| Mihaelagirl a întrebat:

Ce sa fa ca iubitul meu sa nu mai aibă orgasm asa repede?
Își da drumul sub 5 minute. Uneori chiar sub 1 minut.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i sa se masturbeze 5 zile la rand de 2 ori pe zi si o sa reziste aproape 45 de minute

| Picasso a răspuns:

Auci, se mai intampla, vorbeste cu el, tinel de vorba, totul e in mintea lui, zi sa nu se mai gandeasca laughing, nu stiu ce sa zic. Usor usor, rezolvati voi treaba.

| RAY a răspuns:

Sa se masturbeze inainte de sex

| Mihaelagirl explică (pentru RAY):

Faza ce ca si daca se masturbeaza sau e sa mai avem o partida de sex inainte, tot putin tine.

| RAY a răspuns (pentru Mihaelagirl):

Ce sa spun sufera de ejaculare precoce

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa faceti atat de mult sex si atat de des incat la un moment dat sa dispara pur si simplu dorinta, de a mai face sex impreuna cu tine. Procedand astfel intervine plictiseala, rutina si dispare excitatia ceea care provoaca de fapt ejacularea.Dar s-ar putea sa cadeti in extrema cealalta, adica sa aveti parte de acte sexuale lungi dar fara senzatia de placere si extaz.

| mihai69 a răspuns:

Dacă poza de la avatar e reală... nu prea ai ce face.
De fapt, și dacă nu ar fi așa, tot e dificil pentru un bărbat care e hiperexcitabil să își poată întârzia orgasmul.
Ar putea eventual să încerce cu un spray cu lidocaină - două, trei „puf"-uri pe gland cu zece minute înainte de sex. Dar spre surprinderea multora, s-ar putea ca și această soluție să nu fie un succes real, știut fiind că adesea componenta psihică e foarte importantă în obținerea orgasmului. Și aia nu poate fi „amorțită"...

| Emilian65 a răspuns:

Poate este la inceputul vietii sexuale. Asa se intampla cand este la inceput. Cu timpul se va regla perioada de ejaculare si vei fi si tu multumita de durata actului sexual.

| peperonies a răspuns:

Cauta altul.

| Mihaelagirl explică (pentru peperonies):

Eu tin la el. Acum sa ma fac o c...a sa ma desparte de iubitul meu si sa ma pun cu cienva doar pentru sex.

| peperonies a răspuns (pentru Mihaelagirl):

Sexul atarna destul de greu in balanta. eu iti zic...

| Eduard196 a răspuns:

Pai ar trebui sa faceti un preludiu cam de o jumatate de ora. dupa aia sa te penetreze. pana atunci faceti-le pe toate. la inceput e ff excitat si de asta isi da drumul asa repede. daca o sa tineti o jumatate de ora de preludiu pe urma el o sa se mai detensioneze si o sa reziste mai mult. Sper ca te am ajutat Bafta! Sa rupeti patul laughing)

| Andrei258 a răspuns:

Si eu patesc la fel dn pacate nu e singurul in situatia asta dar se poate rezolva prin exercitii uite http://www.seximus.ro/articole/ejaculare_precoce_3.php important e sa nu se mai gandeasca la faptul ca i da drumul asa da comanda creerului si normal ca ii vene repede

| NoRegretsxx a răspuns:

Propune-i o vizita la doctor.

| RagnarokR a răspuns:

Doamne! cum reuseste?! eu nu am avut niciodata o asemenea experienta

| ROCristi a răspuns:

Nu cred ca există soluții magice dar ai putea să încerci perseverența. Dacă vrea și el, evident. Cât mai mult sex (2-3ori pe zi dacă aveți timp) ușor ușor se va regla. Dacă problemă persista, să consulte un medic.