| CristiB93 a întrebat:

Ce inseamna cand iubita ta iti spune ca vrea o pauza in relatie,zice ca nu ma paraseste, dar ca are nevoie de o pauza, ce credeti ca se intampla?, eu o iubesc mai mult decat orice si nu as suporta sa o pierd sad

67 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mi s-a întâmplat şi mie.El a avut o perioadă foarte încărcată.A cerut o pauză de 3 zile în care să fie liniştit.L-am înţeles.Dar în ziua următoare m-a căutat.

| Noreasontosimle a răspuns:

Inseamna ca vrea sa va despartiti:d Dar a facut o intr-un mod dragut, ca sa nu te raneasca.

| CristiB93 explică (pentru Noreasontosimle):

Chiar crezi asta? pe bune ca asta raneste cel mai tare sad

| Noreasontosimle a răspuns (pentru CristiB93):

Pffsad unii prefera sa le spuna partenerilor ca vor sa se desparta exact asa. Si de cele mai multe ori "O pauza" inseamna de fapt finalul relatiei. Dar poate prietena ta chiar vrea sa fie singura acum! Mai las-o putin, vezi cum se comporta. Si nu ezita s-o mai intrebi de vorba, sa afli ce gandeste. Poate o sa fie bine. Eu iti doresc sa va impacathappy

| MariusPapoi a răspuns (pentru Noreasontosimle):

Bingo

| Sihastrul a răspuns:

Nu stii sa gestionezi o problema aparuta intr-o relatie fie ea la o aruncatura de bat sau la 1000 km. Un exemplu: ca si tine, cineva a inceput o relatie la distanta, dupa ceva timp acelasi text "pauza" (pare a fi la moda), el a raspons sec "corect, 100-200 de ani trec repede" si a inchis messengerul...au trecut 3 ani si mai bine, vorbesc zi de zi ceas de ceas, n-au mai fost nevoie de pauze happy.

| CristiB93 explică (pentru Sihastrul):

Ce ma sfatuiesti sa fac in continuare?

| Sihastrul a răspuns (pentru CristiB93):

Invata sa renunti, la oricine si orice in orice moment al vietii tale daca nu se ridica la nivelul asteptarilor tale.Nu te obosii sa recastigi ce s-a dus\pierdut pentru ca n-o sa mai fie la fel.Nimeni nu-i de neanlocuit.

| CristiB93 explică (pentru Sihastrul):

Multumesc!

| OnlineZ a răspuns:

Fa ceva in legatura cu asta..impresioneazo..cucereste-o din nou..totusi daca ti-a cerut o pauza nu e chiar de binebig grin

| CristiB93 explică (pentru OnlineZ):

Ce pot sa fac daca noi avem o relatie la distanta, nu pot decat sa vb cu ea si din cate am obs, nu prea mai vrea asta sad

| OnlineZ a răspuns (pentru CristiB93):

Da cam ce distanta ..va desparte?

| CristiB93 explică (pentru OnlineZ):

Cam 500 de km sad

| OnlineZ a răspuns (pentru CristiB93):

Nu te supara dar nu e o distanta mare.fa tot posibilu du-te pana la ea, fa tu sacrificiul asta si o sa vezi ca totul o sa fie bine.S-o fi saturat saraca sa aiba o iubire "virtuala"Eu zic ca ar fi solutia pentru problema.

| CristiB93 explică (pentru OnlineZ):

Pai am vb ca merg la ea, dar peste cateva luni si pana acum vb pe net si la telefon de 8 luni si nu s-a intamplat niciodata sa imi ceara o pauza, crezi ca nu mai poate astepta cateva luni?

| OnlineZ a răspuns (pentru CristiB93):

Eu una nu as sta 8 luni..plus inca cateva luni asta ar putea insemna un an sa vb pe mess..cu un baiat..nu cred ca merge, trebuie sa te duci la ea mai curand, nu poate trai o iluzie.winkingare nevoie de tine in realitate

| RAY a răspuns:

