| anonimguy3 a întrebat:

Ce parere aveti despre toti adolescenti astia care se gandesc numai la sex si explodeaza hormonii in ei? (copii intre 11-16 ani) Eu sincer am 14 ani si nu sunt asa de disperat de sex sau chestii de genu, recunosc ca mai ma masturbez si eu ca na, dar nu ma gandesc la varsta asta sa imi pun morcovu la treaba. Eu la varsta asta ies cu prietenii pe afara la un fotbal, prin oras. Altii vad mereu in categoria asta: am nu stiu cati ani si am facut sex cu iubitu/a si mie sa nu raman insarcinata. Desi am doar 14 ani stiu toate riscurile si probleme care ar putea aparea si mi le-as asuma daca as face sex, dar altii nici nu se documenteaza inainte. straight face Hormonii ne gadila pe toti de la varste fragede, fetele numai sunt virgine de la 11 ani (p-l-m eu am la mine in clasa o colega care a facut sex la 11 ani cu unu care e cu 3 ani mai mare ca ea si da credeti-ma stiu ce spun), si acuma o gadila hormonii si mai tare. Faza cu o relatie de la 11-14 ani mi se pare retarda, nu esti pregatit psihic pentru o relatie la varsta asta, de la 15 ani in sus poti da asa... nu stiu eu mi-am spus offul despre subiectul asta, voi ce credeti?

21 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sincer? cred ca parintii nu isi fac cu adevarat meseria de parinti.
Nu exista comunicare/parintii sunt plecati in afara tarii/copilasii au libertate si isi fac de cap/au toate utilitatile la picioare/parintii le ofera tot ce se poate fiind plecati, crezand ca asa compenseaza totul, si la urma un mesaj.
Iti trimit bani, dar vezi sa fii cuminte...asa ceva nu se face!
Dar asta este treaba si cam atat!
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru caramela):

Eu nu as acuza (in totalitate) parintii care pleaca in afara tarii! Comunicare lipseste si in cazul copiilor care isi au copii in tara.

| caramela a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aproape majoritatea..cum iti explici ca majoritatea fetelor isi incep viata sexuala la 10 ani? ca parinte nu trebuie sa fii atent? mai ales cand ai fetite acasa..este strigator la cer ca o fetita de 9-10 anisori in loc sa se bucurie de copilarie, se aventureaza tot mai mult in jocuri erotice si in descoperirea "necunoscutului"
O zi buna!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru caramela):

Lipseste comunicarea parinte- copil.
Poate acea fetita are probleme de sanatate, oricum e prea mica sa se gandeasca sa consecinte.
Ca si ceilalti copii de varsta lor

| Radu284 a răspuns:

Unii se gandesc la sex, altii mai putin. Este ceva normal pentru varsta pubertatii/adolescentei. De fapt cam pentru orice varsta intre 11-70 ani.

Nu ar trebui sa fie treaba ta ce fac altii. Treaba ta e ce faci tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti un fraier fiindca te joci fotbal cu prietenii in loc sa faci sex. Ba nu, erai fraier si daca faceai sex. Oricum tot fraier esti numai pentru simplul fapt ca te freaca pe tine sa postezi pe TPU si doar ca sa oftezi ca tu nu faci sex, in loc sa te simti bine si sa-ti vezi de treburile tale mai importante. Sau stii ca n-ai? laughing

| anonimguy3 explică (pentru anonim_4396):

Sa mori tu? Vrei report pentru useless post? Sau nici nu sti ce e aia happy

| anonimguy3 explică:

Eu ignor injurile pentru ca numai aia fara creier fac injurii fara rost, deci o sa recurg la report. tongue

| AnnaaaMaria a răspuns:

Fiecare are propria personalitate, de aceea nu-i putem intelege pe toti laughing Ce pot spune...sexul nu e binevenit de la varste fragede intrucat nu trebuie sa fii pregatit doar din punct de vedere emotional, ci si fizic...iar la 11-12-13 ani corpul inca nu e dezvoltat complet. Majoritatea nu-si asuma si riscurile, majoritatea se gandeste doar la placerea din acel moment. Ideea e ca in unii fierb hormonii, simt nevoia de a iesi in evidenta, vezi Doamne, ce realizari au ei ca au dat de pasarica laughing Cine mai e ca ei? Imaturitatea isi spune cuvantul.

