| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre fetele care zic peste tot ce fel de băiat bun și cuminte își doresc ele, iar apoi le vedeți exact cu un tip care e exact opusul standardelor pe care înainte ele le propovăduiau peste tot? Oh, și dacă se desparte de el, plânge luni întregi chiar dacă între timp apare și acel băiat cuminte. O da, și stau cu nătărăul ăla chiar dacă le mai și pocnește așa, ocazional.

Deci n-am întrebat "de ce" că nimeni n-a fost în stare să-mi răspundă. Așa că întreb doar ce părere aveți despre ele sau despre această situație.

28 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Evit complet fiintele de genul. Decat sa vorbesti doar sa nu taci si mai ales sa minti si sa te prefaci ca esti diferita = ignore total.
Nici ele nu stiu ce vor, cum ar spune o amica "Barbatii trebuie sa incerce, iar femeile sa aleaga".
Cica barbatii au commitment issues, dar cred ca ii cam pe dos, baiatul bun si cuminte = relatie de durata, care poate rezulta in casatorie.
Bad boys = distractie maxima, fara legaturi stranse, plus ca este si prostia aia "eu o sa fiu cea care o sa-l schimbe" si dupa aia il paraseste ca s-o schimbat.
N-o sa stiu ce vor femeile, nici nu imi mai bat capul cu probleme fara solutie, dar cica nu trebuiesc intelese, ci doar acceptate si iubite.
Suntem egoisti si dependenti de iubire, nu conteaza de unde o luam sau pe cine ranim in acest proces.

Infamule John Snow, fiu ilegitim al lui Ned Stark, huzureste cat mai poti, caci Winter is coming and all men must die.

| anonim_4396 explică (pentru Klepto):

Thanks for the advice. Better hang back to the Wall.

| Ofiintă a răspuns:

Psihic cu totii alegem binele, tot ceea ce inseamna un trai linistit.
Insa, tentatiile sunt mari, fetele cu mai putina experienta in acest domeniu se indragostesc de niste baieti "jmecheri" care flegmeaza din doua in doua minute, injuraturi la cote maxime, ah, si ce-ai spus si tu "le mai pocnesc cate una".
Fetele mai slab de inger sunt influentate practic de acesti baieti de cartier dar nu-i doar atat.
Si eu la randul meu m-am indragostit de un asemenea specimen, a fost prima mea iubire, m-am indragostit si asta mi-a fost, cuvinte urate, mai sa nu te ia la bataie fara vreun motiv bine stabilit.Si eu plangeam insa timp de doi ani nu ma puteam uita la altcineva.
Pana la urma mi-a trecut, si am dat si eu de unul cumintel, gen politicos care desigur stie sa respecte o fata.
Insa cum te F*t astia nu te *** nimeni, totul a fost parca ok la inceput. Initial, nu a vrut sa ma invita nicaieri, dupa m-a invitat, brusc s-a schimbat si s-a dus fara sa ma anunte cu altiilaughing
Acum, numai vrea sa vorbeasca cu mine si nu stiu care este motivul.
Cu totii spuneti ca femeile sunt complicate vorbind la general dar nici pe voi nu va intelege nimeni!

| wolder a răspuns:

Zapacite. e tot ce pot spune. acele fete nu stiu ce-si doresc si sufera din cauza asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mintea femeii gandeste una, insa instinctul ii spune sa nu alega mascului cuminte si pe cel rau pentru ca asa e in natura. femeile sunt atrase de cei puternici capabili sa apere si sa lupte nu de cei cuminti si politicosi

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Și totuși nu-s puternici unii. Au dosare penale doar pentru că au furat chestii, în rest singurele persoane pe care le bat sunt...ele :/

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma rog nu particularizam... nu ma refer neaparat la puterea fizica. ma refer la caracterul de "baiat rau" sa ii zic asa.

| neutrino a răspuns:

Cu totii suntem la fel, ne dorim multe, realizam putine si de proasta calitate!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Prietene asta e un mister al naibi de curios. Ai sanse mai mari sa ajungi pe Marte decat sa intelegi cum gandesc femeile. Daca esti bun esti fraier, daca o bati esti animal. Deci?

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Pai, creierul fetei ii spune ca asa e bine: ca trebuie sa iubeasca un baiat bun, cuminte, care sa o respecte etc.
Doar ca e mai palpitanta relatia, cand este cu acel tip de baiat, opus celui cuminte. big grin
Dupa apare cel cuminte, are rabdare cu ea, pana pune faat ochii iar pe unul total opus. tongue
Parerea mea este ca pana la urma, tot un baiat bun il vor aprecia. happy

| anonim_4396 explică (pentru Mussette):

Tot un baiat bun il apreciaza, dar tot cu un netot sunt impreuna laughing

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam asa e! rolling on the floor
Cand sa se marite, apeeza la baiatul bun.

| Mussette a răspuns:

N-am o anumita parere, caci si eu ma regasesc uneori printre ele.
Dar nu accept bataie, palme, injurii, jigniri, nici macar tonul ridicat.big grin

Chiar nu stiu de ce imi place un baiat bun, cuminte si cu minte, iar dupa ceva timp, incepe sa ma atraga unul total opus.
Cred ca e dorinta de traire "agonie si extaz" in acelasi timp. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Norocu meu ca mi-a zis mama de mic sa nu imi bat capul sa inteleg o fata ca nu as putea orice as face, asa ca la subiecte de genu sunt neutru. cand vad pe una ca ia bataie sau o palma ai vrea sa intervii dar te gandesti ca ea la ales, la ce se asteapta oare de la un idiot. si-o cauta singura si o gasesc. soarta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nimeni nu a vrut sa-ti raspunda. Explicatia pentru comportamentul femeilor in astfel de situatii nu este pe gustul tuturor. In special al lor, al femeilor. Daca cineva ti-ar explica de ce se poarta asa va fi catalogat, in cel mai bun caz, ca si misogin. Tot ce iti pot spune este ca se poarta asa datorita instinctelor. In cele mai multe cazuri o femeie va inclina catre un mascul dominant, indiferent de urmari, decat catre un mascul dispus sa o trateze ca pe o regina. Daca vei observa comportamentul animalelor vei intelege foarte usor de ce stau lucrurile asa.

