| Mashiro a întrebat:

Ce parere aveti despre cifra fiarei 666? Sunt foarte curioasa. Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ellenna a răspuns:

Mplementarea "semnului fiarei" în viata de zi cu zi a oamenilor, face parte dintr-un plan diabolic al sectei satanice planetare, francmasoneria

Motto: "Si aceasta fiara a facut aproape ca toti: mici si mari, bogati si saraci, slobozi si robi,
sa primeasca un semn anume pe mâna dreapta sau pe frunte si, facându-se aceasta, s-a urmarit
ca nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, fara sa aiba semnul acesta, adica numele fiarei sau numarul secret
al numelui ei. Aici este necesara priceperea si întelepciunea. Cine cu adevarat pricepe, sa socoteasca numarul fiarei. Caci acesta este un numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase."

Apocalipsa lui Ioan
"Semnul fiarei", 666, este un simbol teribil, folosit de francmasonerie si institutiile aservite acesteia. Este în mod excesiv utilizat de toate organizatiile masonice de talie mondiala. Barele de cod pentru preturile produselor, stemele si bancnotele multor state, telecomunicatiile, siglele unor companii transnationale poarta semnul fiarei (666) sub diferite forme. Unii autori afirma ca numarul 666 corespunde ocult celebrului www din adresele de internet si ca acelasi numar malefic va fi imprimat oamenilor în cipurile pentru monitorizarea amanuntita cu privire la informatii personale, sanatate, comportament.
Dincolo de toate speculatiile care s-au facut pe marginea acestui subiect, acest articol îsi propune sa va atraga atentia asupra modalitatilor prin care acest numar apocaliptic a fost introdus în mod insidios si aproape pe nesimtite în vietile noastre, de catre cei care vor sa supuna si sa conduca aceasta planeta, prin instaurarea asa-numitei Noii Ordini Mondiale.
Implementarea acestei cifre satanice în viata de zi cu zi a oamenilor face parte, fara îndoiala, dintr-un plan diabolic, bine pus la punct de aceasta secta satanica planetara, care este francmasoneria si care are ca scop ultim crearea unui guvern fascist planetar si subjugarea populatiei întregii planete.
Semnificatiile esoterice ale lui 666
Exista în Biblie o profetie - Apocalipsa lui Ioan - care pomeneste despre un mare guvern mondial. O caracteristica fundamentala a acestei guvernari va fi un sistem economic în care fiecare om va avea asociat un numar. Fara acest numar, nimeni nu va putea cumpara sau vinde. Pentru a obtine acest numar, oamenii vor trebui sa jure credinta si loialitate fata de acest guvern mondial si fata de religia mondiala stabilita atunci. Biblia spune ca persoana care va primi acest numar nu va mai putea fi salvata.

De ce primirea acestui numar este un act atât de gresit?

