| luap19 a întrebat:

Ce marime mi-ar trebui la prezervativ daca penisul are 14 cm in erectie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele se fabrica in patru marimi S (small), M (medium), L (large) si XL (extralarge). Cam 35% dintre barbati folosesc marimea S, 50% marimea M si 15% marimea L si XL.Pentru a avea un sex de succes alegerea marimii este hotaratoare. Pentru a afla ce marime ti-s-ar potrivi foloseste un tub gol ramas de la o rola de hartie igienica. Daca penisul erect intra si ramane si suficient spatiu vei avea nevoie de marimea S, daca intra aproape la fix vei avea nevoie de marimea M iar in cazul in care nu intra in tub esti superdotat si ai nevoie de marimea L sau XL.Cu toate ca este orientativa, folosind aceasta metoda vei cumpara aproape sigur marimea potrivita. Deoarece nu iti poti masura penisul in diametru cu exactitate, marimea prezervativului poate fi trecuta si sub forma unui numar, care de fapt reprezinta diametrul interior al prezervativului, si se incadreaza de obicei in segmentul de dimensiuni cuprinse intre: in mm de la 47 la 69 mm dar alegerea va fi destul de incerta.Pentru a intelege modul de raportare a lungimii circumferintei penisului la latimea prezervativului inscrisa pe ambalaj. Lungimea unui prezervativ variaza de la 18cm la 21 cm dar conteaza mai putin deoarece acesta se va derula partial sau complet in functie de lungimea penisului. La fabricarea prezervativelor, firmele producatoare iau in considerare si tara sau regiunea unde va fi distribuit/pus in vanzare. Http://idealpenis.blogspot.gr/......m-sa.html_

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Marime normala, pentru un penis de 14 cm.

| SkyPilot a răspuns:

Este importanta grosimea, nu lungimea.

| alisuc a răspuns:

Prezervativele in general sunt universale adica se adapteaza marimi respective.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru alisuc):

Prezervativele se fabrica/produc in 4 marimi si anume S, M, L, XL pentru grosime si fiecare dintre cele deja amintite in 3 dimensiuni ca lungime, fiind standardizate la lungimea de 178 mm, 195mm si 205 mm. In viata ta ai vazut macar un prezervativ? sa stii ca difera foarte mult de cele folosite pentru a orna in cazul festivitatilor.

| alisuc a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Noooo nu am vazut nici nu stiu ce e....sa fim seriosi...eu nu am vazut pe cutia de prezervativ scriind ca este S, M, L sau XL si am luat numai durex pana acum si cum ar trebui sa-ti dai seama cel potrivit? daca pe cutie nu-ti asfel de detalii?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru alisuc):

Inseamna ca exista un numar de la 47 la 69 care reprezinta de asemenea dimensiunea.Marimea cel mai des intalnita este 52 care este marimea medie M. Vezi tabelul si descrierea. http://idealpenis.blogspot.gr/......um-sa.html