrurile intre ei au continuat, ajunsese intr-o seara sa-mi spuna ca va face un copil cu el si sa ma intrebe pe mine daca vreau sa fiu nasul. Asa ca am ajuns la hipnoza ca sa pot sa scap de acea durere care se intorcea in repetate randuri. A functionat insa ceva sentimente au mai ramas, pentru ca practic prin hipnoza am inlocuit sentimentele vechi cu unele mai putin dureroase, desi a mai ramas un sambure din ceea ce a fost. Alaltaieri am aflat chiar de la ea ca a inceput sa-l iubeasca, iar el este indragostit de o alta fata cu care este deja intr-o relatie de vreo 2 saptamani.

| xXdoareuXx explică (pentru LeontinAndrei):

Ce nesimtit este colegul tau. Nu ar trebui sa-si bata joc de sentimentele ei. Si daca prietena ta cea mai buna( sau ma rog) a auzit de la acel baiat ca nu are nici o sansa cu el de ce mai insista? e normal ca el isi bate joc de ea straight face chiar imi pare foarte rau. Si am o intrebare unde si cum ai invatat hipnoza? si poti sa te hipnotizezi pe tine insuti?

| LeontinAndrei a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Am 121GB de carti video (seminarii si cursuri), audio (sesiuni de hipnoza) si text DOAR despre hipnoza. Da; se poate sa te autohipnotizezi, insa este un proces mai greu decat hipnoza simpla datorita faptului ca trebuie sa mentii constientul treaz care sa ofere sugestiile necesare pentru schimbarile pe care vrei sa le faci, in timp ce te relaxezi si te concentrezi asupra a ceea ce constientul sugereaza, iar subconstientul lucreaza.

| xXdoareuXx explică (pentru LeontinAndrei):

E cam naspa.adica trebuie sa te relaxezi dar subconstientul tau sa fie treaz straight face.cam naspha asta. dar nu poti invata si de pe net sau ceva? pare chiar interesant :d

| LeontinAndrei a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Iti voi lasa pe privat id-ul meu ca sa iti explic cum trebuie cum sta treaba cu autohipnoza si de unde poti lua diverse materiale de studiu. Ok?

| KimBianca a răspuns:

Mi-am scos o masea =]]. Glumesc [de fapt chiar mi-am scos`o ]dar a fost o zi ca oricare alta pentru mine

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Am fost la scoala.

| XVCDG a răspuns:

Am fost la scoala de la 8-14 dupa am stat acasa 2 ore dupa am fost la sala de la 16-18 dupa am fost intr-un club pana la 23, cam atat. FUNDA plz!

| atac19 a răspuns:

Dupa o zi intraga de dispute cu iubi, a urmat o impacare frumoasaaaaaa...

| xXdoareuXx explică (pentru atac19):

Ce dragut love struck ma bucur pentru voi love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of of. toti zic ca a fost naspa fara sa stie ce inseamna cu adevarat naspa. De Dragobete am iesit in oras sa ma distrez putin si cand am ajuns acasa am aflat ca am un deces in familie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi normala, si pe seara mi-a zis un prieten ca e dragobete ca nici nu stiam.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

3 lucruri: somn lung, am aflat ca cel de care-mi place mult are prietena, si intr-un sf mi-am varsat supararea mergand la cumparaturihappy

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Nu-ti face griji, nu cel de care iti place conteaza, ci cel pe care il iubesti si care te iubestewinking. Atunci vei simti dragostea adevarata despre care am discutat cu ceilalti.

| Breake a răspuns:

Nimic deosebit am stat

| lucy1234 a răspuns:

Am facut festival

| Snizel a răspuns:

Am dormit