Apocalipsa lui Ioan spune ca oamenii vor primi acest numar numai cu conditia de a se supune si de a jura credinta guvernului mondial unic si dictatorului acestuia. Cine nu va face aceasta, nu va putea obtine numarul respectiv, va fi sanctionat de noul sistem economic al Noii Ordini Mondiale si nu va putea cumpara sau vinde nimic. Însa supunerea fata de acel dictator mondial si fata de guvernul sau va însemna un act împotriva lui Dumnezeu, caci va fi, de fapt, supunerea fata de Anticrist.
Numarul fiarei la loc de cinste
Ce înseamna de fapt primirea acestui numar? Priviti cu atentie în jur. Pâna sa ne dam noi seama ce anume se petrece cu adevarat, aproape toate magazinele din care ne facem cumparaturile au devenit pline de alimente, tricouri, agende, genti, postere, reclame etc., inscriptionate cu tot felul de lozinci diabolice, care mai de care mai oribile, capete de morti, diavoli în flacari si alte astfel de grozavii cu chip de demon, care încet, încet au devenit o moda foarte apreciata, mai ales de catre cei tineri. Am devenit atât de obisnuiti cu aceste bizarerii malefice, încât prezenta lor la tot pasul a ajuns sa ni se para normala.
Trupe de muzica moderna sau cântareti, care au un foarte mare succes la publicul tânar, afiseaza cu naturalete numele sau numarul Anticristului; firmele ale caror logo contine în mod stilizat, ascuns, acest numar satanic sunt din ce în ce mai numeroase; jocurile pe calculator pentru copii îi invita pe acestia în lumile infernale; diverse jocuri pentru copii ce se vând în librarii, în care ei sunt învatati cum sa faca magie neagra etc. Sa nu mai vorbim despre diversele sisteme computerizate, codul de bare, cipurile biometrice etc. Toate acestea ne impregneaza întreaga viata, zi de zi, cu numarul si cu chipul fiarei, fara ca noi sa fim constienti de acest lucru. Nu trebuie decât sa fim putin atenti, pentru a observa peste tot în jurul nostru prezenta acestuia.
Stiinta, în loc sa faca eforturi sa descopere, de exemplu, raspunsurile la întrebarile esentiale ale omenirii, munceste cu râvna sa gaseasca cea mai buna modalitate de a ne însemna ca pe niste vite, cu semnul fiarei, sub pretextul necesitatii odioaselor cipuri biometrice.
Iata doar câteva exemple din zilele noastre de vedete sau formatii care prolifereaza din plin Numarul Fiarei:
Exista numeroase trand-uri satanice foarte popularizate pe internet, unde site-uri întregi cu firme specializate în realizarea de logo-uri, fac reclama la demoni.
Exista produse din diverse domenii ce poarta chiar Numarul Fiarei: "Flamingo Computers anunta lansarea oficiala pe piata româneasca a sistemului Flamingo Diablo 666G, cea mai puternica configuratie a acestui sistem... Flamingo Diablo, câstigator a numeroase premii decernate de revistele de specialitate, se numara printre favoritele cititorilor acestor publicatii...
Aprecierea si succesul de care se bucura sistemul Diablo, înca de la lansarea primei variante în urma cu opt ani, ne-a determinat sa îmbunatatim permanent acest sistem, care a devenit un adevarat trade mark pentru Flamingo."
De parca acestea nu ar fi îndeajuns, exista pâna si restaurante care si-au luat astfel de nume diabolice, care mai de care mai oripilante ("Sat-an"), care te invita sa iei masa în Iad sau chiar sa stai la masa cu Lucifer.
Si lumea nu ia în seama semnificatia acestui nou trend, ba chiar agreeaza aceste bizare distorsiuni demoniace ca fiind ceva la moda, ceva cool! Aceasta este problema! Intram în lumea demonilor de buna voie, în mod inconstient, pentru ca nu facem nici macar minimul de efort de a judeca singuri ce se petrece de fapt si ne lasam dusi de valul "noului", al "ineditului'. Am face bine sa deschidem larg ochii, caci directia în care merge societatea acum, nu este deloc una buna, pentru niciunul dintre noi!
Codul de bare a facut ceva foarte important pentru a ajuta aducerea în scena a numarului 666, Semnul Fiarei
Codul de bare a deschis usa (de fapt nu numai ca a deschis-o, ci chiar a darâmat usa) catre intrarea în "lumea digitala". Acum totul este un numar. Totul primeste un cod de bare. Dupa cum a spus cineva, cu tristete, "Daca exista, pune-i cod de bare". Nu este uluitor faptul ca dupa 25 de ani nimeni nu se mai gândeste la codul de bare ca fiind un semn clar al implementarii pretutindeni a numarului fiarei si toata lumea îl accepta ca fiind ceva firesc?
Companii demonice, produse demonice, logo-uri demonice
Ce mesaje transmit unele din cele mai mari corporatii ale lumii prin alegerea numelor companiilor si a logo-urilor lor? De exemplu, numele companiei "Lucent" este prin el însusi îndoielnic. Unii spun ca înseamna Lucifer's Enterprises (Fabricile lui Lucifer). Bineînteles ca purtatorul de cuvânt al companiei neaga cu vehementa aceasta asociere.Lucent Technologies testeaza pe piata cea mai noua inovatie în materie de software, ce poarta marca "Inferno". Inferno! Ce mesaj încearca sa ne transmita aceasta companie mega-gigant, cunoscuta anterior sub numele de AT&T's Bell Labs?
