| Oanix21 a întrebat:

Ce părere aveți despre contraceptivele ovule? Contracept M sau cum se numesc? Se dau fără rețetă?

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Teoretic sunt destul de sigure, însă citește cu atenție instrucțiunile de folosire și urmează-le cu atenție, de exemplu, spălarea cu săpun în urma actului sexual este interzisă pentru femeie cel puțin vreo oră pentru că săpunul distruge spermicidul, tipul de substanță activă din acele ovule.

| ziustin a răspuns:

Cu siguranta nu au 99% protectie. Poate pe la 80%. Daca le folosesti, macar sa nu-si dea drumul in tine. Si teoretic este mult mai sigur asa