| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre anticonceptionalele yasmin?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Anticonceptionalele yasmin au un concentratie scazuta de hormoni, deci sanse sa-ti provoace dereglari hormonale sunt mai mici. totusi, daca vrei sa iei pastile anti-bebe, este recomandat sa faci un consult ginecologic pentru ca doctorul, in functie de istoricul tau medical, sa-ti poata prescrie anticonceptionalele potrivite pentru organismul tau. pentru ca nu toti reactionam la fel la aceleasi pastile. asa ca, daca nu vrei sa ai probleme de sanatate, du-te la gineco.

3 răspunsuri:
| lor3danna a răspuns:

Eu iau Yasmin si sunt bune.Nu au nicio reactie adversa asupra organismului meu deocamdata... Dar mai bine mergi la medic sa iti prescrie ce ti se potriveste tie.Eu asa am facut.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost la ginecolog si mi le-a prescris p acestea.
Si eram curioasa sa vad c parere are lumea despre aceste anticonceptionale. Multumesc tuturor!:*