| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre un copil de 14 ani care suferă din dragoste pentru ca nu a avut niciodată o prietena? Aștept cât mai multe păreri, mulțumesc!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam depasit de situatie

| Adry05 a răspuns:

Că-i penibil

| Violleta2022 a răspuns:

Aia nu-i suferinat din dragoste, ca nu ai iubita... aia este suferinta din frustrare!
Si apoi, nu-i nimic serios, doar o frustrare ca nu se uita nici o fetita la tine, adica, chiar frectie al picior de lemn!
Esti inca micut, asa ca, nu-i cazul sa fii frustrat din atat lucru. Prieteniile cu fetele se aleaga mai tarziu, peste 3-4 ani.
Acum, iesi afara cu prietenii si distrati-va, ca asa aveti sansa sa intalniti si grupurid e fete, ca sa fie mai interesanta distractia.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă n-a avut niciodată nici măcar o prietenă, de unde suferă „din dragoste"?!?
Poate din prostie...

| Andreeush a răspuns:

Nu e normal la vârsta lui.
Ar trebui să își trăiască copilăria nu să sufere din dragoste.

| sofisis a răspuns:

Nu ai cum sa suferi din ceva ce nu ai. Poate vrei sa spui ca te simti singur sau ceva. Din dragoste suferi atunci cand pierzi o persoana pe care o iubesti.
Oricum la 14 ani nu se pune problema de asa ceva. Esti copil, iar copiii nu au ce sa caute sa sufere ca nu au iubite. Ai timp tot restul vietii. Te grabesti sa ai probleme sau ce?

| Plato a răspuns:

Ca e prost, confuz si inconstient, sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 14 ani ce sa faci cu o fata?

| CdeMetal a răspuns:

Eu zic sa-ti traiesti copilaria, caci e cea mai frumoasa perioada a vietii si sunt ani pe care nu o sa-i mai retraiesti vreodata, ai timp si de fete mai tarziu, chiar nu are rost sa suferi din dragoste inca de pe acum.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Nu-i normal așa ceva. Astea nu ar trebui sa existe in viata unui copil. Dacă de acum suferă, mai tarziu ce se alege de el?

| AG777 a răspuns:

Sincer, sfatul meu e sa-ti traiesti copilaria, e lucrul cel mai frumos al vietii si cu siguranta la 18, 20 de ani, o sa ai si tu o prietena cu siguranta.

| Lorennn a răspuns:

Sufera din dragoste la 14 ani? Din cauza unui pretendent baiat sau sufera din cauza ca nu are o prietena? Daca de pe acum suferi, mai incolo ce faci?

| DevilRock a răspuns:

Ar trebui să sufere din cauza notelor proaste luate la școală.

| IonelaNeagu a răspuns:

Ceva normal la varsta ta pentru ca esti adolscent