| Bianca_papusha a întrebat:

Ce preferati prezervativele masculine sau feminine? Care sunt mai practice?hee hee

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Probabil ca, referindu-te la "prezervative feminine" ai vrut sa spui "diafragma"! Ca eu de prezervative feminine nu am mai auzit!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru voi, baietii, mai ales pentru specialistul in ale sexului si in ale linkurilor referitor la sex, @ionica, am sa spun ca ceea ce voi ati tradus ca "female condom", noi, femeile care le folosim le numim diafragma!

| Dan a răspuns:

Ciudata intrebarea ta! Pai tu care ai vrea?

| Nebuneală a răspuns:

Masculine pentru ca de prezervative feminine nu am mai auzitstraight face

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca_papusha explică:

Prezervativul feminin reprezinta o metoda de bariera. Efectul lui contraceptiv se bazeaza pe faptul ca nu lasa sa intre in vagin sperma (spermatozoizii nu pot fecunda ovulul). Efectul lui protector impotriva infectiilor cu transmitere sexuala se bazeaza pe faptul ca impiedica atat contactul dintre fluidele corpului (sperma, secretii vaginale, sange) si mucoasele organelor genitale cat si contactul direct dintre penis si vagin.

Prezervativul este singura metoda care protejeaza atat impotriva sarcinii nedorite cat si impotriva Infectiilor cu Transmitere Sexuala, in acelasi timp.

Prezervativul feminin este un cilindru inchis la unul din capete, confectionat din poliuretan. Are la ambele capete cate un inel flexibil. Se introduce in vagin inainte de contactul sexual. La capatul inchis al cilindrului se afla un inel flexibil care sta in dreptul colului uterin si este pe post de "ancora", impiedicand prezervativul sa iasa din vagin in timpul actului sexual. La capatul deschis al cilindrului se afla un alt inel flexibil, mai mare decat primul si care ramane in afara corpului. El acopera vulva si o parte din perineu in timpul actului sexual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masculine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La diafragma se referea cu siguranta...nu radeti de el/ea.