| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna "a decalota", "circumcis", "necircumcis" ..nu`mi dati definitiile din dex, vreau sa sa inteleg

15 răspunsuri:
| Seminarist a răspuns:

Inseamna ca ai gresit categoria
a decalota = A descoperi membrul viril prin darea înapoi a prepuțului.
circumscis= taiat imprejur
necircumcis = ne taiat imprejur

| Raptorz a răspuns:

N-a gresit nimic... penisul meu are frisoane cand aude de circumcis si de a decalotalaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Raptorz):

Ce nebuni

| Raiiiisa a răspuns (pentru Raptorz):

laughing
cRed ca ai facut-o sa inteleaga totul

| NnDWtf a răspuns:

Nu intelegi nimic din ce au scris baieteii de mai jos, asa ca hai sa-ti explic eu ca la prosti.
A decalota = a trage pielea de pe capul penisului
circumscis - pielea de pe capul penisului ramane decalotata (trasa)
necircumcis - pielea de pe penis, acopera capul penisului cand penisul nu este in erectie.

| HueyFreeman a răspuns (pentru NnDWtf):

Circumcizia reprezinta de fapt taiere preputului.

| Raptorz a răspuns (pentru Raiiiisa):

Daca le spui in termeni stintiifici o sa te intrebe "-Ce?"

| NnDWtf a răspuns (pentru HueyFreeman):

Nu e circumcizie amice.
Mai citeste o data, fa diferenta, cauta pe google.

| HueyFreeman a răspuns (pentru NnDWtf):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Circumcizie

Cred ca sunt destul de informat incat sa nu apelez la Gogu.

| NnDWtf a răspuns (pentru HueyFreeman):

Oi fi tu informat, dar esti si chior.
Amicul nostru comun care a pus intrebarea, a intrebat de cuvantul "circumscis" nu "circumcizie"
Circumcizia este o operatie
Circumscis => rezultatul operatiei.
El a intrebat de rezultatul operatiei.

| HueyFreeman a răspuns (pentru NnDWtf):

Are si poze cu inainte si dupa, ce vrei mai mult? Plus ca definitiile tale sunt incorecte.

| NnDWtf a răspuns (pentru HueyFreeman):

Esti idiot.
Inainte si dupa CE? Cretinule
Inainte de circumcizie (operatie) si dupa circumcizie (tot operatie)
Inainte de circumcizie (operatie) penisul este necircumscis, dupa circumcizie (operatie) penisul este circumscis.
Dai din tenesi ca deja iti mor neuronii.

| HueyFreeman a răspuns (pentru NnDWtf):

"circumscis - pielea de pe capul penisului ramane decalotata (trasa)
necircumcis - pielea de pe penis, acopera capul penisului cand penisul nu este in erectie."

Ti se pare corect asa ceva? Daca ma injuri, macar injurama cu un motiv bun, nu ca ti se scoala tie sa schimbi DEX-ul.

| NnDWtf a răspuns (pentru HueyFreeman):

E corect, esti dement.

| HueyFreeman a răspuns (pentru NnDWtf):

Dupa ce ti s-a zis ca circumcizia inseamna taierea preputului, cum poti sa zici ca circumcis= decalotat si necircumcis= nedecalotat?