Sincer? inseamna ca nu-i convine ceva,vrea sa ea o decizie in privinta relatiei voastre,si eu am iubit la distanta si am suferit si mam convins ca iubirea pe internet e o amagire, iluzii, vise, false speranta, nu stiu cum poti rezista fara ea daca o iubesti sincer? nimic nu se compara cu realitatea sincer tio spus
isi urez bafta

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Si tu ai suferit din cauza iubirii la distanta? sad, spune-mi cum ai scapat, eu deja incep sa simt suferinta, si e oribil sa vad ca fata care o iubesc este rece cu mine, nu mai vorbeste frumos si cu afectiune si ma trateaza cu indiferenta, e o durere mare sa simt cum toate planurile noastre se naruie si mai ales cuvintele frumoase pe care mi le spunea si cu care ma facea sa ma simt bine si iubit, sau terminat odata, simt un mare gol in viata mea si o lipsa de ceva, daca ma crezi de 3 zile de cand mi-a cerut pauza nu am incetat 5 minute fara sa ma gandesc la ea, tot in minte imi sta si ma gandesc intruna si incerc sa inteleg de ce? crying, nu am gresit cu nimic, nu am facut decat sa-i vorbesc frumos si sa o iubesc, si ceva in mine imi spune ca am pierduto de tot. Spune-mi te rog tu cum ai scapat? de suferinta, poti sa ma ajuti?, ce sa fac in continuare?

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Si tu ai suferit din cauza iubirii la distanta?
da cand aveam 17 ani acum aproape 5 ani am intrat pe hatul Orange cu o fata din Tulcea eu find din tm pana atunci numai am avut iubita eram genul mai timid, retras, sasi povetesc
totul a inceput ca o gluma nu credeam ca e ceva serios apoi in timp am simntit ceva pentru ea dar nu credam ca o iubesc asa mult asta am descoperit dupa ce m-am despartit de ea,, numai suportam distanta ma omora la propiu, ma mintea ca vine in tm nu a mai venit eu nu aveam cum sa merg 900 de km imi era frica, la inceput am negat ca o iubesc, ma milogeam de ea sa ne impacam, dar ea nu a mai vrut, foarte greu am uitat-o sincer numai vreau sa simt acea suferinta e grea eu chiar am iubit-o am crezut in acele vise, sperante, imi era rusine sa spun cuiva ca iubesc pe cineva care n-am cunoscut in viata mea, o visam noaptea, eu spun sa nu te dai batut poate nu se desparte de tine, eu m-am dat batut si am pierduto cristy

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Cred ca vreo 2, 3 luni plangeam mai tot timpul sincer de atunci mi frica sa iubesc ca imi amintesc de acele luni pline de suferinta, mi-am sarbatorit majoratul in lacrimii

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

De cand esti cu ea?

| CristiB93 explică (pentru RAY):

De 8 luni ne intelegem miinunat si nu era zi fara sa vb cu mine sad macar un mesaj scurt crying si cel mai mult ma doare cuvintele minunate care mi le spunea si care ma umpleau de speranta si iubire pentru ea sad, acum insa de 3 zile e rece, ma trateaza oribil si nu suport suferinta,, eu eram invatat sa vb frumos si dulce si cu cuvinte frumoase, iar cand o vad atat de rece ma face sa nu o mai recunosc sad

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Cred ca ai dreptate Ray crying nici eu nu stiam pana acum cat de mult o iubesc, dar sti cum se zice : nu sti ce ai pana nu pierzi, iar eu simt ca o pierd si acum abia imi dau seama cat de mult o iubesc.Si eu sunt genul mai timid si retras, dar i-am promis ca merg la ea si ne-am facut planuri in legatura cu asta, mi-a trimis si cadou de ziua mea si pe mess zeci de poze, nu pot sa traiesc fara ea sad si chiar daca sunt mai fricos si retras, ea mi-a dat curaj si forta si as fi mers la ea la 500 de km distanta sad doar pentru ea as fi facut asta, ea mi-a dat putere, nu vad viata fara ea, nu am sa renunt pana in ultima clipa la ea sad