| trixiiie a răspuns:

Ce cred eu?
Sunt de acord cu tine în tot ce ai spus. Foarte de acord. Apropo, eu prezic viitorul: fata aia din clasa ta care a făcut-o la 11 ani va deveni... înțelegi tu. Să nu te combini cu ea / ceva de genul. Și să nu bei după ea laughing.
Și încă o chestie... mai deplasată : aș vrea să fii fratele meu laughing Văd un copil de 14 ani cu picioarele pe pământ și capul pe umeri și apreciez asta. Vei fi un om maaaaare!

| anonimguy3 explică (pentru trixiiie):

OOOHHHH ma faci sa rosesc laughing

| sodobar a răspuns:

Mare dreptate ai! eu am facut 15 de curand si de abia acum sunt si eu intr-o relatie si iti dai seama ca in afara de un tinut de mana si un sarut nu facem altceva, altii la varsta noastra si-au traso de vreo 2000 de ori laughing, mai bine ca noi, mai rar baieti ca tine, multa bafta iti doresc

| Danutul22 a răspuns:

Si eu am avut varsta aia, cand tot ce gandeam era,,mama,ce buna e asta'' sau chestii de genul.e faza varstei,pubertatea, te dezvolti.o sa ajungi si tu in faza aia probabil, nu disperat de sex,, dar totusi de gandesti, e ceva complet normal, ce e drept..sunt si cei care exagereaza, dar mai sunt si cei care ..sunt constienti de viata lor:S Cam atat, Take care:*

| Andreiu68 a răspuns:

Salut,eu am 16ani si uite sincer nu am avut nici o relatie cu o fata niciodata-nu ca sunt urat dar am mai refuzat si mi se pare o prostie sa zic asa la varsta asta sa ai iubita.Si mie imi era in cap cam toata ziua sex sex sex, urlau hormonii in mine dar de cateva luni 6-7 un prieten de 36 de ani mi-a zis:,,-Traiesteti copilaria frate! Nu te mai gandi la asa ceva, stiu ca iti urla hormonii in tine e ceva la varsta asta, dar esti mic la 16ani sa te gandesti la asa ceva! Ai timp da *** o gramada. Daca te *** de la varsta asta, pai pana la 20de ani o sa te plictisesti de atata f**ai...,, Cand mi-a zis aceste vorbe a zbutat cuvantul din minte sex sex sex si hormonii nu mai,, urlau,, Deci in concluzie copii de 18-ani care se dezvirginraza asa devreme sunt fara viitor si batuti in cap.In loc sa inveti tu ***. Dupa ce termini 12clase *** atunci vai mama, acum invata! Bafta

| Winchester308 a răspuns:

Si ce? Vrei un piscot?

| baf a răspuns:

Nu cred ca exista un baiat care gandeste asalaughing daca erai si mai mare era si mai binehappy da ai dreptate ..cam astea sunt preocuparile lor ...nu stiu sa se bucure de copilarie si vor regreta mai tarziu

| Sticket a răspuns:

Asa spuneti toti si dupa intrati pe redtube si da-ti la manivela.

| claudia511 a răspuns:

D-ale copilariei... o sa le treaca, e de vina generatia si probabil anturajul si mediul in care sunt crescuti.

| mateicoca a răspuns:

Trist.

| msKat a răspuns:

Ai dreptate. mai rar baieti ca tine. jos palaria

| DiaAndra a răspuns:

Ai perfecta dreptate.In loc sa se concentreze la scoala sa invete ca acuma is inca tineri si asta ar trebui sa faca vezi fete de 14 ani ca vin acasa cu un copil de mana.Si cum ai spus tu ca recunosti ca te masturbezi cateodata...cine nu o face? sunt si fete care fac chestia asta, dar sa te gandesti non stop la sex e deja excesiv...prea de-tot.Eu am 15 ani si n-am avut inca prieten, nici macar primul sarut nu l-am avut dar nici nu ma gandesc inca la chestii din astea ca am destul timp.Sti,cateodata imi aud prietenele vorbind: "Io vreau sa fac sex la 16 ani" sau "iti vine sa crezi ca am 16 ani si is virgina?" WTF?