| IoanaIonuca a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia dintre colegi? (clasa a 11a) Argumente pro si contra, daca se poate.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am avut o iubita din clasa si n-a mers. Apoi de la alt liceu si a mers.

| Drolja a răspuns:

La ce trebuie să aducem argumente mai exact?

| IoanaIonuca explică (pentru Drolja):

Argumente pro sau contra unei relatii intre colegi happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E normal, elevii sunt la varsta la care invata sa zboare din floare in floare iar apoi la facultate vor strabate cat mai multe cearsafuri

| RAY a răspuns:

Eu personal nu vad o relatie serioasa,matura la varsta voastra si poate o relatie pe durata scurta de timp, personal cred ca va grabiti mai ales ca baieti de anii vostri sunt imaturi, habar nu au de viata si viseaza vagine, bautura, disctractie etc asta e adevarul, o relatie incepe cand esti matur pe la vreo 25 in sus la fete si baieti la 30 parerea mea, barbat devi cand esti dependent pe banii tai si ai un viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai pus întrebarea asta pentru că placi vreun coleg. nu mai căuta tot felul de argumente, dacă simți ceva pentru el și e să fie, va fi. nu are vreo importanță că sunteți colegi.

| IoanaIonuca explică:

Sigur ca vreau.

| multimeN a răspuns:

Eu sunt clasa a 11-a. Eu pur si simplu nu inteleg cu puteti avea o relatie in clasa a 11-a, la orice profil ati fi, exclus filologie si pedagogie unde este foarte usor.Eu sunt la stiintele naturii si stau mai toata ziua cu capul in cartea de biologie sau chimie.Eu zic mai intai sa te realizezi pe plan profesional si educational iar apoi sa cauti o relatie.In momentul acesta esti pur si simplu constienta ca este pasagera.Doar daca nu vrei sa faci nimic mai departe, poti avea o relatie, care in cele din urma va dura scurt.

| IoanaIonuca explică (pentru multimeN):

Sunt la economic. Invat si eu, asta nu inseamna sa stai toata ziua cu ochii in carte. Nu-mi place gandirea ta. Profesional te-ai putea realiza numai la 25 de ani, de exemplu. Pana atunci, daca iti place de cineva nu vei fi cu pers respectiva, pentru ca trebuie sa inveti? Oricum, fiecare face cum doreste.

| multimeN a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Bacau economic?