| bombonica22 a întrebat:

Ce inseamna cand un baiat cere o pauza din pricina comportamentului lui inadecvat cu iubita? Ce trebuie sa fac? sa rup total legatura cu respectivul pana cand isi da seama ca are nevoie de mine, sau ce? Avem o relatie de 1 an si nu stiu ce as mai putea sa fac sa ii readuc mintiile in cap, cert este ca nu ne vom mai vedea cam timp de o saptamana. Si nu, nu vrea o noua relatie sau are pe altcineva pentru ca il cunosc.dar cum poti iubi o persoana iar apoi sa o lasi, spunand ca asa e mai bine ca nu sufera, dar va reveni cand i se vor asterne gandurile?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Fara sms, fara sunat, fara facebook, fara vorbe prin prieteni. Dupa ce te contacteaza ii raspunzi cu nu. Ai garantia mea ca o sa ma iincerca a 2-ua oara, iar a 2-ua oara accepti intalnirea cu el si continui sa fii ferma pe pozitii, lasa-l sa-ti demonstreze.

| bombonica22 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Si dupa nu crezi ca o sa se raceasca? da pana la urma daca a vrut pauza asa sa fie, nu?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru bombonica22):

Daca tu insisti si te pui in genunchi ca nu vrei pauza, el fiind deja sufocat ori va alege sa stea langa tine din mila ori ca alege sa fuga departe de tine si mai incolo sa fie fericit ca a scapat de o fata care si a pierdut feminitatea. Accepta-i cu elegantă decizia si lasa-l sa se spele pe cap cu ea. Tu du-te distrează-te si vorbește cu alti tipi misto, arata i ca esti mai bine fara el.

| bombonica22 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Ai dreptate. Oricum toti se intorc cand vad ca si-au pierdut fata.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu i-am dat o pauza si am iubit-o,pai speri ca se schimba dar tu o iubesti,apoi i mai dai o sansa sa vezi apoi te saturi si te desparti de ea sau continui sa suferi, poate e gelos si de aia sufera, poate tu il faci sa sufere nu stiu, ce stiu e ca e cand iubesti suferi, cand o sa se calmeze sa va intoarce la tine

| bombonica22 explică (pentru RAY):

Nu il fac absolut deloc sa sufere, doar ca incepuse sa nu imi mai acorde atentie, atentie la mine insemanand atingeri tandre, saruturi pasionale..chestii de genul. Niciodata nu l-am facut gelos cu un altul. Deci sa il mai caut in tot acest timp sau sa astept semn de la el? Metinonez ca tipul are 18 ani.

| RAY a răspuns (pentru bombonica22):

1 an eceva pacat sa o terminati acuma, nul cauta lasa-l sa te caute el, daca te iubeste te va cauta

| bombonica22 explică (pentru RAY):

Asa este.dar e genul ala care daca il cauti il stresezi, daca nu il cauti ai uitat de el.e complicat oricum, adica asta gandesc eu.

| RAY a răspuns (pentru bombonica22):

Nu e complicat e egoist, nu vrea sa recunoasca ca te iubeaste, asta am observat la multi baieti si la fete chiar

| bombonica22 explică (pentru RAY):

Si ce e de facut?

| RAY a răspuns (pentru bombonica22):

Maturizare,dar are doar 18 ani e imatur, tu ce varsta ai?

| bombonica22 explică (pentru RAY):

Fac 18 in mai

| RAY a răspuns (pentru bombonica22):

Sincer 1 an e ceva timp eu as iubi fata aia daca as sta una cu ea, poate ceva la suparat, poate e bine sa comunici cu el, poate are probleme nu stiu

| bombonica22 explică (pentru RAY):

Din moment ce a vrut sa fie linistit asa il las, nu are rost sa il stresez, mi-a spus clar. Nu am zis ca nu ma iubeste, ma iubeste doar ca imi fac 1000 filme

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportament inadecvat!? Si inca nu i-ai dat papucii? Esti de compatimit.

| bombonica22 explică (pentru corbulalbrosu):

Da..si aici ma refer la invinovatire, ridicarea tonului, fara chef de viata. Si nu, pentru ca il iubesc..acum nu stiu cum sa fac sa fie din nou la fel de interesat, de fapt nu eu sunt problema ca a spus, ci el.

| raluk27 a răspuns:

Pauza e un mod mai elegant de a-ti da papucii. Deci el are comportament inadecvat, tot el vrea pauza, iar tu il vrei înapoi? Baga-ti mintile-n cap! Nu trebuie sa faci nimic pentru a-l readuce in viata ta. Decat daca vrei sa te umilesti si mai tare. Pe om il doare undeva. Nu, nu o sa-ti simta lipsa. Nici macar nu o sa se gândească la tine. Asta ca sa-l convingi cat de minunata esti, e o mare pierdere de timp. Chiar daca se impaca cu tine din mila, inevitabil o sa te întorci de unde ai plecat si iar o sa iti dea pauza.

| bombonica22 explică (pentru raluk27):

De unde stii tu ca nu o sa imi simta lipsa? Stii tu ce este intre voi sau ce? Decat sa stea cu mine perioada asta si sa ma faca sa sufar mai ok e asa, parerea mea, Nu iti inteleg rautatea.

| raluk27 a răspuns (pentru bombonica22):

Eu am vrut să fiu realista. Daca tu vrei sa te amagesti, e treaba ta. Cine iti simte lipsa nu iti da pauza. Te imbeti cu apa rece. Nu numai ca ti s-au dat papr, dar mai incerci sa ii gasesti si scuze. Si nu e rautate. Gandesti telenovelistic. Esti mica si habar n-ai de nimic. Cand incepi sa "demonstrez", te duci in jos.

| Alle0019 a răspuns:

"Pauzele"astea sunt de fapt un fel de "m-am plictisit de tine".

| Madaluta a răspuns:

Cum a evoluat mai departe? sunteti impreuna? iubitul meu tot mi-a cerut o pauza. dar i-am acceptat, dar se comporta frumos cu mine.