| Florinapopica a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile la distanta? happy

15 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Sunt ok in copilarie, cand cica cunosti dragostea laughing, cel putin asa am avut eu una!

E greu, e greu rau. Dar daca te consideri o persoana cu maxima incredere, care atunci cand tace iubitul/iubita pe o perioada de mai multe ore nu devine geloasa si suspicioasa, poti sa incerci.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De rasul curcilor

| Cezar a răspuns:

Tabu.

| LaLaura a răspuns:

Daca cele doua persoane se iubesc suficient de mult si se respecta iar distanta nu ii desparte ci ii aproape mai mult, atunci o sa reziste.
Trebuie ambii parteneri sa stiu in ce se baga, adica sa inteleaga ca o relatie la distanta e una la distanta, iar cand sunt unele nevoie ce nu pot sa fie satisfacute, sa se abtina ( sau sa vorbeasca cu partenarul, sex phone) nu sa caute un inlocuitor.
O relatie la distanta trebuie sa fie una deschisa si plina de comunicare, sa se aibe incredere reciproca fara gelozie ( e cam greu) si fara sa existe posesivitate.
Eu am o relatie la distanta de 9 ani, e foarte greu sa o mentii, trebuie sa stii sa faci compromisuri, dar e si frumoasa, iar revederea nu face nici o mie de cuvinte, e imposibil de descris.
Deci cu iubire, intelegere, respect si ambii sa aiba cam aceleasi orizonturi, merge, daca nu e un esec total si nu se merita sa investesti intr-o relatie la distanta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Rezervata.Nu vreau sa te descurajez dar asta e parerea mea.Iti doresc bafta si mult noroc.

| OnuOnulică a răspuns:

Am o parere neagtiva...relatiile la distanta nu prea tin din cauza ca poate interveni cineva in relatie happy

| Emilian65 a răspuns:

Relatiile la distanta nu prea sunt durabile.

| LoveSleep a răspuns:

N-o să meargă niciodată indiferent de cât va fi de mare iubirea, orice ar fi, e inutil. Crede-mă că știu.

| SkyPilot a răspuns:

Una foarte proasta. Sunt foarte greu de mentinut. Chiar si cand lucrurile merg foarte bine intre cei doi este foarte greu sa astepti un timp indelungat si sa traiesti pe net sau la telefon.

| peperonies a răspuns:

Toti 4 sunt fericiti.

| aimspeşăl a răspuns:

Intr-o relatie la distanta, toti 4 sunt fericiti

| wasilika24 a răspuns:

Daca iubirea e mare exista eu de exemplu am rezistat

| Cobra56289 a răspuns:

Depinde si cat dureaza dupa mine nu tin

| Burjon a răspuns:

Depinde de distanta! majoritatea se termina nasol!

| Sorvas a răspuns:

Fugi de relatiile la distanta ca de DRACU! Nu recomand decat daca vrei sa suferi si sa regreti. Stai departe de ele.