| nicolll a întrebat:

Ce pot face sa ma indragostesc? de fiecare data stau langa un baiat parca sunt de gheata, nu am nici o atractie nimic, (nu va ganditi ca am alte orientari sexuale ca nu este asa) ultima relatie a durat 6 luni si in 6 luni nu am reusit nici macar sa tin la el, acum ies cu alt baiat dar ...imi vine sa plang, nu as vrea sa il ranesc ca e baiat bun, nu stiu ce sa fac sa ma indragostesc de el

10 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Ai rabdare, vei gasi si tu persoana potrivita.Nu poti sa te indragostesti cand vrei tu si de cine vrei tutongue

| plasticstyle a răspuns:

Fii deschisa, acordati-va incredere.

| Bianca_3626 a răspuns:

Nu poti face nimic tu, sa te indragostesti.Totul vine de la sine. Poate ca inca nu ai cunoscut baiatul potrivit.Nu noi spunem daca ne indragostim sau nu.Asteapta,poate ca inca nu l-ai cunoscut pe el.

| tyly a răspuns:

O sa te indragostesti cand nici nu te astepti, asa am patit si eu cu primi 2 prieteni, nu erau genul care imi place mie, asa e la inceput nu stii ce iti place si ce nu. Cand nici nu ma asteptam mi-a picat cu tronc un baiat si mi s-a parut foarte ciudat pentru ca eu deja credeam ca nu o sa mi se intample asta niciodata laughing; mi-a picat cu tronc si al 2lea si cel mai probabil ultimul love struck. Nu ai intalnit inca baiatul...baietii...(pentru ca e posibil sa ai parte de mai multe relatii in care sa fi indragostita nebuneste) care sa te faca sa te indragostesti fara sa realizezi ce e cu tine love struck

| diana2235 a răspuns:

Nu poti face nimic sa te indragostesti...hee hee
O sa vina si momentul acela.nu stiu cand dar o sa ti dai seama singura.
Pe baietii astia nu ii placi, nu te potrivesti cu ei de nu simt nici o atractie.
Sau poate ca nu vrei sa te implici tu intr o relatie serioasa de nu poti sa tii la niciunul. poate ca vrei altceva, nu i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vezi partile lui frumoase, si te uiti la fata lui si vezi daca este frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu inteleg de ce ai intrat in relatia asta daca nu ai avut nicio atracte pentru el. nu poti face nimic, incearca sa cauti un baiat care sa te atraga si nu o sa trebuiascasa faci nimic, o sa te indragostesti de el,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate. Te vei indragosti doar cand vei gasi baiatul potrivit pentru tine, adevaratul"suflet pereche". Nu ai ce sa faci... daca nu simti nimic pentru baiatul respectiv, trebuie sa-ti iei inima-n dinti si sa-i spui.Si un sfat; nu te mai implica in relatii care nu au nici-o sansa de supravietuire, pentru ca vei rani multe persoane asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea vine cand nici nu te astepti...asa eram si eu in urma cu ceva timp, cand credeam ca nimeni niciodata nu va ajunge la inima mea, consideram ca nu pot iubi sau nu pot avea sentimente, asa cum ai spus si tu si cum spuneam si eu cuiva ca am un suflet"de gheata"care nu-l va putea nimeni niciodata topi.Si totusi, asa-zisul"inevitabil"s-a produs cand ma asteptam mai putin.Nu regret nimic din cate am trait pana acum.Macar raman cu amintirea frumoasa a unei povesti de iubire care niciodata nu as fi crezut ca o voi putea trai(chiar si asa cum am trait-o)...Inimii nu-i poti porunci, iubirea te va "invalui"intr-un moment din viata cand nici nu te vei astepta.Fii tu insati, deschideti sufletul mereu in fata acelui baiat, apropierea de el cu siguranta te va schimba, iar daca si el te iubeste e mult mai usor caci asta te va ajuta si pe tine ca intr-o buna zi sa-l vezi asa cum acum nu il poti vedea. Dragostea lui iti va"deschide ochii"cum s-ar spune, trebuie doar sa ai rabdare si incredere in tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proasto nu sti nimic de baieti esti adusa de la zam ipocrito zdreanmta ordinara ce estiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.