| GulDan a întrebat:

Ce le excita pe fete la un baiat? adica pe noi ne excita la fete fundu si sanii dar pe voi?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii din ce motiv exista preludiul, amice care subscrii?
Tocmai pentru ca femeile TOATE, nu functioneaza pe aceleasi principii ca barbatii!
Gradul de excitatie nu e identic.
Si pentru ca te stiu om studios, ia si citeste:

http://www.kudika.ro/......itare.html

http://www.agenda.ro/de-ce-femeile-cer-preludiul/204532

Sunt de acord cu tine ca libertinajul ne-a dus multe noutati,dar e mai mult dorinta de a iesi in evidenta,nu putem discuta de o reala excitatie.
Intotdeauna o femeie o sa admire torsul perfect al unui barbat,linia umerilor,un piept lat,chiar si fundul lui(gusturi sunt astea,in definitiv), dar efectiv le va admira, nu o vor excita.
Ca sa fie excitata, o femeie are nevoie de mai mult decat un simplu stimul vizual.

Si am senzatia ca esti de acord, de data asta.
:)

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fetele nu functioneaza asa,voi baietii sunteti tipi optici.
Fetele nu ajung la excitatie privind un necunoscut si imaginandu-si,ele admira.Un barbat inalt, bine facut, placut ca infatisare, doi ochi superbi, s.a.d.m.si,mult dupa ce acesta deschide gura-daca merita-incep sa "simta" oaresce, poate nici atunci.
O femeie ca sa ajunga la excitatie, sau accepta un simulacru de preludiu, sau reusesti sa-i castigi creierul, asa incat sa-i topesti orice impotrivire.
Nu altfel.

| ywar a răspuns (pentru greece12):

Mama! Pazea! Ti-am spus ca te ador draga prietena pentru raspusurile tale si cred ca ele sunt venite din suflet dar uneori nu gasesti ecou pentru ca ceri prea mult de la ei.

| greece12 a răspuns (pentru ywar):

Stiu...
Dar nu-i nimic.
happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Excitatia a fost, este si va fi un proces mental, daca n-ar fi asa ar insemna ca orice sarut, atingere intr-o zona erogena etc, ne-ar excita pur si simplu fara dorinta noastra.

E adevarat ca preludiul e important pentru femei pentru ca din pacate organul sexual al femeii nu se relaxeaza si nu are orgasm la fel de rapid ca al barbatului, insa

excitatia este de mai multe feluri la ambele sexe - vizuala, auditiva si desigur cea mai importanta, excitatia tactila.

A spune ca fetele nu dispun de excitatie vizuala e o insulta.

Insa desigur apare iar dorinta femeii de a idealiza pana si o atingere. Multe femei nu par sa-si permita pur si simplu placerile cele mai simple fiindca au impresia ca le-ar diminua din statutul de femeie - pretioasa, delicata, ingenua samd.

A spune pana la urma ca femeile nu dispun de excitatia vizuala, in opinia mea e o insulta. Atat am avut de spus.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Na ca m-am si repetat, asa-i cand raspunzi cu un ochi la calculator si altul la Suleyman laughing)))

| GulDan explică (pentru AlexanderAdrian):

Interesanthappy..chiar are logica. si eu aveam alta parere despre excitatia la femeilaughing

| RAY a răspuns:

Banii cel mai mult cine nu e de acord cu mine se minte

| contαbαndonαt a răspuns:

Nimic, sinteti urati cu spume.

| anonim_4396 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Daca n-ai patratele sa se poata juca piept pe abdomenul tau si un portofel gros atunci nu le exciti deloc.

| YummyDkRich a răspuns:

Nu stiu frate am si eu prietene si se fac fleasca toate cand vad unul pe strada mai "bun" asa ca nu vorbi pentru toate "greece12"

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru YummyDkRich):

Subscriu.

Cred ca femeile care nu recunosc faptul ca se uita in aceeasi masura la un fizic frumos de barbat au multe frustrari personale. Si multe preconceptii despre ce fel ar trebui sa se comporte si sa priveasca atractia fata de un barbat. Multor femei le place sa idealizeze orice, de la relatia cu partenerul pana la casatorie si sex si mai ales sa idealizeze lucrurile care le atrag pe ele la barbati.

O data cu libertinajul asta modern am observat ca lucrurile nu stau si probabil ca n-au stat niciodata la modul ideal. Astfel ca femeile par sa aprecieze fundul unui barbat aproape in aceeasi masura in care barbatii privesc fundul lor, pieptul nu face nici el exceptie iar atentia marita se indreapta de multe ori spre abdomen si niste brate puternice.

Comentariile pe care uneori fetele le fac despre aspectul unui baiat ar putea sa rusineze pana si baietii. Mi-a fost dat sa aud in treacat niste aprecieri la fizicul unor "bunoci" pe care nici nu le pot reproduce.

Dar asa de fatada, ele "este" asa de ingenue de te ia de la talpi.

| greece12 a răspuns (pentru YummyDkRich):

Eu vorbeam despre femei, nu de copii care au nevoie de atentie.
Excitatia nu e aceeasi la ambele sexe, ca sa stii.
Altfel n-ar mai exista preludiul, de care femeile au atata nevoie, ca sa poata "functiona".

| GulDan explică (pentru greece12):

Deci nu sunt asa sensibile cum credeam...cea mai buna solutie cand faci sex nu?laughing

| greece12 a răspuns (pentru GulDan):

O femeie excitata o vei gasi, se spune, in patul tau...
Asa ca greul incepe cand trebuie s-o convingi sa ajunga acolo!
happy

| greece12 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Stii din ce motiv exista preludiul, amice care subscrii?
Tocmai pentru ca femeile TOATE, nu functioneaza pe aceleasi principii ca barbatii!
Gradul de excitatie nu e identic.
Si pentru ca te stiu om studios, ia si citeste:

http://www.kudika.ro/......itare.html

http://www.agenda.ro/de-ce-femeile-cer-preludiul/204532

Sunt de acord cu tine ca libertinajul ne-a dus multe noutati,dar e mai mult dorinta de a iesi in evidenta,nu putem discuta de o reala excitatie.
Intotdeauna o femeie o sa admire torsul perfect al unui barbat,linia umerilor,un piept lat,chiar si fundul lui(gusturi sunt astea,in definitiv), dar efectiv le va admira, nu o vor excita.
Ca sa fie excitata, o femeie are nevoie de mai mult decat un simplu stimul vizual.

Si am senzatia ca esti de acord, de data asta.
:)