| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti sa-i spui pri
etenului tau cand vrei s-o termini cu el, fara sa se supere?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Ii spui clar, ca ti-ai gasit altul, care este mai bun decat el si gata, ce mai tura-vura... dar atentie, roata vietii se intoarce si intr-o zi vei trai si tu o astfel de umilinta, fii sigura.

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fin sincera pentru ca desi e dureros, mai bine ii spui direct dar spune-i ca vrei sa fiti amici, vb frumos si fa-l sa inteleaga cum sta treaba, bafta.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

II spui ca aceasta relatie a voastra trebuie sa ia o pauza si cared ca isi va da seama

| Cryssy a răspuns:

Ii spui ca te-ai gandit foarte mult la relatia voastra si cel mai bine pentru amandoi ar fi sa va despartiti. ..Nu stiuthinking ...Eu cand am fost in situatia ta asa am facut.

| georgiana a răspuns:

Nu ai cum, pentru ca oricum il vei rani despartindu-te de el.Mai stai si analizeaza situatia... ce inseamna el pentru tine, ce-ti doresti tu de la el, ce-ti ofera el si ce-i oferi tu... Dc vrei sa te desparti de el?
Nu da cioara din mana pentru aia de pe gard!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Fara sa se supere? Imposibil de gasit cuvintele prin care sa spui cuiva ca nu-l mai vrei si nici sa nu se supere. Reanalizeaza situatia, poate exista sanse de supravietuire a prieteniei. Nu e usor sa gasesti prieteni, dar si mai greu este sa-i pastrezi.

| Instinkt a răspuns:

Simplu ii spui cu sinceritat a nul mai iubesti si ca ar fi o greseala dc ati continua aceasta relatie si dc vrea sa fiti prieteni amici in continuare

| utzuman2006 a răspuns:

Crede-ma ca oricum a-i face-o, pe el oricum il va rani si il va durea in cazul in care te iubeste cu adevarat sau chiar daca tine numai la tine.
Asa ca cel mai bine este sa iii explici simplu, fara artificii, ca intre voi totul s-a terminat...

| Lale_2033 a răspuns:

E imposibil sa-i spui fara sa se supere macar putin. Tu u te-ai simti macar putin dezamagita daca ai ramane fara un om care ti-a fost alaturi o perioada mai lunga de timp? Poti sa-i sugerezi ca puteti ramane amici, ca o sa va fie mult mai bine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai PRIETENULUI nu-i spui asa ceva.iti e prieten.sau poate nu intelegem la fel cuvantul asta? PRIETEN?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raceala, nepasare, duritate, aroganta, umilinta, dispret... asta vad acum la voi... cind vreti sa puneti capat. Dar sinceritate, simplu sinceritate? Ii spui de ce. Daca l-ai iubit, daca te iubeste, merita si el sa stie de ce. E un om, are suflet, sufera si el. La asta v-ati gindit? Nu! In schimb, cind va vine rindul si sinteti parasite cu aceeasi raceala si vi se arata acelasi dispret, uitati ca si voi ati facut la fel. Uitati si veniti pe TPU sa va smiorcaiti "vai ce ticalosi sint barbatii, de ce? L-am iubit si mi-a frint inima." Nu a spus bine Elena? O femeie inteleapta. "Roata vietii se invirte". Si atunci cind iti vine rindul sa suferi... sa nu mai plingi, nu mai ai dreptul... tu la rindul tau ai provocat suferinta. Si stiti care este tragedia? Poate acum ai dat cu piciorul fericirii si tu habar n-ai. Ba ai mai facut-o si cu duritate. Si in locul celui care te-a iubit, te-a respectat si a suferit ca un ciine pentru tine, in locul celui care te-ar fi facut fericita, vei alege in viitor un nemernic, betiv, puturos, insensibil si violent. Si nu vei face decit sa-ti plingi de mila restul vietii... dar va fi tardiv, iar alegerea a stat in miinile tale... in miinile tale... tu ai ales...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum va suferi, asa ca gandeste-te la modul in care ii spui si mai ales spune-i in cuvinte putine, simple si sincere, asa cum merita orice om care trece prin viata noastra si cu care am impartit bucurii la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fă-l pe el să-ți dea papucii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e postarea mea, dar cum mi-a fost sters contul, apare ca fiind anonima.
Raceala, nepasare, duritate, aroganta, umilinta, dispret... asta vad acum la voi... cind vreti sa puneti capat. Dar sinceritate, simplu sinceritate? Ii spui de ce. Daca l-ai iubit, daca te iubeste, merita si el sa stie de ce. E un om, are suflet, sufera si el. La asta v-ati gindit? Nu! In schimb, cind va vine rindul si sinteti parasite cu aceeasi raceala si vi se arata acelasi dispret, uitati ca si voi ati facut la fel. Uitati si veniti pe TPU sa va smiorcaiti "vai ce ticalosi sint barbatii, de ce? L-am iubit si mi-a frint inima." Nu a spus bine Elena? O femeie inteleapta. "Roata vietii se invirte". Si atunci cind iti vine rindul sa suferi... sa nu mai plingi, nu mai ai dreptul... tu la rindul tau ai provocat suferinta. Si stiti care este tragedia? Poate acum ai dat cu piciorul fericirii si tu habar n-ai. Ba ai mai facut-o si cu duritate. Si in locul celui care te-a iubit, te-a respectat si a suferit ca un ciine pentru tine, in locul celui care te-ar fi facut fericita, vei alege in viitor un nemernic, betiv, puturos, insensibil si violent. Si nu vei face decit sa-ti plingi de mila restul vietii... dar va fi tardiv, iar alegerea a stat in miinile tale... in miinile tale... tu ai ales...
BRO

| Chris_2401 a răspuns:

Spune-i ca ai realizat ca iti plac femeile de fapt. nu o sa se supere. garantat.