| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenia intre un baiat si o fata?
Mie nu prea mi se pare ca o sa mearga vreodata.Eu sunt prietena cu un baiat din vara, ne intelegeam super bine dar lui incepuse sa ii placa de mine, eu aveam prieten asa ca nu am inceput vreo relatie, acum el are prietena si mie imi cam place de el si nu prea stiu ce sa fac:-s.Idei?

3 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Intotdeauna noi, baietii, vom dori mai mult decat o simpla prietenie, sa stii asta...Ce ai tu de facut?
-Daca ai curaj, ar trebui sa ii spui fata in fata ce simti pentru el, nu te astepta ca o sa se desparta imediat de prietena lui si o sa vina la tine... o sa se gandeasca la ce isi doreste si o sa iti dea un raspuns. Daca spune ca numai simte nimic pentru tine va trebui sa scapi de sentimentele tale fata de el, poate ca ti se pare greu dar in situatia in care te afli nu ai ce sa mai faci, sa nu incerci sa te bagi in relatia lor.Succes happy

| SweetSecrets a răspuns:

Sa-ti dau un ex:
Sa zicem o fata A. si un baiat C.Ei erau cei mai buni prieteni, insa C.era indragostit de mult timp de prietena sa iar intr-o zi si-a zis sa-si ia inima in dinti si sa marturiseasca sentimentele de iubire fata de ea.Ea are mai multe variante:
-Sa refuze si sa-i spuna ca nu ar vrea sa strice o frumoasa prietenie:angryinsa probabil C. se va supara)
-Sa accepte pentru.ca si ea il placea
*dupa despartire vor ramane buni prieteni dar nu cum erau inainte
*dupa despartire nu isi vor mai vorbi
*dupa despartire vor ramane prieteni mai buni chiar decat erau inainte.
Deci A. are de luat o decizie importanta, insa relatia dintre cei2 nu va mai fi niciodata cum era inaintesad
Prietenia dintre un baiat si o fata va fi foarte stransa daca cei 2 nu se vor indragosti unu de altu, isi vor da sfaturi obiective si nu se vor minti.
In cazul tau situatia era diferita daca te intreba daca vrei sa fii cu el atunci cand nu erai intr-o relatie.Ii poti spune cand vrei tu ce simti pentru el, chiar si acum cand are prietena.Totul este sa ii spui la timp pentru ca mai tarziu vei regreta ca nu ai facut-o:*! Funda; x?

| iulytruly a răspuns:

Eu as zice ca ar trebui sa aveti o discutie sincera, in care sa-i spui ce simti pentru el, si sa va rezolvati problema. funda? happy