| mokanu a întrebat:

Ce este mai exact un Hermafrodit? ca am gasit numai definitii tampite

Răspuns Câştigător
| Narfundo a răspuns:

Un pustan ce are ambele organe sexuale.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate n-ai cautat unde trebuie.
http://dexonline.ro/definitie/hermafrodit

| Alexandru0007 a răspuns:

HERMAFRODÍT, -Ă, hermafrodiți, -te, adj. (Despre plante și animale) Care are organe de reproducere atât masculine, cât și feminine pe același individ; androgin, bisexuat, bisexual

| LoveRu a răspuns:

Asta e de la biologie, nu?laughing)
Poi uite:o sa iti dau un exemplu cum ar fi melcul...el este un animal hermafrodit pentru poarta ambele glande sexuale, de aceea melci fac schimb de spermatozoizi:mai pe limba ta melcii se pot inmulti si femela cu femela si mascul cu mascul

Concluzia:un animal hermafrodit poarta ambele sexewinking
Funda?big grin