| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca esti insarcinata?

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Ohh, va rog nu ma speriati, ca si eu am visat acu cateva zile ca is insarcinata! Raman sau nu?winking

60 răspunsuri:
| larapopa a răspuns:

Sarcina in vis inseamana o greutate, ai sau vei avea o greutate, dar vei trece cu bine peste ea
Mai poate insemna, atunci cand iti doresti un copil, ca prea curand nu vei ramane insarcinata

cristian
| cristian a răspuns:

Inseamna ca iti doresti si ca in curand vei fi mamica.Pa cuvant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna daca te visezi insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna daca visezi ca esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna daca visezi ca esti insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna k curand vei auzi pe cineva k este gravida

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce inseamna! eu singura am visat si nu stiu ce sa cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca inseamna ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta cu... o sa ai probleme. te paste o mare nenorocire am auzit-o de la mai multe persoane...bah eu sincer sper sa nu ca mi-a cam ajuns toate cacturile pe care le-am avut happyeu sper doar ca am eu pitici pe creier si punct laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am visat intr-o noapte ca sunt insarcinata si a doua zi am dat cu masina in cineva tot masina nu persoana...deci nu e de bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am visat intr-o noapte ca sunt insarcinata si a doua zi am lovit masina...deci nu este de bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca incurind nu vei avea copii! E o veste buna pentru baieti! Cind afla ca nau zalitit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca iti doresti mult asta sau se va intimpla ea rau1crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m-am visat insarcinata si chiar am ramas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate imi aduc aminte inseamna ca in curand o sa ramai insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai ce m-am speriat cand am visat ca sunt insarcinata,,,, koshmar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea sincer, cand te visezi insarcinata inseamna bogatie, impliniri, dorinte, spre exemplu eu am visat ca eram insarcinata si am avut impliniri mari si mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna cand te mananca in cot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te mananca in cot, inseamna ca nu te mananca in fund. / Pana mea, eu de obicei cand visez ceva, mi se intampla exact ce-am visat, si stiu exact ce urmeaza sa zica acea persoana, sau sa faca! Poate o sa fii si tu mamica... Cine stie? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai inseamna ca o sa ai un bebyk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte bina ca o sa deni mamica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca peste ceva timp se va adeveri mie misa intimplat sincer la 6 luni dupa vis am afalat ca sunt insarcinata in 2 saptamini

| clauu123 a răspuns:

Daca visezi ca esti insarcinata inseamna ca nu esti...si eu am visat de multe ori lucrul asta, toata faza e ca stai cu gandul ca vai daca am ramassad si de aceea fiind presat de lucrul asta stai si te gandesti:,, daca am ramas insarcinata?" big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu aseara am visat ca sunt gravida in 8 luni, si eram foarte mandra de burtica mea, si toti ma priveau cu ochi dulci si se comportau frumnos cu mine. dar faza e ca aseara am adormit foarte greu, la 6, poate fi din cauza ca am un deces in familie.sa fie din cauza asta? :-(

| moniquec a răspuns:

Am si eu o mare problema...nu stiu ce inseamna ceea ce am visat aseara.va rog sa ma ajutati
Se facea ca eram gravida cu baitul cu care sunt acum si am pastrat copilul.La nastere am nascut un baietel frumos cred ca era cel mai frumos copil(imi aduc amite perfect chipul lui)doar ca cel mic mai avea o mana in plus.Cand am iesit din spital cu el era toata familia mea acolo inclusiv bunica care este moarta...Fostul meu prieten(pe care l'am iubit enorm si inca il iubesc)m'a sunat(in vis) si m-a intrebat"Ce-i face baiatul?"dar in vis copilul era al baiatului cu care sunt acum"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saftica : depinde!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De exemplu eu m-am visat insarcinata, ma priveam in oglinda si ma minunam singura de burta mea, pentru ca nu facusem nimic sa o am, iar o persoana inalta si bruneta cu o expresie diabolica pe fata ma urmarea din spatele meu, i-am vazut expresia in oglinda, a 2 zi un prieten de-al iubitului a murit in accident de masina, iar peste 2 saptamana mi-a murit bunicul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat ca sunt insarcinata... de 3 ori... si am 14 ani