Lucent poate fi sau nu o firma malefica, dar daca este, ea are cu siguranta multe surate. De exemplu, binecunoscuta firma Reebok International, compania producatoare de încaltaminte atletica a lansat recent pe piata o noua linie de încaltaminte de alergat pentru femei, cu numele Incubus. În traditia medievala, incubus este un demon care violeaza femeile în timpul somnului!
Când acest fapt a fost adus în mod public în atentia managementului companiei, purtatorul de cuvânt a afirmat ca nu ei aveau nicio cunostinta despre semnificatia cuvântului incubus. Cât de credibila este aceasta afirmatie în cazul acestei mega-companii care nu lasa cu siguranta nimic la voia întâmplarii, cu atât mai putin numele unui nou produs lansat pe piata?
Honeywell, firma gigant de computere din Minnesota îsi obliga, mai nou, angajatii (mare parte dintre ei crestini scandalizati de aceasta initiativa anti-crestina) sa participe la un nou program, numit "Diversity Training" (Pregatire în Materie de Diversitate), un seminar în cadrul caruia sunt ridicate în slavi virtutile si beneficiile vietii homosexuale.
De ani de zile, Honeywell detine o companie subsidiara în Europa numita "credeti sau nu " Lucifer Manufacturing! Exact, Lucifer. Probabil o alta surpriza stânjenitoare. Ar trebui sa credem ca executivii de la Honeywell nu aveau nicio idee despre cine este Lucifer?
Honeywell lucreaza îndeaproape cu Oracle, o corporatie de software activa în producerea tehnologiilor Big Brother. Împreuna, Honeywell si Oracle produc sisteme computerizate de control pentru Noua Ordine Mondiala, inclusiv echipament de scanare pentru operatiuni de securitate.
În SUA exista si alte companii care folosesc numele lui Lucifer, cum este, spre exemplu, Lucifer Lighting Co. Sa fim seriosi! Ce proprietar de companie în toate mintile ar da companiei sale producatoare de becuri numele "Lucifer"?
Doar o coincidenta?
Peste tot în lume, logo-urile diverselor companii par sa ne transmita mesaje. Sunt oare formele acestor logo-uri doar niste coincidente? Trebuie sa admitem faptul ca simbolurile asociate diverselor companii au semnificatiile lor. Iata ca Satana, "stapânul temporar al acestei lumi" (II Corinteni 4:4), împreuna cu "agentii" sai este foarte ocupat în aceste vremuri sa conditioneze mintile oamenilor si sa le programeze simturile cu tot felul de efecte vizuale si sonore magice, captivante, fascinante, halucinante, pentru a le distrage atentia de la ceea ce se petrece cu adevarat în lume.
Vi se pare normal ca demonii sa fie atât de prezenti în viata noastra?
Prezentat si perceput ca fiind foarte la moda, numarul fiarei a capatat o popularitate extraordinara, mai ales în rândul tinerilor. Vremurile în care oamenii preferau imaginile cu îngeri sau cu zâne, imaginile care evoca sentimente frumoase, înaltatoare, care te fac sa simti o stare de bine, de fericire sunt demult apuse. Locul acestora au fost luate de aceste vremuri în care demonii sunt la rang de cinste, iar îngerii sunt considerati demodati, fiind chiar ridiculizati. Ceea ce vedem în lume în aceste timpuri sunt de fapt semnele slabiciunii noastre spirituale, îndepartarea noastra de Dumnezeu, îndepartarea de ceea ce este frumos si sublim în fiinta noastra si în Universul în care traim.
Neatentia, nepasarea si lipsa de reactie ne vor costa, pâna la urma, libertatea!
Pentru cineva care priveste cu atentie în jur la ceea ce se petrece în societatea noastra moderna la ora actuala, este foarte lesne de observat ca valorile morale si spirituale au fost în mod evident rasturnate si înlocuite cu opusul lor. Acesta este rezultatul de necontestat al planurilor criminale ale francmasoneriei mondiale, planuri ce au fost consemnate în protocoalele maestrilor francmasoni si care urmaresc cu încrâncenare sa subjuge si sa îndobitoceasca întreaga planeta, pentru a o aduce la sclavie si a o conduce astfel cu usurinta, în spiritul raului, al diabolicului, al satanicului si împotriva lui Dumnezeu.
Toate aceste manipulari criminale, care au fost aplicate si implementate pas cu pas, aproape pe nesimtite, în decursul timpului si care ne paveaza realmente drumul catre o societate subjugata, anticristica, întunecata, ne-au adus în situatia în care raul predomina - datorita ignorantei majoritatii oamenilor, care sunt letargici, nepasatori sau ahtiati dupa bani si interese proprii - în detrimentul binelui, al frumosul, al sublimului si dumnezeiescului.
Raspunsul majoritatii societatii noastre la toate acestea este înca, din nefericire, aproape inexistent. Lipsa de reactie a maselor de oameni vizavi de aceasta situatie realmente dezastruoasa, decadenta, în care a ajuns la ora actuala omenirea, încurajeaza si chiar ajuta extraordinar de mult implementarea continua a planurilor criminale ale francmasoneriei mondiale pe întreaga planeta. Nepasarea si lipsa noastra de reactie la ceea ce se petrece în jurul nostru ne va costa, în cele din urma, libertatea, sub toate aspectele ei!

