| Mihaelaa98 a întrebat:

Ce părere aveți de contactul vizual in timpul sexului? Poate aprinde sentimente in oameni sau e doar o chestie ce excita?
Mie mi se pare foarte intim

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Categoric,contactul vizual conteaza foarte mult,evitarea contactului inseamna nesiguranta,neincredere,daca iubesti tu trebuie sa arati incredere, siguranta, dar nu doar cand facem sex, vorbesti cu un om il privesti si in ochi nu eviti asta, ochi sunt poarta sufletului sa spun asa

| corbulalbrosu a răspuns:

Contactul vizual are o importanta chiar foarte mare, fiindca in caz contrar se ajunge in situatia ingrata in care se aflau bunicii si strabunicii nostri, care afirma ca se ''inciotau'' doar noaptea ca... orbetii. laughing

| alina2k18 a răspuns:

Pe barbati ii excita f tarewinking nu au treaba sentimentelewinking

| Dalmore a răspuns:

love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul incepe din primele priviri.Si "sentimentele" sunt tot o excitatie in creier
Cam asa ii satisfaci egoul partenerei/partenerului cum trebuie. De aia trebuie sa si mimezi orgasmul ca sa-l faci pe el sa se simta barbat happy E manipulare de cele mai multe ori "sentimentele" de aia suntem oameni si avem ratiune. Intim e cand cunosti 100% persoana de langa tine totul despre ea si o accepti/respecti, nu niste rahaturi de cai verzi pe pereti si satisfaceri trupesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aprinde sentimente doar dacă ele exista deja.Nu le influentează in vreun fel.
Mai degeaba excita.
Intim? Sexul in sine e intim.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E un lucru foarte intim, care aproapie oamenii.

| Adrian7art a răspuns:

Da contează. dar mai mult e o chestiune de excitare si de conexiune cu partenerul..ca si completare a celorlalte simțuri in timpul partidei de amor.
Sentimentele erau deja acolo.