| Bianca78 a întrebat:

Ce înseamnă Netflix and chill?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ar trebuie sa insemne ca vizionezi ceva de pe Netflix si te relaxezi.Dar in limbaj slang inseamna doua persoane care se intalnesc la una din ele casa,, pentru a vedea un film'' si de fapt ajung sa faca sex.

| VoidEternal a răspuns:

Sex înseamnă. Mă rog, nu asta înseamnă, dar la asta se referă.

| pufulescu0o a răspuns:

Adica ma uit la filme pe Netflix si ma relaxez. Asta inseamna chill in engleza.

| FindMyName a răspuns:

Netflix este o aplicație care se plătește (nu e gratuită), în care sunt filme, seriale.
Chill nu știu exact ce este

| DoamnaLalea a răspuns:

Chill inseamna relaxare.
Netflix e o aplicație cu filme/seriale.
Netflix and chill cumva vine privește Netflix (adică un film/serial) chill(relaxat)

| DoamnaLalea a răspuns:

Nu știu dacă e așa că nu le am cu din astea laughing