| alexutza222 a întrebat:

Ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-o relatie?
Cat e prea mult? Ma refer strict la situatia in care el este mai mare.
Credeti ca e vreo problema faptul ca ma atrag/ am o sensibilitate pentru barbatii mai mari?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E normal, daca ea are 18 si el are, 40/50/60 de ani e cam mult cred ca aici deja sunt interese materiale, nu e nimic anormal tiam mai scris si in cealalta intrebare ca conform biologiei e perfect normal, stramoasele noastre alegeau vanatori mai in varsta

| corbulalbrosu a răspuns:

Poate fi considerata ca fiind o diferenta mult prea mare ceea ce depaseste pragul de 8-10 ani diferenta intre barbat si femeie, indiferent de varsta reala a celor 2 eventuali parteneri de cuplu/familie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e chiar asa de important asta. Asta daca nu te atrage unul cu 15 ani mai mare...
Este bine pana in 10 ani ( sa fie fix) si totusi... Atunci cand iubesti, iubesti. Ce sa faci, nu ai ce sa faci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pot sa spun, ca am mai auzit asta undeva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uat dă fac? Ce ai?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Cu cat mai mica varsta celor din relatie, cu atat mai mica diferenta intre parteneri (de regula)
Eu am o prietena cu 10 ani mai mica
Dar cand era are peste 20 de ani, nu e chiar o diferenta mare
Cand aveam 20 de ani eu, o fata mai mica de 17 era cam mult
Iar cand eram pe la un 14-15 ma uitam doar la fete de varsta cu mine (cu cateva luni mai mici)
In spectrul celalalt
Un barbat de 47 poate sa stea cu o femeie de 30, si asa mai departe...

| Ađrian90 a răspuns:

Dacă e diferentă de peste 10-12 ani, mi se pare o diferenţă destul de mare. Adică mna, mai bine te axezi pe persoane de vârsta ta, asta zic eu.