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Parca mas citi pe mine acum 5 ani sincer, te cred, inainte de a iubi credeam ca iubire = sex, cand am simntito stiu cum e, daca ai incredere in ea ce eu nu aveam in ea du-te la ea

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Acum chiar e imposibil sa merg la ea, dar am vorbit ca peste cateva luni o sa merg, doar sa mai aiba rabdare sad, ea e la scoala iar eu lucrez, e din Bucuresti iar eu de langa Timisoara, imi zice ca vrea o pauza sa se gandeasca daca eu este ceea ce isi doreste, zice ca nu stie ce vrea si ca are nevoie de o perioda fara sa vb cu mine ca iubit, zice ca nu ma paraseste dar nu stie daca va mai simtii in mine un iubit, eu mor cand aud vorbele astea, ma taie pe interior, acum am lasat-o in pace si sa ma sune ea cand v mai vrea sa vb sad, dar e oibil nu suport sa nu mai imi trimita mesaje frumoase si cuvinte frumoase, e un gol si o lipsa oribila, nici nu mai pot sa mananc, de cateva zile mi-a pierit pofta de mancare, zici ca sunt un zombii fara chef de viata crying

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Eu 3 zile n-am mancat pe bune, inca nu ai cunoscut-o real nu?

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Inca nu, urma peste cateva luni sa merg eu la ea, pana acum am vb prin telefon, mess si mi-a dat cateva videouri cu ea si zeci de poze si eu la fel am facut cu ea.

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Dar cum asa dintr-o data tia cerut o pauza de relatie?

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Da eu am obs in urma cu o vreo 5 zile ca nu mai are atata chef de mine si m-a lasat pe mine la mess pentru o prietena, ceea ce nu a facut in 8 luni,eu eram pe primul loc tot timpul iar asta m-a facut sa banuiesc ca ceva nu e bine iar a doua zi m-a sunat si am i-am spus ce cred,ca sunt suparat ca m-a lasat pentru prietena aia si ca nu i mai pasa de mine si ca aia e devina pentru ce se intampla, dar nu ne-am certat doar am vb asa mai rece, pana la urma a ramas bine ziua aia, apoi ziua urmatoare nu m-a sunat dimineata cum era vorba de abia pana seara, cand abia atunci mi-a spus ca ea s-a saturat de situatia asta, ca nu mai poate sa continuee asa, ca nu stie daca mai poate sa fie cu mine ca iubita, ca a obosit sa se tot simta obligata sa ma sune in fiecare zi, sa faca toate chestiile pe fuga ca pe urma sa aiba timp sa vb cu si mi-a spus ca nu poate sa reununte la mine.dar nu mai poate ca iubita ci doar ca prietena, ca are nevoie de timp sa se gandeasca daca eu sunt ceea ce isi doreste pentru ea, si de asta imi cere o pauza, dar eu cand am auzit asta am innebunit, nu puteam sa accept iar ziua umatoare am cautat-o si a vb cu mine, dar a fost rece si dura, mi-a spus ca este asa deoarece eu o oblig pentru are nevoie de o pauza in relatie, e obosita, ca sa inteleg si sa o las cateva zile, cam asta a fost toata siuatia, ce crezi ca se intampla, mai am vreo sansa ca iubita cu ea? ce ar trebui sa fac eu, sa o las sau sa o caut si sa vb cu ea?

