| FanMedical a întrebat:

Ce părere aveți despre întreținerea de relații sexuale extraconjugale, adică cu altcineva decât partenera curentă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel care are posibilitatea sau sansa de a intretine relatii extraconjugale n-ar trebui sa rateze ocazia deoarece aproape intotdeauna si in mod constant, apar regretele nostalgice ulteriore. happy

15 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pentru ca orice om fie baiat fie fata AU DREPTUL la CUNOASTERE si DIVERSITATE, nu te poti opune legii FIRIi umane, dumnezeu ne-a dat darul cunosterii, curiozitatii hranei de necunoscut. cat timp ne asumam consecintele avem dreptul la oricate relatii extraconjugale DORIM OMUL NU este proiectat sa fie MONOGAM

| FanMedical explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Dacă OMUL nu este proiectat să fie MONOGAM, atunci asta înseamnă neapărat că nu există persoane monogame în relația lor cu partenerul/partenera?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru FanMedical):

Nu exista om MONOGAM dar societata bolnava care implementeaza intr-un mod agresiv monogamia il face pe om sa isi nege nevoile fizice firesti ajungand astfel mai tarziu in timp datorita frustrariilor si negarii nevoilor elementare si si firesti la adulter, divort, inselat

| FanMedical explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Apropo,in zilele de astazi, la ce varsta divorteaza majoritatea barbatilor?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru FanMedical):

35-40

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O părere proastă. Sexul se face numai in cadrul casatoriei, numai cu sotia ta, nicidecum cu sotia altuia, Dumnezeu îi va pedepsii pe adulteri.

| FanMedical explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar cu prietena nu e normal să faci sex?
Adică vrei să zici că doar cu nevasta e creştineşte să faci sex?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru FanMedical):

Exact, doar cu sotia.

| FanMedical explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt de acord cu "principiile creştine"!
Prefer să fac sex înainte cu prietena şi apoi mă căsătoresc cu ea!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru FanMedical):

Fă cum vrei, nu mă priveste pe mine.

| RAY a răspuns:

Daca esti cu cineva fi fidel fata de ea pana la capat, adevarul e in ziua de azi fidelitatea e o raritate, ce sa cred numai cred nimic, evoluam spre directi haotice irationale

| FanMedical explică (pentru RAY):

Cum adica evoluam spre "directii haotice"?

| RAY a răspuns (pentru FanMedical):

Adica nu ne folosim ratiunea, facem multe lucruri haotic

| Sydneyy a răspuns:

Atata timp cat prietena ta e de acord te sustin, eventual un threesome cu ea si inca cineva, ce v-ar satisface pe amandoi mai ar fi ok.

| FanMedical explică (pentru Sydneyy):

Ce inseamna un "threesome"?