| LexuDeea a întrebat:

Ce parere aveti de fete care fac sex de la 16 ani?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Isi pierd foarte usor capul.Pe pernă.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fete care stiu ce vor respect

| Violleta2022 a răspuns:

Am o parere proasta!
Isi strica reputatia, risca sa ramana gravide si sa-si distruga viitorul, risca sa contacteze boli venerice si sa sufere si totul pentru ca nu judeca inainte, si iau o decizie, care le-ar putea afecta toata viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

DIn ce spui tu reiese ca toate fetele de 16 ani sunt niste pipite prostute si deloc educate sexual, care habar n-au ce-i aia contraceptie si ce implica sexul, Cred ca exagerezi putin. Mai sunt si adolescenti responsabili si cu capul pe umeri, sa stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Reputatie? Wtf

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspusn direct la intrebarea fetei, care se referea DOAR la fetele de 16 ani CARE FAC SEX, nu la cele care nu fac.
Deci, ma referit doar la cele de 16 ani care fac sex: iresponsabile, nepregatiti, in imposibilitatea de a intemeia o familie, fara venituri si fara prea mult creier. Joaca de-a sexul trebuie sa se faca cu foarte multa responsabilitate, ca de-aia este plina lumea de adolescente care avorteaza, in plus frecventa cu care se raspandesc bolile cu transmitere sexuala este multa mai mare la adolescenti decat la adulti.

| corbulalbrosu a răspuns:

O fata minora cu varsta de 16 ani trebuie sa fie constienta ca inceperea vietii sexuale nu este indicata sa fie inceputa la aceasta varsta deoarece nu este pe deplin maturizata. Daca ele totusi ajung la concluzia/considera ca sunt suficient de dezvoltate din punct de vedere fizic, fiind apte sa intretina contacte sexuale si de asemenea se considera pregatite mental si psihic pentru a suporta socul unei eventuale despartiri pot incerca o astfel de experienta. Totusi la aceasta varsta este indicat sa se practice petting-ul deoarece ofera senzatii, placeri si satisfactii similare sexului real dar cu toate acestea isi vor pastra intacta virginitatea pana in momentul in care organismul lor va deveni pe deplin matur si apt pentru o viata sexuala normala. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Excelentă; păcat că nu cunosc niciuna...

| OldSoul a răspuns:

Mergand pe principiul:"Nimic nu se pierde, totul se transforma." Pot spune ca nu este nici o problema daca au facut asta, doar ca s-au transformat in potentiale curve.

| zurick a răspuns:

Naive.

| h3r a răspuns:

Momentan neinformate.

| WaterDrop a răspuns:

Una grozava, imi vine sa fac sarmalute in foi de vitza cu ele.Si niste smantanica pe deasupra.

| pufulescu a răspuns:

Eeei ce intrebari mai puneti si voi!
Este universal cunoscut ca pe TPU se recomanda pastrarea virginitatii pana pe la 30 de ani. Mai asteapta raspunsuri si fa o suma a recomandarilor, ai sa vezi ca e cum spun eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o viata sanatoasa raspunsul meu este nu.
Eu viata sexuala am inceput-o la 16 ani dar nu am continuat pentru ca nu am vrut eu. Aveam dorinta de nu regreta nimic pentru ca stiam in adancul sufletelului meu ca nu exista relatii poate doar o mica senzatie de atasare. Sincera, poti sa tii-o incepi dar nu o continua pana nu gasesti acea persoana care sa te faca sa iti doresti astawinking
Cand si daca te simti pregatita e ok. In zilele de astazi este perfect plus ca eu nu sunt genul sa judec. Fiecare pentru elhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu ar trebui sa aiba vreo parere despre viata sexuala a altcuiva. Fiecare (fata sau baiat) e liber sa ce vrea cu corpul sau, atata timp cat se simte pregatit. Eu mi-am inceput viata sexuala la 16 ani pentru ca am vrut asta. Corpul meu simtea nevoia asta. Nici macar nu aveam prieten la vremea respectiva si nu am avut mult timp dupa. Intotdeauna sa faci ce simti ca e bine pentru tine, fara sa te intereseze pareri din stanga sau din dreapta. Nu inteleg de ce unii oameni sunt atat de fascinati de viata sexuala a altora. You do you!winking

| ExprimareLibera a răspuns:

Dpdv psihic nu am o părere negativă. Nu ridica savarina la grad de trofeu, ceva după care funcționează universul.
Dpdv fizic depinde de la caz la caz, dar cum sunt unele de 16 care arată că de 20...

| PogChamp a răspuns:

Toate femeile sunt niste curve, chiar si alea care nu se ***. Toti barbatii sunt niste porci, chiar si aia care nu se ***. Oamenii sunt niste fiinte meschine, de aceea am decis sa devin o ameoba.

| armand69 a răspuns:

O parere buna

| mariaariamaron a răspuns:

Eu am 16 si nu am făcut o înca deși am avut ocazia. Nu contează când o faci, asta în limita bunului simt. Aducă NU la 12. Contează să fie persoana potrivita, să îl iubești, să fi sigura ca nu o să te părăsească după, să fii pregătită fizic, adică să nu îți fie rușine de nici un lucru a corpul tău. înțelegi tu ce vreau să zic. O să te întrebi tot timpul dacă îi timpul potrivit să o faci. până o să o faci. Sunt de părere că 16 ani esteo vârstă acceptabilă pentru a începe viața sexuală. Scuze pentru exprimarea mai ciudată. Sper ca te am ajutat

| Seven7Days a răspuns:

M-as bucura sa cunosc una.

| DianaVarga a răspuns:

Dar tu ce parere ai despre fetele care fac sex la 11 ani cu câinii?