| Daiana90 a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca acum copiii din clasele a 3-a, a 4-a au deja prieteni (iubiti), o gramada de fete de 10, 11 ani nu mai sunt virgine si au iubiti de clasa a 7-a, a 8-a. Ce vad baietii la fetele de clasa a 3-a si a 4-a ca nu inteleg, si mai ales baietii care termina clasele V-VIII, deci baieti care si-ar putea gasi fete "bune", adica de varsta lor si cu care au ce discuta.

17 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Hm. În clasa a 3-a, a 4-a sunt clasicile replici " ne-am combinat", ce aţi făcut? Ne-am combinat. Aha. Tare. Acolo în general sunt jocuri de copii, nu e nimic serios ci doar plimbări şi ideea generală de a spune uite sunt şi eu cu cineva şi ar fi bine dacă ar rămâne aşa. Generaţiile astea sunt ciudate. Nu fete de 10 11 ani ci mai mult 13 14, dar la 10 11 deja încep să se gândească la asta. Nu văd nimic la fetele alea e doar curiozitatea şi atracţia. Sunt şi copii cu cap din fericire, care gândesc şi se comportă normal. Bine că mai avem şi din aştia. Baftă!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu zic ca 99% din ce spun fetele astea sunt fantezii si gogomanii! Si tu zici ca cei de clasa V-VIIi sunt mari?

| Anecherry a răspuns:

Chestia asta mi se pare absurda. Baietii la vasrte de 14 ani incep sa se uite dupa fete, dar la o fata de 10 ani nu inteleg ce ar putea vedea. Si o fata la o varsta atat de frageda ar trebui sa isi vada de scoala de altele, poate sa viseze la un baiat, dar nici chiar asa.

| George1510 a răspuns:

In primul rand mi s-ar parea normal ca fete de 10-11 ani sa se joace cu papusile nicidecum sa aiba iubiti. Eu am 17 ani si la varsta de 10-11 ani nu ridicam capul in fata unei fete dar in fine nu conteaza. Consider ca baietii de care vorbesti tu doresc mai mult sa-si bata joc de niste fete inocente pe care le ia repede valul, care pot fi prostite usor. Evident ca nu mi se pare ceva normal insa asta este. Pe de alta parte insa daca observi fetele au inceput sa se dezvolte mult mai repede astfel incat atrag multe priviri de la varste fragede. O dovada ar fi acea fata, nu stiu de unde e dat am auzit la TV, ca a nascut la 11 ani. Este ceva incredibil cum de s-a ajuns aici. Parintii mei, care au in jur de 40 de ani, mi-au spus ca daca se intampla asa ceva pe vremea lor era cea mai mare rusine. Acum astea nu mai conteaza, si dupa parerea mea, vom ajunge si mai rau decat acum straight face

| So Good a răspuns:

Frate e foarte bine ca fata sa fi mai mica poate 1 an 2 maxim 3 dar nici chiar asa,...

| lavynika a răspuns:

Eu cred ca s-au maturizat prea repede sau mai bine zis ca incarca sa se maturizeze.Sunt niste copile pana la urma urmelor.Referitor la viata sexuala vor realiza greseala facuta atunci cand vor vedea consecintele medicale. Da, este normal ca fetele sa se uite dupa baieti mai mari, dar cred ca in adolescenta exista totusi limite de varsta.Raman la parerea ca mai bine ar scoate dirigentia sau tehnologia ca si asa nu se invata nimic la ele si ar aduce un pshiholog sa le invete ce e bine si ce nu este in regula.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu pot sa zic decat ca ai dreptate.winking

| danco a răspuns:

Pentru ca au parinti cretini si manelisti care nu ii dau cu capul de pereti la primul semn.

| dhraqull a răspuns:

Statisticile astea sunt exagerate, si in liceu sunt o gramada de persoane care nu sunt active sexual dar care par sau mint. E o chestie de imagine, de "turma" daca vrei. Vor sa para mai maturi, au impresia ca sexul le da un statut de adult dar foarte putini isi incep viata sexuala iainte de 16 ani.
Iar motivul pentru care baietii vaneaza fete mai mici e faptul ca fetele de varsta lor sunt mai mature decat ei si nu le pot impresiona asa usor.

| lil_2808 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Cred ca a innebunit lumea. Adica sa fim seriosi. dupa parerea mea acei baieti cu siguranta sunt respinsi de alte fete de varsta lor si probabil ca vor sa faca sex cu fetele si asa ca isi gasesc ei fraiere pe cele mici. Chiar si cu forta. Mnastraight face ce sa zic... asta cred eu. Doar vor sa'si satisfaca placerile.

| mariamaya08 a răspuns:

In niciun caz, nu am o parere buna. Ei bine, dupa cum vezi, de la o generatie la alta, acesti copii ai "viitorului" sunt din ce in ce mai groaznici. Copiii de acum, nu mai primesc o educatie f buna si au prea multa libertate.Au voie cu telefoane, internet si tot ce vor ei ca sa fie multumiti. Cat despre acesti baieti, nu stiu ce as putea spune, deoarece nu am intalnit pana acum un baiat de 14 ani care sa fie cu o fata de 9 ani. Dar este posibil, deoarece dupa cum ai observat aceste "fetite" vor sa fie ceea ce nu sunt.Acum nu mai vor sa fie ca Barbie, ci ca Rihanna sau Lady Gaga, din cauza ca stau prea mult la tv si parintii lor nu le supravegheaza.Probabil ai intalnit cativa baieti care ti-au placut, dar ei se uitau dupa niste fetite de clasa a3a.Baietii la varsta asta sunt foarte ciudati, mai ales pe vremurile noastre. Sper ca te-am lamurit cat de cat.

| scumpik010 a răspuns:

Eu am 14 ani si primul iubit l-am avut pe la 12 ani(era cu un an mai mare decat mine)nu stiu c ar putea vedea baietii de 14-15 ani la o fata de 10-11(fetele incep sa se dezvolte in jurul varstei de 12-13 ani)la 10 ani c vad acesti baieti la "bidi"alea nu stiulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca fetele de varsta lor nu ii plac, in general in relatie baietii sunt mai mari in varsta. Cat despre fetele de incep viata sexuala asa mici mi se pare aiurea rau. Probabil tine si de educatia fiecareia. Eu am 28 ani si tin minte ca 'ne ceream prietenia' la 14 ani deci sex pe la un 17 chiar 18. Si eram fete dezghetate si chiar nebunatice. Altele pe la 22-25 ani incepeau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de acord ca fetele sa fie mai mici cu un an maxim doi dar nu mai multhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o tampenie eu de ex mi/am inceput viata sexuala la 21 de ani si tot cu aceeasi persoana m-am casatorit.sa stai sa te spurci cu toti care te intalnesti si de la o varsta frageda aia nu au parinta intregi la cap

| bogdan1996 a răspuns:

Ba de obicei fetele mai mici d de clasa a 6 se gandesc la toatele cacaturiledin prima zi din care te-ai combinat

| bogdan1996 a răspuns:

Ba da totusi sa astepti pana la 20 de ani sa leo tragi e prea mult