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Eu sincer isi spun sa discuti serios cu ea si logic o intrebi mai vrei sa continuam relatia? mai ma iubesti? nu te oblig sa stai cu mine eu credeam ca o faci din iubire nu din obligatie imi pare rau daca tiam cauzat suferinta si team obligat sa faci atatea pentru mine

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Ca iubit zice ca nu mai simte nimic,dar nu poate sa renunte la mine si ca tine la mine dar nu stie cum thinking,am intrebat-o daca ma iubeste,zice ca da, dar nu ca iubit, nu o inteleg ce se intampla cu ea, stiu ca m-a iubit mult mi-a demonstrat asta dar nu stiu ce se intampla acum, se poate ca iubirea sa dispara fara vreun motiv anume? zice ca va vorbii cu mine dar nu ca iubita ci doar asa, cica nu isi permite sa renunte la mine, nu o inteleg pe bune, asta ma face confuz si sa sufar, nu stiu ce are, ce se intampla cu ea, si nici ea nu stie ce se intampla, asa mi-a spus sad

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Probabil vrea sa faca despartitrea mai putin dureroasa tu nu vrei prietenie si relatia sa continue, si eu am vrut sa raman amici cu fata aia n-am putut

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Mai mult rau imi faceam cand vb cu ea chiar ca amici

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Vezi cristy ce naspa e distanta tot ce poti face e telefonul, pc si atat gandeste ce ai face daca ai fi acolo langa ea?

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Stiu ca nu se poate, simt asta, nu ai cum sa dai inapoi de la iubire la prietenie, dar am intrbato daca vrea sa se desparta in felul asta si mia jurat ca nu, nu a ramas decat sa astept sa ma sune ea, desii nu stiu cand va face asta iar asteptarea ma omoara, nici nu pot sa dorm noaptea, e un chin cumplit sa ai pe cineva in gand in fiecare minut si sa nu poti sa il scoti de acolo indiferent de ce faci crying, cum deschid dimineata ochii dupa doua secunde apare tortura si valul de ganduri in mintea mea sad

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Ray, tu cat timp ai vorbit cu fata aia care te-a parasit?

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Eu am vorbit cu ea cam din decembrie pana spre sf lui iulie, dar relatia a tinut 4 luni, gandeste ca eu n-am mai iubit niciodata n-am mai pus suflet niciodata, nu mi-am facut sperante, vise niciodata fata aia mi-a dat peste cap viata

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Acelas lucru am facut si eu sad, vorbeam despre cum o sa fie cand o sa ne vedem, cum o sa ne sarutam, cum o sa ne atingem si mangaia si tine in bratee crying, cum o sa vorbim de frumos si vizita locuri frumoase impreuna in Bucuresti, acum vreo saptamana intr-un mesaj seara, eu nu eram acasa sa vb, si ea imi simtea lipsa, si imi spunea cat de fericita e ca ma are si ca de 200 si ceva de zile sunt cel mai bun prieten al ei si cel mai perfect iubit crying, ca e norocoasa ca ma are si de multe ori mi se adresa cu : " ingerasule " si scumpule si multe alte cuvinte frumoase de genul asta, nu mai pot crying, mor! azi nu a vorbit cu mine deloc, nici eu nu stiam cat de mult o iubesc si cat o sa sufar daca ea nu este sa imi vorbeasca sad, de ce trebuie sa mi se intample asta crying ce am facut ca sa merit asta, e oribila viata fara ea crying crying crying crying

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Ai mai vb cu ea?

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Nu am mai vb de ieri seara cand a trebuit sa inteleg ca are nevoie de o pauza si ca nu mai simte nimic ca iubita pentru mine, doar ca nu ma va lasa ci va vorbii cu mine in continuare dar numai ca un prieten si a mai ramas ca ma suna ea cand va mai vrea sa vb cu mine, iar azi nu a sunat sad

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Crezi ca tia gasit pe altu? v-ati certat in ultimul timp?
si eu personal nu am noroc cu iubirea

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Cristy eu nu spun sa nu renunti du-te la ea amice ca daca astepti timpul trece sti vorba aia ochii care nu se vad se uit, nu fa greseala care am facut-o eu asteptand sa treaca timpul ma uitat

