| Muhteşem a întrebat:

Ce inseamna pentru voi dragostea. funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| georgiana_1403 a răspuns:

Mai detaliat dragostea pentru mine este un lucru care iti da aripi,care te face sa visezi si sa uiti de tot ce e rau in viata. e ca un drog. este un sentiment pur,iar acolo unde exista dragoste nu e loc de greseala. este sentimentul care te ridica undeva sus, undeva unde simti ca lumea toata e a ta si ca daca ai dragostea persoanei de langa tine poti face orice. chiar si imposibilul. cand simti dragostea simti bataile inimii batand mai tare, te vezi zambind mai des si fiind mai darnic(a) cu cei din jur si simti ca totul e doar un vis. este ceva care iti invadeaza inima si uneori ai senzatia ca o sa explodeze. mai pe scurt dragostea este un sentiment minunat.

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ce spun copiii despre dragoste:
-dragostea e atunci cand o fata se da cu parfum si un baiat cu after-shave si se miros unul pe celalaltbig grinlaughing

Mai zicea cineva pe aici:"poti s-o explici? Atunci aia nu e dragoste!"

| MMihai a răspuns:

Este mult prea mult de scris, pentru o prostie de fundă! Dar chiar ce înseamnă, pentru tine, dragostea?

Răspuns utilizator avertizat
| AliceHappyGirl a răspuns:

Pentru mine dragoste este cel mai frumos sentiment din aceasta lume care ne face sa fim mai buni, mai ingaduitori. Este un sentiment mult prea puternic care nu se poate descrie in cuvinte, ci doar simti.

| Unffox a răspuns:

Mami ^^! Si tati, cu Andy si catelu`, pisicuta, motanelu`... Cata iubire intre noi!

| katycc a răspuns:

Depinde daca sentimentul de dragoste sau atunci cand faci dragoste cu cineva
eu una cand zici dragoste ma gandesc la dragoste cu persoana iubita
parerea mea este ca exista diferente intre dragoste si sex pe care numai cine vrea le baga in seama
atunci cand doua persoane ce se iubesc si pun sentimente in relatia lor atunci se poate numi ca faci dragoste
sexul e doar o aventura cu cineva nu sentimente si implicare

| Tequila a răspuns:

Totul.

| Ceapone66 a răspuns:

Pentru mine: Dragostea e atunci cand o femeie mi se pare mai frumoasa, mai buna sau mai speciala decat celelalte. big grin Glumesc

| Galiutza a răspuns:

Pn mine dragostea sunt ochii lui care ma privesc,miinile care ma mingiie,buzele care ma saruta,mersul care mereu ajunge la mine,risul lui, sufletul lui, inimioara lui! Aceasta este dragostea pn mine!

| mylifeisforyou a răspuns:

Nu exista dragoste...doar senzatia de atasare happy...big grin

| bianca154 a răspuns:

Dragostea e un lucru care nu-l poti exprima prin cuvinte.
dragostea e acel ceva care simti ca iti curge prin vene si te face sa te gandesti tot timpul la o anumita persoana pentru ca stii ca acea persoana e persoana potrivita tie si nu ai vrea niciodata sa ii faci rau sau sa i se intample ceva.
dragostea e fericire, placere, zambet, tremur, dragostea e cel mai frumos sentiment care il poate simti oricine, daca stie cum sa-l faca sa-l aiba.
daruieste dragoste si vei primi mai multa decat daruiesti, asta e vorba mea.

| pink_3524 a răspuns:

Pentru mine nu mai inseamna nimic...
a insemnat tot ce aveam tot ce respiram...pana mi-a aratat ce este de fapt:-J.si sincera sa fiu.decat sa mai am sufletul scaldat in dragoste, mai bine ma duc dracu :-J

| Maryna_6473 a răspuns:

Dragostea este un sentiment frumos love struck
Iti da aripi
poti sa faci oricee
crezi ca totu` este posibil
ACOLO un exista dragoste nu exista rautate sau singuratatee.

Dragostea intr-un cuvant inseamna : TOTULL! :X