| Zuzuzuzuzu a întrebat:

Ce parere aveti. exista dragostea adevarata?
Ea apare in viata fiecarui om?
Care este parerea voastra despre acest subiect?

Fundaa!

Răspuns Câştigător
| StefaniaM a răspuns:

Eu cred ca exista.Iar din Telenovele de pe Acasa Tivi am retinut,, Doar odata iubesti cu adevarat" sau,, Tu esti iubirea vietii mele, hai sa ne casatorim in satra'' :))
Daca apare in viata fiecarui om...hm...cred ca cei care nu cred in ea si dependentii de jocuri video n-o vor gasi niciodata :D
Aici e o definitie draguta http://lookylove.tripod.com/id13.html (stii, nu-mi place sa dau copy/paste)
Parerea mea...n-am fost niciodata indragostita, nu stiu cum e.
De aceia, iti recomand sa te uiti la telenovele! :D
P.s.
http://www.slideshare.net/mobile/voxvocis/ce-spun-copiii-despre-dragoste

8 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Pai parerea mea este ca dragostea apare fiecarui persoana dar depinde cum se manifesta, de comportamentul fiecaruia, temperament si asa mai departe. Fiecare are pe cineva la un momendat. Pana si aurolacii care stau prin scari au neveste happy. Dragostea este cel mai frumos sentiment pe care cu toti trebuie sa il traim din plin!:*

| neutrino a răspuns:

Rar, dar exista si nu toata lumea are parte de ea.

| Azµre a răspuns:

Există doar trebuie să fii norocos să o găsești.
Cea mai simplă părere, dragostea este ca o floare te piși pe ea și moare.
Așa că ai grijă dacă vrei dragoste, dăruiește dragoste.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca exista...mai departe n-am habar, probabil ca apare in viata fiecaruia, dar nu stiu toti sa o aprecieze sau sa o observe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste adevarata exista, daca apare in viata fiecarui om nu mai stiu.

| blueheart a răspuns:

Dragostea adevarata? Exista doar pentru persoanele care stiu sa iubeasca, sa daruiasca ce au mai frumos, exista pentru persoana care vrea sa-l faca pe celalalt cu adevarat fericit, care pune mai presus fericirea celuilat decat a lui.
Numai cei care cred cu adevarat in iubire o pot trai.

| Guildo a răspuns:

Dragostea este un sentiment puternic, care este transmis din creierul omului. Daca vorbim de dragostea unei mame pentru copilul ei, atunci putem spune ca aceasta poate dura o vesnicie. Dar dragostea pentru o persoana de sex opus poate sa dureze mai mult sau mai putin. Acea dragoste mediatizata la tv, in filme sau literatura, este una fictiva.

| Blueblueblueeah67 a răspuns:

Si eu ma intrebam daca exista sau nu, dar intamplarile din viata mea m-au facut sa realizez ca dragostea adevarata se gaseste doar in povesti si carti. Prin urmare in realitate e FOARTE rar ca o iubire sa fie impartita la fel in sufletul amandurora. Astel m-am maturizat si cred ca toate celelalte declaratii de dragoste sunt false pentru ca niciodata nu este nimic ceea ce pare. Asta e parerea mea...