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Nu stiu daca si-a gasit pe altul, dar din cate o cunosc nu cred, si nu ne-am certat niciodata, doar pe parcursul relatiei au mai fost suparari asa, dar fara certuri si au trecut repede maxim 2 zile,dar acum e altceva, zice ca eu nu sunt vinovat pentru asta si nici alta persoana, mi-a jurat chiar,doar ca ceva s-a intamplat cu ea, si nici ea nu stie de ce nu mai simte nimic pentru mine. Nici eu nu prea am noroc cu iubirea,pana sa o gasesc pe ea,am cautat foarte mult, dar tot timpul dadeam peste curve si perverse si fara sa se gandeasca la o relatie serioasa si de durata, dar ea nu este asa, ea e serioasa si vrea relatii de iubire si dragoste, exact ca si mine si de asta ne intelegeam asa bine, gandul ca o pierd ma omoara sad, cred ca vezi si tu ca nu mai gasesti in ziua de azi o fata de treaba si serioasa, majoritatea sunt curve si au avut zeci de relatii, eu nu vreau asa ceva, de asta am tinut asa tare la fata asta si tin in continuare sad

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Cristy adevarul e ca ai dreptate majoritatea sunt curve,perverse,ipocrite, prefactute doar dupa banii si pe interes rar gasesti o fata serioasa sincer la cat de ipocrite sunt fetele nici numai sti cand spun adevarul, mi greu si mie sa mai cred in fete, am trait suferinta care o traiesti tu, dar cu vointa ori renunti la ea ori lupti pentru ea, poate are pe altu daca poti du-te la ea macar sa stii de ce numai vrea sa stea cu tine

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Am cautat o fata cu care sa comunic atatea tot sincer n-am vrut sami bat joc de nimeni, n-am vrut sa stau cu una pentru sex, n-am inteles niciodata de ai nevoie de o relatie doar ca sa vb cu o persoana, n-am inteles de ce fetele cauta relati desi habar nu au ce sunt alea, am dat peste fete nehotarate care nu stiau ce vor, ultima de care am dat m-am comportat urat cu ea si imi pare rau trecutul inca mai ma urmareste nu-mi da pace

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Sa merg la ea e imposibil acum, nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred,nu am decat sa las sa mearga totul de la sine, sa astept sa ma sune ea si sa vb in continuare, poate isi revine in timp daca contiuna sa vb cu mine. Din pacate oamenii buni, sensibili care cauta o relatie serioasa si de iubire, nu prea au noroc in ziua de azi, dar poate nu este ea facuta sa fie a mea, si la tine la fel, poate inca nu ai gasit fata care ti-e sortita si relatiile astea nu ne-au mers din cauza asta, inca nu am dat peste persoanele care sunt menite sa fie ale noastre, nu stiu, e confuz totulwinking

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Poate nu va potriviti, esti genul mai gelos?

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Nu deloc,am avut intodeauna incredere in ea, stiam ca nu ma inseala si ca e sincera, nu ma mintea niciodata, e o fata buna,iubitoare si sensibila,daca ai vedea ce scrisoare de dragoste mi-a trimis asta vara, iti cadeau plombele laughing,si eu am ramas uimit si am zis : wow,fata asta ma iubeste la nebunie,ea este a mea si jur ca nu as fi parasit-o niciodata, asa credeam atunci, desii intodeauna eu am fost cel parasit in relatiile ce le-am mai avut, dar erau in realitate, nu pe net si cu fete neserioase si curve la care nu tineam asa mult, si nu am suferit dupa ele, dar totusi si asa, eu nu voiam sa parasesc pe nici una, ele m-au parasit sad si acum imi place sa vb cu fete si pe net si in realitate, dar ca fata asta nu era nici una si de cand sunt cu ea, nu mai vb cu fete pe internet.

