| MrBlack321 a întrebat:

Ce e sexul anal si oral?

Răspuns Câştigător
| KaSS a răspuns:

Termenul de „oral" se refera la cavitatea orala sau la gura, adica locul unde incepe tubul digestiv. Termenul de „anal" se refera la orificiul anal sau anus, adica cel care inchide portiunea terminala a intestinului.

Din punct de vedere biologic organele genitale feminine si masculine sunt construite in asa fel incat prin actul sexual sa permita trecerea celulelor sexuale masculine (spermatozoizii) din corpul barbatului in cel al femeii. In urma fecundarii celulei sexuale feminine (ovulul), va aparea, dupa multe transformari…un copil, o noua viata.
Strict biologic acesta este scopul sexualitatii: reproducerea.

Dar de cele mai multe ori omul face sex doar de…placere. Astfel ca nu a considerat obligatoriu sa foloseasca numai organele genitale (penisul si vaginul) cand face sex. Asa ca a adus in joc si alte parti ale corpului care n-au nici un rol in reproducere: anusul, cavitatea orala, etc.

In principiu, sexul oral inseamna stimularea organelor genitale si producerea placerii cu ajutorul gurii iar sexul anal este folosirea anusului ca inlocuitor al vaginului.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| ywar a răspuns:

Sexul anal e prin definitie introducerea organului sexual masculin in anus, anus care are terminatii nervoase si acre se spune ca provoaca mai multa placere decat cel normal. Nu-s adeptul acestui tip de sex.
Sexul oral este o forma de sarut a organelor genitale cu limba, buzele. Atentie la boli [destule] care se transmit in acest fel.

| anonima0101 a răspuns:

Pai barbatul ii baga penisul in gura femeii (sexul oral) si il scoate pe cur si rezulta sexul anal. laughing

| Orr_Cosmin_2000 a răspuns:

Sexul oral: Cand femeia ai ia penisul in gura unui barbatlaughing si sexul anal:cand barbatul ai baga penisul in cur si face sex?laughing