| anonim_4396 a întrebat:

Ce este iubirea? Am vazut ca nimeni nu stie...toata lumea minte, inseala... exista iubire adevarata?

6 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Iubirea este scopul pe care vrem sa-l atingem. Exista si doare.Trece si ramane. O adevarata dilema. Da. iubirea-i un mister.paa

| Aiicha a răspuns:

Iubirea adevarata e un ideal ce nu poate fi atins din punctul meu de vedere. Exista doar intr-o lume perfecta, cu oameni perfecti.

| SnicK a răspuns:

Iubirea=substantiv comun simplu, nr sg, gen feminin.

| M' a răspuns:

Iubirea ar fi baza, cum spune marin preda: daca dragoste nu e, nimic nu e. Rebreanu zice: dragostea nu este de ajuns...
=> dragostea este baza, elementu principal, fara de care nu se poate face nimic...pentru minie iubirea e acel lucru care ma face fericita si da sens vietii mele>
Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin-Balzac

| TheToxicNightmare a răspuns:

Iubirea este un sentiment in care arati placerea fata de o persoama.; D

| RainDrop a răspuns:

Da, cum a fost cu romeo si julieta, doar nu a luat-o de pe centura pe julieta nu? nu-i asa? big grin