| Xandra_one a întrebat:

Ce inseamna 101 trandafiri? Intr-un buchet...

Răspuns Câştigător
| CAsToReL a răspuns:

Du-te si intreaba: 1. O baba 2. O vrajitoare 3. O tiganca 4. O prezentatoare de emisiuni de tip horoscop de la TV 5. Pe Nikita. O sa gasesti numai raspunsuri care se bat cap in cap. In realitate nu inseamna nimic; doar ca cineva nu are destula minte sa fie creativ... atat inseamna.

3 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Nu credeam dar are un semnificat :)) mai sa fie.)) inca ceva ce am invatat azi. aaaa da da stai ca sa tzil zic si tie.)
1 trandafir (dragoste la prima vedere)
2 trandafiri (reciproc sentimentele)
3 trandafiri (te iubesc)
5 trandafiri (Te iubesc foarte mult)
6 trandafiri (Te iubesc, Mi-e dor de tine)
7 trandafiri (Sunt orbit dupa tine)
9 trandafiri (împreună atâta timp cât trăim)
10 trandafiri (ca esti destul de draguta)
11 trandafiri (esti unica mea comoară)
12 trandafiri (be my steady)
13 trandafiri (pentru totdeauna prieteni)
15 trandafiri (imi pare rau )
20 trandafiri (Sunt sincer faţă de tine)
21 trandafiri (ma angajez de a )
24 trandafiri (te gindesc mereu )
36 trandafiri (imi amintesc de momentele noastre romantice )
40 trandafiri (dragostea mea este originala)
99 trandafiri (O sa te iubesc pana la moarte )
100 trandafiri (Sunt total dedicat pentru tine)
101 trandafiri (tu esti unica )
108 trandafiri (Vrei sa te casatoresti cu mine)
365 trandafiri (te iubesc în fiecare zi)
999 trandafiri (iubirea mea va dura pana la sfarsitul de timp)
scuze dar...
totul aici http://www.111flowers.com/shop/index.php?action=rose_meaning

| monicaclaudia a răspuns:

Lolz viorel se pare ca avem doua pareri diverse deci sa inteleg ca daca mai caut gasesc o alta vaianta laughing

| viorel2c a răspuns:

Http://www.idealmariaj.ro/articol-Trandafirii,-mesagerii-dragostei,124
Mesajul numarului de trandafiri
Un singur trandafir este mesagerul dragostei vesnice, iar doi trandafiri legati laolalta anunta logodna sau casatorie in viitor. Traditia spune ca este frumos ca buchetul oferit cuiva sa contina numar impar de flori, doarece, persoana care le primeste semnifica floarea care va face buchetul sa aiba numar par, il va intregi. De aici a pornit obiceiul ca toate buchetele sa contina un numar impar de flori. Astfel, buchetele de trandafiri, vor avea urmatoerele semnificatii, in functie de numarul acestora:

3 - Sentimente reciproce

5 - Te iubesc!

7 - Alaturi de tine sunt mai bun

9 - Impreuna penrtu totdeauna

11 - Esti perfecta!

13 - Fii a mea!

15 - Prieteni pentru totdeauna

17 - Imi pare rau!

35 - Imi amintesc momente noastre romantice...

51 - Dragoste nemarginita

101 - Vrei sa fii sotia mea?