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Ai pus suflet cristy e diferit de asta te afecteaza asa tare ai iubito poate e prima ta iubire, ai incercat sa o suni? are facebok sasi vad iubita

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Nu are facebook, e o fata mai timida si fara multi prieteni, nu a interesato niciodata facebookul, dar iti spun sigur ca e foarte frumoasa si nu zic asta ca a fost a meawinking are un par frumos si lung si ondulat,crying deja mi-e rau cand ma gandesc la asta, ca nu mai e cu mine, poza cu ea in rama ce mi-a trimis-o de ziua mea am luat-o si am bagat-o intr-o cutie pentru atunci cand o vad imi vine sa mor, si nu mai suport asta, la pozele cu ea nu ma mai uit dar cel mai oribil este ca orice lucru din viata mea imi aminteste de ea, de ex : cand ma uit la telefon, imi apare ea in minte si sutele de mesaje care le-am scris, melodiile pe care le ascult acum imi amintesc de ea, mesul, diferite locuri de acasa de unde stateam si vb cu ea in fiecare zi, chiar si situl acesta TPU imi aminteste de ea pentru aici am cunoscut-o, totul imi aminteste de ea si imi vine sa plang de durere crying, nu cred ca voi reusii sa o scot vreodata din mine.

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

De uitat poate nu o vei uita, dar iubirea pentru ea in timp va deveni tot mai slaba

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Suferinta e unul dintre motivele pentru care urasc iubirea

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Nu stiu ce va fi, de 5 zile in mintea mea tot ea este si sperantele facute in atatea clipe frumoase si suferinta ca se naruie, atat!

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Prieteni nu ai reali ma refer ce spun ei?

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Nu am prieteni asa de suflet, ci doar asa de distractie, nu as putea sa le spun lor ce se intampla, as risca sa starnesc rasete sau sa fiu luat la misto.

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

E greu sa te creada cineva ca iubesti o pers care nu ai cunoscut-o eu mam vazut cu unu de pe net credeam ca ma va intelege nu ma crezut a zis ca delirez

| CristiB93 explică (pentru RAY):

Nici nu vorbesc cu nimeni despre asta, nu stie nimeni din apropiatii mei, nici macar parintii ca eu nu mai sunt cu ea si ca sufar enorm, ma prefac destul de bine ca sunt in regula, doar cand sunt singur uneori imi vine sa plang si sa sparg tot sa fac ceva am nevoie ca nu mai suport

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Nu mi pare rau. ca te-am iubit.
nu Imi pare rau. c`am suferit.
Dar nu stiu unde s`a ascuns.
Iubirea care m`a dïstrus.

asta ma tot intrebam

| RAY a răspuns (pentru CristiB93):

Eu cand sufar ascult manele cristy mai ma alina, http://www.youtube.com/watch?v=EwNUq8VdQyc&feature=related

| Cosmin1I a răspuns:

Posibil sa fi aparut inca un baiat in viata ei si sa fie indecisa...

Răspuns utilizator avertizat
| caterinasmile a răspuns:

Uite! Te inteleg foarte bine! Am o relatie la distanta el este in Italia eu aici in Romania!
E greu sa ai o relatie la distanta! Daca iubitul meu ar zice ca vrea o pauza as fi devastata! E inegerul meu, cel mai bun prieten cel care ma face fericita!
Cred ca s-a descurajat putin ...stii eu am momente cand nu stiu ce e cu mine, ma satur sa imi fie dor de el si imi trece prin minte sa ii zic sa ne despartim ca nu are rost sau sa luam o pauza dar dupa ma calmez si prind din nou putere!
Spune-i lucruri frumoase, arata'i ca tu ai putere sa fiti impreuna, ca distanta nu conteaza, fa'o fericita cu putin, mie imi prind tare bine spusele lui! Imi dau putere!
Ai grija de tine!

| CristiB93 explică (pentru caterinasmile):

Deci crezi ca ar trebui sa continui sa o fac sa vb cu mine, eu ma gandeam sa stam cateva zile fara sa vb, nu crezi ca ar fi bine?

| goodofwar09 a răspuns:

Pun pariu ca vrea sa fie cu altul si nu stie cum sa iti spunahappy

| Andrəi a răspuns:

După 6 ani cred ca ai învățat multe de la viata,și ce înseamnă chestia asta cu "Pauza",nu m-am putut abține, dacă îți mai zice o fata ca vrea o pauza, zi ca vrei și minute de prelungire, trage de timp la propriu și figurat, nu o forță sa rămână, arata ca îți pasa