| Anaamaria233 a întrebat:

Ce părere aveți de folosirea lubrifiantului Durex in timpul sexului obișnuit sau oral?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce ai folosi lubrifiant la oral?

| Violleta2022 a răspuns:

Lubrefiantul este indicat pentru sexul anal, la cel oral sau vaginal nu este nevoie, ca exista lubrefiere naturala si chiar suficienta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai cel lubrifiant este ''scuipiciul'', folosit intens atat in filmele porno cat si de cele/cei care-si desfasoara activitatea pe vidochat. Este 100% natural si 100% garantat ca ofera cea mai buna lubrifiere. De cand e lumea si pamantul intreaga omenire l-a folosit incontinu. big grin

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum sa folosesti lubrifiant la sexul oral?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Inca o prostie debitata de o femeie: ca nu se foloseste lubrifiant la sexul normal.
La inceputul raporturilor sexuale avute de o fata, daca penisul este gros si pe urma inca o perioada este bine sa se foloseasca lubrifiant pentru a inlatura disconfortul sau chiar durerea simtite de fata. Asta pentru ca daca simte durere, lubrifierea vaginului nu se face in mod natural si chiar barbatul simte ca "navigheaza" pe uscat, simtind disconfort.

| CristianaMaria a răspuns:

Eu am folosit in timpul sexului obisnuit durex, cel albastru si chiar m-a ajutat. tipul era prea "dotat" pentru mine (eu fiind si incepatoare si mai mica inclusiv in zona respectiva) si nu s-a putut fara pentru ca ma ustura mereu sau chiar sangeram.in schimb sa nu folosesti varianta aceea portocalie, cu efect de incalizre.pe mine atat de tare m-a iritat.parca mi-a luat zona respectiva foc, a fost oribil si abia abia mi-am revenit dupa.nu am mai putut avea contacte sexuale normale un an dupa ce m-am stricat cu porcaria aia ca mereu ma ustura orice foloseam.eu zic ca e bun durexul, cel albastru, clasic.eu cu el am reusit (eu fiind si mai uscata de fel).