10 răspunsuri:
| ankappa a răspuns:

Buna dimineata roaslie :*
pai, stii ca tu ai buletin, da? in dreapta sus scrie : IDENTITY CARD : card invers se citeste : DRAC; concluzia : identitatea dracului...
„numele Fiarei"(asa se zice), 666( din Apocalipsa biblica) ar fi de fapt un avertisment dat generatiilor viitoare de o intuitie straveche sau de cunostinte din trecutul îndepartat, care în mii de ani s-au pierdut.
Cica in mii si mii de ani vor fi fenomene cosmice ( nu stiu mai exact)
cautand pe net (dar nu cred ca te ajuta), am gasit asta :
Ramâne de observat în ce masura 666 este dependent de „nume de om". O ipoteza de asemenea stiintifica s-ar putea avansa în sensul cu „un om de pe Terra" ar putea provoca un eveniment cosmic dezastruos. Cum ar fi cu putinta asa ceva? Ne-o spun tot oamenii de stiinta: prin „scaparea" dintr-un accelerator de particule a unei particule care eventual ar întâlni în Cosmos vidul real sau vidul metastabil. Acea particula ar provoca o explozie colosala, capabila sa distruga Sistemul Solar sau alte spatii cosmice capabile sa influenteze în sens dezastruos Sistemul Solar...
Într-un cuvânt, cifra 666 este un avertisment dat cu mii de ani în urma pentru oamenii din viitor.

| Mashiro explică:

Mie foarte greu sa ma decid intre ankuta si elena au scris mult si niste lucrui oau sper sa nu se supere nimeni

| Alleychan a răspuns:

" cifra fiarei " bai da-ma dracu. laughing, Si ai pus asta la dragoste si sex ca sa ce?

| SMA a răspuns:

Numarul 666 e un numar si nimic mai mult.

| Edyward a răspuns:

Mamamia laughing iar ajungem la legendele stra stra stra stra stra stra stra stra stra bunicilor?
eu unul am sunat la tell si nu araspuns nimeni.dar ma speriat ca a raspuns casuta vocala laughing)))

| Vlad93 a răspuns:

Trebuia sa murim pe 6.6 2006, dupa aia trebuia sa muruim pe 9.9. 2009, acum in 2012 deci rezulta mai lasati aceste baliverne.

| Mimi58 a răspuns:

Cifra aceasta este cifra alui cu coada (lu mikiduta)laughing

| alllexxx a răspuns:

666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666 PAREREA MEA

| Bogdan_2206 a răspuns:

La un pas de semnul fiarei 666.

| Homerillum_Homer_1980 a răspuns:

Cine l-a creat pe Dumnezeu?
Care este adevarul despre numarul 666?

Cititi pe blogul meu:
Dumnezeu: Constiinta infinitului [Actualizat: 02. 04. 2012]
http://foc-in-agora.blogspot.de/