Nu am o parere proasta despre aceste femei, nici macar nu cred ca le poti invinovatii, ele nu fac decat sa-si asculte instinctele. Si chiar daca nu ar sta lucrurile asa, pentru fiecare om, care nu e ipocrit, exista un milion care sunt. Cu totii judecam cu dublu standard. Nu avem nici o problema cu anumite fapte sau comportamente pana cand acestea ni se intampla noua. Si chiar dupa ce patim ceva pe pielea noastra, in cele mai multe cazuri, tot nu ne schimbam abordarea.

Asa ca femeile care fac asta mi se par niste oameni perfect normali. Poate sunt slabe, pentru ca nu au reusit sa se impuna in fata propriilor porniri, poate nu sunt inteligente, pentru ca logica nu le-a determinat sa ia anumite decizii sau poate pur si simplu si-au dat seama in ce s-au bagat prea tarziu. Dar aceleasi lucruri li se pot aplica cu usurinta si barbatilor. Am prieteni care chiar isi iubesc partenerele si, cu toate astea, le insala. Asta cum o explici? Risca o relatie sanatoasa pentru o distractie de cateva ore. Un astfel de comportament are la baza tot instinctele, sexul reprezentand la randul sau dominare si control, adica ce ne defineste ca si masculi.

Oamenii sunt slabi, mult mai slabi decat isi imagineaza. Iar tu, la randul tau, esti slab pentru ca alegi sa crezi o femeie cand spune anumite lucruri. Nu ca ar minti, de cele mai multe ori si ele cred ce spun. Dar, daca vrei sa intelegi oamenii, nu mai asculta nimic din ce iti spun, e de ajuns sa-i observi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu judec. Daca imi place persoana nu ma bag in intimitatea ei, in patul ei. Pana la urma fiecare om este liber sa faca si ce simte el mai bine daca are nevoie de ajutor intreaba.

Baietii rai nu sunt buni, baietii buni nu sunt amuzanti.

| AndyLavy a răspuns:

De ce? pentru ca majoritatea nu stiu ce vor, pentru ca le place sa se simta singura, pentru ca sunt niste idioate. Parere? nu.mi pasa, nu.mi bat capul cu astfel de specimene.sunt ciudate majoritatea si nu ai nimic in cap, asa ca nu ai ce asteptari sa ai."normalul" e din ce in ce mai rar.

| anonim_4396 explică (pentru AndyLavy):

Corect. Normalul a devenit anormal.

| DeeaMarry a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot sa te intreb ceva?
E destul de personal, asa ca am sa-ti las adresa mea de e-mail intr-un mesaj. Cum tu esti utilizator junior, te-as ruga sa imi trimiti la randul tau un mesaj pe adresa de e-mail.

| anonim_4396 explică (pentru DeeaMarry):

Mu mi-ai dat adresa bună. Mai trimite odată.

| DeeaMarry a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, ti-am trimis un alt mesaj.

| NameHarris a răspuns:

Sa presupun tu esti baiatul ala bunlaughing)? Sa iti spun eu de ce stie ce este viata sa se distreze si poate si din cauza ca zie uite la ea sta cu nataru ala blegwinking fi si tu mai tupeist mai indraznet nu te lasa poate iti va aduce beneficiwinking

| anonim_4396 explică (pentru NameHarris):

Sunt tupeist. Nu am probleme cu fetele. Era doar un aspect la care mă gândeam de ceva timp și pe care l-am discutat cu mai multe persoane. Vroiam doar să observ și ce zice comunitatea TPU. Știi tu, adun informații. Cunoașterea = putere.

| NameHarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cunosc cazuri in care ziceau fetele uiteo si pe aia umbla cu babalau ala sau ceva de genuwinking

| corhaz a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund.am fost cuminte n-am avut succes am devenit mai obraznic pe strada mai "cine mi-s eu" is bagat in seama. femeile nu pot fii intelese

| Lamborghiniasx a răspuns:

E nasol!

| Brunilda a răspuns:

Femeile, se stie ca sunt mai dificile! Parerea mea despre ele nu conteaza dar cred ca multe din ele ori sunt oarbe si nu vad de fapt cum sunt ei in realitate si sunt indragostite pana peste cap, ori alta solutie nu stiu! Multe spun ca vor baieti cuminti si le vezi cu smecherasi de aia de cartier pentru ca ies mai mult in evidenta cu smecherasii decat cu un baiat la locul lui, poate fi si asta o explicatie! Iar daca o fata accepta si o palma din partea unui baiat inseamna ca e proasta! O palma am primit si eu o data din partea unui baiat dar nu stia saracul ca si eu ma pot apara si a luat prostul mai mult de o palma din partea mealaughingSa te fereasca sa te pui cu o fata nervoasalaughingCe parere am eu in legatura cu astfel de fete e ori ca nu stiu ce vor de la viata, ori sunt niste prefacute, se arata intr-un fel si de fapt sunt altfel!